تحصیل در روسیه

∴ شرایط تحصیل در روسیه

∴ مزایای تحصیل در روسیه

∴ شرایط تحصیل در دوره پادفک در روسیه

∴ تحصیل در مدارس روسیه

∴ تحصیل در مقطع لیسانس در روسیه

∴ تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در روسیه

∴ تحصیل در مقطع دکترا در روسیه

شرایط تحصیل در روسیه

مهاجرت تحصیلی به روسیه : روسیه بزرگترین کشور جهان است به طوری که 9 ناحیه زمانی دارد. در روسیه، برخی از لوکس ترین کاخ های جهان، فلات های وسیع، کوه های مرتفع، سردترین شهرها، معروف ترین شرکت های برگزاری رقص باله و بزرگترین مجموعه عروسک ها قرار دارد.

از لحاظ فرهنگ، ادبیات یکی از قابل توجه ترین جاذبه های این کشور است. نویسندگان روسی از جمله تولستوی، بولگاکوف، داستایوفسکی و ناباکوف در سراسر جهان شناخته شده هستند و مولف برخی از بزرگترین آثار قرن نوزدهم و بیستم بوده اند.

طبق گزارشات سازمان همکاری و توسعه اقتصادی (OECD)، روسیه دارای بیشترین جمعیت تحصیل کرده در جهان می‌باشد که در مقایسه با کانادا، ژاپن و آمریکا عملکرد بهتری دارد.

بیش از نیمی از مردم روسیه دارای تحصیلات عالی هستند و بیش از دویست هزار نفر از سراسر جهان برای تحصیل در دانشگاه های روسیه به این کشور سفر می‌کنند.

مهاجرت تحصیلی

مهاجرت تحصیلی

مزایای تحصیل در روسیه

تحصیل در کشور روسیه با توجه به رنکینگ بالای دانشگاه های کشور روسیه و هزینه های پایین تحصیل در این کشور بسیار پرمخاطب است . تحصیل در رشته هایی همانند پزشکی و دندانپزشکی روسیه از سایر رشته های تحصیلی متقاضیان بیشتری دارد . تحصیل در مقاطع مختلف ، حق کار هنگام تحصیل و ….. از دیگر مزیت های تحصیل در روسیه است.

تحصیل در مدارس روسیه

آموزش عمومی در روسیه شامل سه مرحله است: آموزش ابتدایی که به مدت چهار سال ادامه دارد. آموزش دوره مقدماتی عمومی که به مدت پنج سال و آموزش متوسطه که دو تا سه سال به طول می انجامد. روزهای مدرسه به طور معمول از ساعت 8 صبح آغاز می شود و بعد از ظهر ساعت 1 یا 2 به پایان می رسد. دانش آموزان به طور کلی 5 روز در هفته در کلاس شرکت می کنند،

مدرک زبان مورد نیاز جهت تحصیل در روسیه :

برای تحصیل در کشور روسیه بطور کلی نیازی به داشتن مدرک زبان نمی باشد، ولی عموما دانشگاه ها یک دوره یک ساله را برای دانشجویان خارجی برگزار نموده و در آن به آموزش زبان روسی میپردازند.

امکان تحصیل به زبان های انگلیسی و روسی در دانشگاه های روسیه امکان پذیر بوده، هرچند بر اساس برداشت های آموزشی کیفیت تحصیل به زبان روسی بالاتر از تحصیل در دانشکده های انگلیسی زبان می باشد.

مهاجرت تحصیلی

مهاجرت تحصیلی

شرایط تحصیل در دوره پادفک در روسیه

دوره پادفک در روسیه یک سال قبل از ورود به رشته های پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی است . این دوره شامل آموزش درس های زیست و شیمی به زبان روسی می باشد. طول مدت این دوره دو ترم تحصیلی است و به منظور آشنایی با لغات تخصصی و دروس مقدماتی زیست ، شیمی و فیزیک می باشد .البته دوره پادفک برای سایر رشته ها نیز بسته به نوع دانشگاه برگزار می شود .

تحصیل در مقطع لیسانس در روسیه

اولین نکته‌ای که یک دانشجوی بین‌الملل برای درخواست پذیرش در روسیه باید بداند این است که دوره‌ی چهارساله‌ی لیسانس در این کشور به زبان روسی تدریس می‌شود و تسلط به این زبان از شرایط گرفتن پذیرش است. داشتن مدرک دیپلم شرط اصلی ورود به دانشگاه‌های روسیه در مقطع کارشناسی است. پیش از ورود به دانشگاه متقاضیان باید در دوره‌ی پادفک شرکت کنند و پس از قبولی در آزمون این دوره وارد دانشگاه شوند دانشجو می تواند در هفته در کنار تحصیل کار هم انجام دهد و هزینه های زندگی دانشجویی خود را تامین کند.

مهاجرت تحصیلی

مهاجرت تحصیلی

تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در روسیه

فارغ التحصیلان مقطع کارشناسی قادر خواهند بود برای تحصیل در دوره کارشناسی ارشد اقدام نمایند. این دوره 2 ساله است شامل آموزش دانشجویان برای کارهای تحقیقاتی می شود. سپس دانشجویان پس از مرحله دفاع از پایان نامه خود مدرک کارشناسی ارشد خود را دریافت می نمایند. همچنین لازم به ذکر است که تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در روسیه به هر دو زبان روسی و انگلیسی امکان پذیر است و دانشجویان با داشتن مدرک آیلتس با نمره 6 به بالا قادر به تحصیل در دوره کارشناسی ارشد به زبان انگلیسی می باشند. شهریه کارشناسی ارشد حدود 13.000 روبل در سال در دانشگاه های دولتی هزینه دارد، اما می تواند در دانشگاه های خصوصی به 1.4 میلیون روبل برسد.

تحصیل در مقطع دکترا در روسیه

برنامه دکترا در روسیه با توجه به نظام آموزشی روسیه، برنامه تحصیلات تکمیلی، “Aspirantra” در روسیه، معادل یک P.h.D در سیستم آمریکایی است و به عنوان مرحله سوم از آموزش عالی در نظر گرفته شده است. مدت برنامه دکترا در روسیه 4 سال تمام وقت است. پس از اتمام برنامه، دانش آموزان از پایان نامه خود (طرح تحقیقاتی) دفاع می کنند و به عنوان مدرک تحصیلی “نامزد علمی” اهدا می شوند. مطالعات دکتری در روسیه امروز می تواند توسط فارغ التحصیلان بین المللی با درجه دکتری یا معادل آن – PhD (دکتر فلسفه در اتحادیه اروپا) به دست آید.

تماس با ما