مهاجرت سرمایه گذاری در اسپانیا

♦ روش های مهاجرت سرمایه گذاری دراسپانیا

♦ مزایای مهاجرت به اسپانیا از طریق خرید ملک در اسپانیا

♦ معایب سرمایه گذاری اسپانیا از طریق خرید ملک دراسپانیا

♦ مهاجرت به اسپانیا از روش ثبت شرکت در اسپانیا

♦ مزایا و معایب سرمایه گذاری در اسپانیا

شرایط سرمایه گذاری در اسپانیا

سرمایه گذاری در اسپانیا : برای سرمایه گذاری یک سری استاندارد هاوجود داردکه درواقع قوانینی هستند که باعث می شوند یک سرمایه گذار خارجی در کشور مقصد احساس امنیت و عدالت کند که از جمله این استاندارد ها در این کشور می توان به نرخ ریسک مصادره اموال اشاره کرد.

بنابراین در صورتی که کشوری در این استانداردها از سطح بالایی برخوردار باشد، می تواند به جذب سرمایه های خارجی تا حد زیادی امیدوار باشد والبته موضوع دیگری که در سرمایه گذاری حادز اهمیت است نرخ کنترل فساد در اسپانیا است.

در واقع هر سرمایه گذار خارجی تمایل دارد در کشوری سرمایه گذاری کند که از کمترین میزان فساد اداری و قضایی برخوردارباشد طبق بررسی ها همواره نرخ کنترل فساد در اسپانیا بالای عدد صفر بوده که نشان دهنده وضعیتی مناسبی دارد ونیز کشور اسپانیا از نظر وضعیت اقتصادی رتبه دهم در جهان را به خود اختصاص داده است.

ویزای کاری

روش های مهاجرت سرمایه گذاری دراسپانیا

سرمایه گذاری ازطریق کارآفرینی
سرمایه گذاری از طریق خودحمایتی
سرمایه گذاری ازطریق خرید ملک
سرمایه گذاری از طریق ثبت شرکت

اسپانیا با ضرب آهنگ رشد 0.4% در بین سال های 2019 و 2020 از جمله اقتصادهای با ثبات اتحادیه اروپا محسوب می شود. این کشور فوتبالی از شرایط خوبی برای سرمایه گذاری برخوردار است و از سوی مشوق های مختلف دولتی حمایت می شود ،تخفیف های مالیاتی و وام های کم بهره از جمله امتیازات واگذارشده به سرمایه گذاران در کنار اعطای اقامت و تابعیت اسپانیایی است .

مزایای مهاجرت به اسپانیا از طریق خرید ملک در اسپانیا

افرادی که اقامت اسپانیا از طریق خرید ملک دریافت می کنند می توانند در بانک های اروپایی نیزافتتاح حساب کنند.همچنین از پرداخت مالیات سالانه هم معاف اند.
بلافاصله پس از اقامت در اسپانیا، فرزندان فرد می توانند به تحصیل رایگان در اسپانیا مشغول شوند.
به دلیل این که کشور اسپانیا جزو کشورهای شینگن است، فردی که اقامت کشور اسپانیا را دریافت کنند می توانند به طور نا محدود به کشورهای عضو شینگن سفر کنند
با سرمایه گذاری در اسپانیا از طریق خرید ملک، افراد می توانند در کشور اسپانیا سکونت داشته باشند.
فرد متقاضی سرمایه گذاری در اسپانیا از طریق خرید ملک می تواند برای تمام افراد خانواده ی (فرزندان زیر 18 سال) خود اقامت اسپانیا را دریافت کند.
افراد می توانند پس از 5 سال اقامت قانونی در اسپانیا تابعیت کشور اسپانیا را دریافت کنند.

با داشت اقامت اسپانیا به راحتی می توان ویزای کشورهای دیگر را دریافت نمود. فردی که در اسپانیا از طریق خرید ملک سرمایه گذاری می کند نیازی نیست که کسب و کاری راه اندازی کند یا شغلی داشته باشد.

ویزای کاری

معایب سرمایه گذاری اسپانیا از طریق خرید ملک دراسپانیا

با توجه به این که با استفاده از طریق املاک و مستغلات می توان در کشور اسپانیا سرمایه گذاری کرد و از این طریق اقامت این کشور اروپایی و توسعه یافته را دریافت کرد

هنگام خرید یا فروش ملک در اسپانیا، داشتن نماینده حقوقی ضروری است. پروسه خرید ملک در اسپانیا شامل درجات مختلفی از مشارکت افراد گوناگون می شود:

فروشنده، نماینده حقوقی او، آژانس معاملات املاک، حسابدار، دفتر اسناد رسمی، کارمند اداره ثبت، شرکت های آب و برق، شهرداری محل خرید ملک، بانک ها و در برخی موارد دادگاه های محلی، مقامات منطقه ای و حتی همسایه فروشنده که ممکن است چیزی برای گفتن داشته باشد.

مهاجرت به اسپانیا از روش ثبت شرکت در اسپانیا

در ادامه بررسی شرایط سرمایه گذاری در اسپانیا، یکی از روش های سرمایه گذاری در اسپانیا را شرح می دهیم که منجر به اقامت نمی گردد.

شما با یک پرداخت دولتی به ارزش 2 الی 3 هزار یورو می توانید شرکتی در اسپانیا ثبت بکنید. این شرکت باید یک حساب بانکی و همچنین سرمایه اولیه حدود 60 هزار یورو دارا باشد.

با توجه به این که ثبت شرکت در اسپانیا به تنهایی باعث اعطای اقامت اسپانیا به متقاضی اصلی نمی شود، بنابراین افتتاح حساب نیز برای وی با پیچیدگی هایی همراه خواهد بود.

پس پیشنهاد می شود به منظور کسب اقامت در اسپانیا از طریق ثبت شرکت، روش های کارآفرینی را در نظر داشته باشد که در بخش بعد بیان می گردد.

ویزای کاری

مزایا و معایب سرمایه گذاری در اسپانیا

در این بخش به بررسی مزایا و معایب روش های مختلف و شرایط سرمایه گذاری در اسپانیا می پردازیم. از جمله مزایای سرمایه گذاری در اسپانیا می توان به موارد زیر اشاره کرد:

بدون محدودیت اقدام در طول سال

هزینه های زندگی نسبتا پایین

امکان دریافت گلدن ویزا با 500,000 یورو

عدم شرط حضور در گلدن ویزا و دریافت تابعیت پس از 5 سال

استانداردهای سرمایه گذاری مناسب

شرایط آب و هوایی بسیار مناسب و مطبوع

حمایت دولت از سرمایه گذاران خارجی به دلیل رکودهای اقتصادی در سال های گذشته

برخی از معایب سرمایه گذاری در اسپانیا

نرخ بیکاری بالا در مقایسه با دیگر کشورهای اروپایی

پروسه 10 ساله دریافت تابعیت اسپانیا در اکثر روش ها

شرط حضور شش ماهه در همه روش ها به جز گلدن ویزا

اثرگذاری نظر شخصی کارمندان سفارت و اداره مهاجرت در روند اعطای ویزا و اقامت

لزوم آشنایی با زبان اسپانیایی به دلیل پایین بودن سطح زبان انگلیسی بین مردم اسپانیا

تماس با ما