ویزای کاری ایتالیا

♦ شرایط مهاجرت کاری به ایتالیا

♦ اشتغال و اخذ ویزای کاری در ایتالیا 

♦ شرایط و مدارک اخذ ویزای کار ایتالیا

♦ مدارک مورد نیاز ویزای کار در ایتالیا

♦ مدارک مورد نیاز اخذ ویزای همراه در ایتالیا:

شرایط مهاجرت کاری به ایتالیا

ویزای کار در ایتالیا و شرایط عمومی آن : نحوه دریافت ویزای کار ایتالیا برای بسیاری از ایرانی ها مورد سوال و پیگیری می باشد. ایتالیا با توجه به رکود اقتصادی که با آن دست و پنجه نرم می کند برخلاف بسیاری از کشورهای عضو اتحادیه اروپا از شرایط کاری مناسبی برخوردار نمی باشد اما با این وجود شما می توانید جهت مهاجرت کاری به ایتالیا در صورت داشتن یک پیشنهاد شغلی از یک کارفرما در این کشور ویزای کاری ایتالیا را اخذ نمایید. لازم به ذکر است ایتالیا از یک سیستم سهمیه ای برای جذب کارگران خارجی خارج از اتحادیه اروپا پیروی می کند البته مهندسان حرفه ای از این سهمیه بندی مستثنی هستند. همچنین برخی از مشاغل که با کمبود نیروی کار مواجه است از این سهمیه بندی معاف می باشند. در ایتالیا بسیاری از مشاغل فصلی وجود دارد که برای این مشاغل فقط در فصل تابستان که توریست زیادی وارد این کشور می شود و یا فقط در فصل زمستان اقدام به جذب نیرو می گردد.

ویزای کاری

ویزای کاری

اشتغال و اخذ ویزای کاری در ایتالیا در سال 2020

با توجه به صندوق بین المللی پول، در سال 2020 ایتالیا در رتبه هشتم بزرگترین اقتصاد جهان قرار دارد. اما هنوز هم بحران مالی جهانی را تجربه می کند و دومین میزان بدهی های عمومی در اروپا پس از یونان را دارد. اکثریت مردم این کشور در حدود 60 میلیون نفر از ساکنین این کشور در شمال ایتالیا زندگی می کنند و فارغ التحصیلان بلند پرواز در شهرهای بزرگ و شمالی ایتالیا، شانس بیشتری برای یافتن شغل خواهند داشت.

شمال کشور ایتالیا بیشتر صنعتی و توسعه یافته است و به دلیل فراوانی شرکت های خصوصی، شناخته شده است. در حالی که جنوب ایتالیا به شدت به کشاورزی وابسته است و نرخ بیکاری در مناطق شمالی حدود 10% و در مناطق جنوبی تا 29% است.

پروسه ای که باید طی شود تا افراد خارجی بتوانند به ایتالیا مهاجرت کرده و  در کشور ایتالیا صاحب شغل شوند چگونه است و چه مدت به طول می انجامد ؟
پروسه به این صورت است که خدمات بازار کار ایتالیا بایستی آگهی جهت جذب نیرو یا در اداره کار آن کشور به مدت سه ماه منتشر کند و اگر کسی در خاک ایتالیا متقاضی این شغل نبود، مجددا بار دیگر این آگهی به مدت 3 ماه دیگر در سایت کاریابی اتحادیه اروپا درج گردد. حال اگر هیچ شخصی در بین 28 کشور اتحادیه اروپا داوطلب دریافت این شغل نبود، در این حالت سازمانها و کمپانی ها می توانند نیروی کار خود را از بین افراد خارجی که خارج از اتحادیه اروپا زندگی می کنند انتخاب کنند.

ویزای کاری

ویزای کاری

شرایط و مدارک اخذ ویزای کار ایتالیا 2020

پس از آنکه یک فرد، شغل مورد نظر خود را در ایتالیا پیدا کرد و یا یک دعوت نامه از سوی کارفرما دریافت نمود می تواند نسبت به انجام مراحل أخذ این ویزا اقدام کند. مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزای شغل ایتالیا عبارتند از: مدرک معتبر تحصیلی و گواهی فنی، مدرک زبان خارجی، هر دو به شکل ترجمه شده و منظم؛ مدارک هویتی؛ مدارک مبتنی بر تمکن مالی؛ واریز مبلغ معینی پول به واحد پول یورو.

علی رغم محدودیت های موجود در أخذ ویزای شغل ایتالیا برای برخی از افراد، یکی از بهترین روش های دریافت این ویزا، سرمایه گذاری و ایجاد اشتغال در این کشور است. به دلیل اینکه جاذبه های گردشگری طبیعی و تاریخی زیادی در ایتالیا وجود دارد، مشاغلی که با حوزه توریسم، مواد غذایی، هتل، رستوران، پرستاری، آشپزی، صنایع دستی و … در ارتباط باشند، فرصت های بسیار ایده آل با سود عالی هستند. اگر قصد دارید بدون کاریابی، در ایتالیا کار کنید، سرمایه گذاری و کارآفرینی، گزینه مناسبی است.

مدارک مورد نیاز ویزای کار در ایتالیا

مهاجرت کاری به ایتالیا و دریافت ویزای کار ایتالیا پس از ارائه مدارک زیر صادر می گردد. ارائه کلیه مدارک بدون هیچ گونه خدشه و یا دستکاری باید ارائه شود، در غیر این صورت ویزای شخص متقاضی پذیرفته نخواهد شد:

ویزای کاری

ویزای کاری

پاسپورت معتبر
قرارداد کاری شما در ایتالیا که حتماً بایستی امضاء کرده باشید
نامه کارفرما
عکس پاسپورتی
آخرین مدرک تحصیلی
نامه عدم سوء پیشینه
نامه تمکن مالی از بانک
رزومه کاری دقیق
تکمیل فرم های مربوطه
واریز هزینه های ویزا
گواهی پزشکی
اثبات محل اقامت در ایتالیا
گواهی ازدواج در صورت متأهل بودن و ترجمه با ایتالیایی
هزینه صدور ویزا 116 یورو می باشد.

مدارک مورد نیاز اخذ ویزای همراه در ایتالیا:

پاسپورت معتبر
گواهی اشتغال به کار شخص اصلی
گواهی حقوق شخص اصلی
نامه عدم سوء پیشنه
گواهی ازدواج
گواهی تولد فرزندان
گواهی محل اقامت در ایتالیا
گواهی پزشکی
هزینه صدور ویزا برای هر نفر 27.50 یورو می باشد.

تماس با ما