هزینه های تحصیل رشته داروسازی دراوکراین

تحصیل در رشته داروسازی در اوکراین: مهاجرت تحصیلی به اوکراین و جمله شرایط تحصیل در اوکراین: داشتن دیپلم متوسطه (شامل هررشته ای) و معدل بالای 15، دارا بودن حداقل شرایط سنی متقاضی 18 سال و حداکثر سن بین 30 تا 32 و مدت تحصیل در رشته داروسازی در اوکراین 5 سال که برای تحصیل دراین رشته نیازی به داشتن مدرک زبان انگلیسی نیست و درصورت نداشتن مدرک زبان می توان دوره های کالج زبان انگلیسی را گذراند.

دانشگاه های پزشکی اوکراین آزمون ورودی ندارند و متقاضی رشته داروسازی ابتدا باید دوره های پری‌ مدیکال راگذرانده و پس از کسب موفقیت در آزمون پایان دوره می توانند وارد تحصیل در رشته داروسازی اوکراین شوند.

هزینه تحصیل در اوکراین به زبان های مختلف

در خصوص شهریه های دانشگاه های کشور باید گفت باتوجه به رشته های مختلف تفاوت دارد تحصیل در اوکراین در رشته ی داروسازی علاوه بر زبان اوکراینی به زبان های روسی و انگلیسی نیزصورت می گیرد که نمونه آن به شرح زیر است:
هزینه تحصیل در رشته ی داروسازی در اوکراین به زبان انگلیسی :4500$در سال
هزینه تحصیل در رشته ی داروسازی در اوکراین به زبان روسی : سالیانه 3500 تا3800

 

تحصیل در رشته داروسازی در اوکراین

تحصیلی در رشته داروسازی در اوکراین

 

 

هزینه های اقامت و زندگی در اوکراین در زمان تحصیل

علاوه برهزینه های مختص به تحصیل در رشته داروسازی در اوکراین،یکسری هزینه های دیگر نیز دراین ایام وجود دارد که می توان به تمامی هزینه ها در زمان اقامت اشاره کرد.

اعم از خوراک ،پوشاک ،بهداشت و درمان (که شامل هزینه های بیمه نیز می شود ) و هزینه مسکن ،حمل ونقل و …

اما ازنوع دیگر این هزینه ها می توان به پایین ترین هزینه ها اشاره کرد: البته در رابطه با مسکن به دانشجویان پیشنهاد می شود.که از خوابگاه استفاده کنند.

چون دانشجویان از آب، برق و امکانات رفاهی به صورت رایگان استفاده می کنند، حتی استفاده از درمانگاه دانشگاه هم رایگان وپزشک شیفت همیشه در درمانگاه حضور دارد.

اما اجاره سوییت دانشجویی بسته به نزدیکی به ایستگاه مترو قیمت ها متفاوت می باشد.چیزی در حدود ماهیانه در حدود ۴۰۰ دلار به بالا بسته به متراژ آن اما گفتنی است که مبلغی درحدود 200$ بابت هزینه خوابگاه به صورت ماهانه باید پرداخت شود.

البته این درحالی است که این دانشگاه ها از سطح رفاهی بالایی برخوردار نبوده اما دانشجویان دانشگاه شوچنکو می توانند از خوابگاه نوساز این دانشگاه که کیفیت بسیار مناسبی دارد استفاده کنند.

که هزینه اجاره سال 0 یانه این خوابگاه دانشگاه 1200$ (دلار) است. البته اجاره خوابگاه معمولی برای دانشجویان داروسازی 70$دلار است.

 

تحصیل در رشته داروسازی در اوکراین

تحصیلی در رشته داروسازی در اوکراین

 

البته گفتنی است با کارت دانشجویی هزینه مترو، ترانوا ، اتوبوس ،کتابخانه های ملی و عمومی اوکراین رایگان است، هزینه بیلط های بین شهری اتوبوس، قطار ، هواپیما بین ۱۰% الی ۵۰% واستفاده از مکان های تفریحی مثل شهر بازی بین ۲۵% الی ۵۰% تخفیف دارد.
البته این نکته حائز اهمیت است که قیمت ها به گریواست یعنی یک دلار= 23 گریوناست درابطه با بخش هزینه های های خوراک باید گفت درحال حاضر هم حتی میزان هزینه ها پایین است.

برای مثال در اوایل تابستان و پاییز قیمت میوه ارزان تر نسبت به فصل زمستان استع البته دراین فصول نیزقیمت ها صعود نسبتا بالایی ندارند

 

مزیت های تحصیل در دانشگاه های پزشکی اوکراین

1- مدرک داروسازی از دانشگاه های اوکراین مورد تایید 26 کشور اروپایی است
2- ارائه آموزش های مدرن با هزینه های پایین نسبت به کشورهای اروپایی
3- ارائه بیمه درمانی به دانشجو داروسازی در حین تحصیل
4- اجازه کار به دانشجویان اکراینی به مدت 20ساعت در هفته که این مجوز برای کار درایام تعطیلات تابستانی به صورت تمام وقت نیز وجود دارد و در نهایت در پایان تحصیل دانشجویان داروسازی اجازه کار در اوکراین و اروپارا دارند.

 

تماس با ما

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.