شرایط تحصیل و ویزای تحصیل در اوکراین درسال 2020

ویزای تحصیل در اوکراین سال 2020 : در این کشور امکان تحصیل به زبان انگلیسی و روسی برای متقاضیان وجود دارد وافراد متقاضی با ارائه مدرکی دال بر تسلط بر این دو زبان می توانند برای مهاجرت تحصیلی به اوکراین اقدام نمایند.

با درنظرداشتن این نکته که این کشور عضو اتحادیه اروپا نیست واز قوانین مهاجرتی کاملا مستقلی برخوردار است، تحصیل در اوکراین همچنین مناسب افرادی می باشد که قصد عزیمت به مقصد دیگری را پس از اتمام دوره تحصیل در این کشور دارند.

در حال حاضر در حدود ۷۶ هزار دانشجوی بین المللی در دانشگاه های اوکراین مشغول به تحصیل می باشند. که بیشترین میزان دانشجویان بین المللی برای تحصیل در کشور اوکراین از کشور هندوستان می باشند.

تحصیل دراوکراین به دوبخش تقسیم میشود که شامل :

1-مقاطع قبل دانشگاه :ابتدایی(4سال)، راهنمایی(5سال)، متوسطه(2سال)که تدریس درتمامی این مقاطع به زبان روسی و اوکراینی است.
2-مقاطع دانشگاهی :کارشناسی یاهمان لیسانس(4سال) ، کارشناسی ارشد ، دکتری

 

 

ویزای تحصیل در اوکراین سال 2020

ویزای تحصیل در اوکراین سال 2020

 

البته که تحصیل در اوکراین با دوره پاتفک شروع می شود که قبل ازورود به دانشگاه است و شامل زبان روسی، تاریخ اوکراین، برای گروه مهندسی: ریاضی، فیزیک و مکانیک و برای گروه پزشکی: شیمی، زیست شناسی، زبان تخصصی پزشکی می باشد.

و دانش اموزانی که دوره پیش دانشگاهی را نگذرانده اند و یا به هر دلیلی مدرک پیش دانشگاهی نداشته باشند میتوانند برای تحصیل در اوکراین اقدام کنند. وزارت علوم و بهداشت جمهوری اسلامی ایران مدرک کالج را به عنوان مدرک پیش دانشگاهی تطابق میدهند و لازم به گذراندن پیش دانشگاهی نمی باشد.

هزینه دوره پاتفک در دانشگاه ها و شهریــه این دوره 25۰۰-22۰۰ دلار آمریکا برای پادفک روسی و 3200-3500 دلار امریکا برای دوره پریمدیکال به زبان انگلیسی می باشد و هزینه خوابگاه معادل 1500-2000 دلار امریکا به صورت سالیانه می باشد می باشد.

شهریه دوره کالج در یک قسط کامل در اوکراین دریافت خواهد شد و امکان قسط بندی وجود ندارد. سیستم تحصیلی دانشگاههای اوکراین ترمیک و دو ترم در سال است .

لازم به ذکر است درابطه با هزینه ها، شهریه دانشگاه‌های اوکراین سالانه برای رشته مهندسی، علوم و رشته‌های مدیریت بین ۱۵۰۰ تا ۳۵۰۰ دلار در هر سال و در رشته‌های پزشکی بین ۳۵۰۰ تا ۴۰۰۰ دلار است.

تحصیل در اوکراین در مقطع ابتدایی :اعتبار بخشی در آموزش مدارس ابتدایی در سطح ۱ قرار دارد که شـامـل نمـرات ۱ تا ۴ می باشد. مدارس متوسطه دارای اعتبار ۲ که شامل نمرات ۵ تا ۹ می باشد. در دانش آموزان در دوره ابتدایی به مدت ۴ سال و در دوره متوسطه به مدت ۵ سال و در دوره دبیرستان به مدت ۳ سال تحصیل خواهند کرد.

برنامه تحصیل در مدارس اوکراین شامل زبان اوکراینی، ادبیات اوکراین، زبان خارجه، ادبیات جهان، تاریخ اوکراینی و تاریخ جهان، جغرافیا، هندسه، شیمی، فیزیک، زیست، هنر و موسیقی می باشد.

دانش آموزان در صورتی که مقیم آن کشور باشند می توانند از تحصیل در مدارس ملی و دولتی اوکراین بهره مند شوند در حالی که دانش آموزان بین المللی باید در مدارس شبانه روزی به تحصیلات خود ادامه دهند که از خدمات و امکانات فوق العاده ای برخوردارمی شوند .

 

ویزای تحصیل در اوکراین سال 2020

ویزای تحصیل در اوکراین سال 2020

 

شرایط تحصیل در اوکراین و اخذ ویزای تحصیل در اوکراین  در مقطع مختلف

تحصیل در اوکراین در مقطع کارشناسی (لیسانس ):

تحصیل و آموزش در دانشگاه های این کشور بیشتر به زبان اوکراینی و زبان روسـی است اما امکان ادامه تحصیل به زبان انگلیسی وجود دارد،و برای ادامه تحصیل به زبان انگلیسی نیازی به گذراندن دوره های پایه و گذراندن زبان اوکراینی نیست.

تحصیل در مقطع کارشناسی ۴ سال است و افرادی که قصد ادامه تحصیل در دانشگاه های دولتی اوکراین را دارند باید در امتحانات و آزمون های پایان دوره خود حداقل امتیاز ۴ را بدست آورند .سیستم امتیاز بندی تحصیلی در اوکراین دارای 5 نمره می باشد. البته در برخی دانشگاه ها ممکن است این قانون متفاوت باشد.

تحصیل در اوکراین در مقطع کارشناسی ارشد:

پس از اخذ مدرک کارشناسی، دانشجویان برای ادامه تحصیل در مقاطع بالاتر در یک دانشگاه و یا موسسه علمی ثبت نام می کنند.که تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد به دلیل صرفه جویی در هزینه ها و کوتاه بودن زمان آن می تواند گزینه ای مناسب برای دانشجویان بین المللی باشد.

و ازین رو این نوع تحصیل جزو پر طرفدارترین مقاطع تحصیلی برای دانشجویان بین المللی است چرا که بعد از تحصیل به راحتی می توانند وارد بازار کار شده و یا برای ادامه تحصیل در مقاطع بالاتر اقدام لازم را انجام دهند.

یک سال تحصیلی در اوکراین بین اول سپتامبر تا فوریه می باشد که هر سال شامل دو ترم تحصیلی است. در پایان هر ترم از دانشجویان بین 3 الی 5 آزمون گرفته می شود که در صورت موفقیت آمیز بودن این آزمون ها ورود آنان را به دوره و ترم بعد تضمین میکند.

تحصیلات عالیه در اوکراین همراه با کسب تجربه کاری می باشد چرا که دانشجویان ضمن تحصیل می توانند در محل کار حضور داشته باشند. تشخیص آن که چه افرادی می توانند صلاحیت لازم برای ورود به بازرار کار را داشته باشند بر عهده دولت است.

البته کارفرمایان در این کشوربا توجه به صلاحیت هایی که دولت این کشور اعلام کرده و همینطور توجه به دانشگاه های معتبر می توانند در جذب نیرو تصمیم لازم را اتخاذ نمایند. امروزه دانشجویان در اوکراین می توانند در ۴۴۰ دانشگاه و موسسات آموزشی با سطح ۳ الی ۴ تحصیل کنند که در این میان ۲۲۰ نهاد از این دانشگاه ها و موسسات دولتی است.

تحصیل در اوکراین در مقطع دکتری:

مطالعه و ادامه تحصیل در مقاطع دکتری بیشتر به زبان روسی، اوکراینی و یا انگلیسی است. مقطع دکتری در اوکراین بسته به رشته تحصیـلی بیـن 3 الـی 4 سـال به طـول می انجامد .

دانشجویان و متقاضیان تحصیل در اوکراین می بایست با یک استاد راهنما ارتباط برقرار کنند که خود این موضوع نیازمند دانش کافی زبان می باشد. علاوه بر آن نکته کلیدی برای ادامه تحصیل در اوکراین ارائه 3 الی 4 مقاله علمی و نشریه می باشد که باید در پروژه ای در رابطه با پایان نامه مقطع کارشناسی ارشد و در زمینه رشته تخصصی متقاضی باشد.

که یکی از شرایط لازم برای ادامه تحصیل در این مقطع است.اصولا متقاضیان می توانند در این مقطع تحصیلی منوط به رشته تحصیلی خود مشغول به کار شوند. در نهایت دانشجویان باید یک پایان نامه به زبان اوکراینی، روسی، آلمانی یا انگلیسی نوشته و از آن دفاع کنند.

 

تماس با ما

15 پاسخ
  1. ucretsiz
    ucretsiz گفته:

    You produced some decent points there. I looked on the net for that issue and located most individuals will go in conjunction with with your site. Ardisj Malcolm Romonda

    پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.