تحصیل در اتریش

مزایای مهاجرت تحصیلی خارج از کشور

مزایای مهاجرت تحصیلی در خارج از کشور یا مهاجرت دانشجویان (Student migration) یکی از روش‌های مرسوم برای مهاجرت به شمار می‌رود. مهاجرت تحصیلی در واقع تحصیل در دانشگاه‌ها یا موسسات آموزشی خارج از کشور و امکان گرفتن اقامت دائم در آن کشور بعد از اتمام تحصیل و یا در حین تحصیل از طریق روشهای مختص هر کشور برای رسیدن به اقامت دائم است.

این نوع از مهاجرت (مهاجرت تحصیلی) می‌تواند شرایط به مراتب بهتری را برای مهاجران فراهم آورد. زیرا با ورود به دانشگاه‌های معتبر و کسب مدرک دانشگاهی در کشور مورد ‌نظر، شانس پیدا کردن کار به عنوان یک نیروی ماهر به طور چشمگیری افزایش خواهد یافت و این موضوع می‌تواند موجب تسریع فرآیند دریافت اقامت دائم شما باشد.

 

مزایای مهاجرت تحصیلی

مزایای مهاجرت تحصیلی

فواید مزایای مهاجرت تحصیلی در خارج از کشور

 1. رزومه شما درخشان می شود
 2. مهارت زبانی شما ارتقا می یابد
 3. زندگی در کشوری جدید پر از تجربه های جدید است
 4. بامردم در نقاط مختلف آشنا میث شوید
 5. به معنای واقعی کلمه بالغ می شوید
 6. دستیابی به درک بیشتر از فرهنگ های مختلف
 7. فرهنگ وطن خد را از منظر جدید می بینید
 8. توانایی خود را بیشتر می شناسید
 9. دوستان ارزشمندی می یابید
 10. نوعی متفات از یادگیری راتجربه می کنید
 11. استقلال می یابید
 12. می توانید از بورس های تحصیلی دانشجویان خارجی استفاده کنید
 13. تحصیل رایگان یا ارزان در برخی از کشور های خاص
 14. آینده شغلی خود را در داخل وخارج از کشور تضمین می کنید

چه کسانی نباید مهاجرت تحصیلی  کنند

 

افراد بی هدف :کسی که میگه حالا فقط از اینجا برم هر جایی شد،شد ،بهتر از این جاست .احتمالا مهاجرت موفقی ندارد . بدون داشتن یک نقشه راه حرکت کردن ممکن است یک دور باطل باشد.

افراد خیلی وابسته : افرادی که خیلی زیاد به محل زندگی سابق خود ویا خانواده شان وابسته اند و احتمالا در چالش زندگی کردن درمحیط جدید با مشکلات بسیاری مواجه می گردند بنابراین احتمالا مهاجرت موفقی حداقل در چند سال اول مهاجرت خود ندارند.

افراد پر توقع : شما ممکن است در ایران هفته ای چندبار به رستوران بروید. بهترین لباس ها را بپوشید یا حتی ماشین خوبی سوار شوید اما این تفریحات در بسیاری از کشور ها هزینه های دلاری بالایی دارد  اگر بخواهید از ایران تامین شوید احتمالا نمی توانید به همه چیزهایی که عادت داشتید برسید. بنابراین برای افرادی که از ایران هزینه های خودرا تامین و توقعات بالایی دارد مهاجرت تصمیم چالش برانگیزیست .

افراد خیال پرداز : آن دسته از افراد که فکر می کنند با ورد به کشوری دیگر فرش قرمز برایشان پهن شده و پله های موفقیت را میتوانند به سرعت طی کنند هم معمولا مهاجرت موفقی ندارند چراکه باید دانست اولین قدم در مهاجرت وفق پذیری شرایط است پس نباید انتظار ترقی های عجیب و غریب در سال های اول مهاجرت را داشت .

 

مزایای تحصیلی در خارج از کشور

مزایای تحصیلی در خارج از کشور

فاکتورهای یک مشاور خوب : 

 

 1. داشتن اطلاعات کامل ،درست وارائه ی آن به صورت هیچ گونه اغراق و کم و کاست
 2. در صورت انجام نشدن کار هزینه های گرفته شده پس داده شود
 3. داشتن نمونه کارهای قبلی ویزا و یا اقامت
 4. رایگان و نامحدود بودن مشاوره
 5. داشتن قیمت منصفانه و معقول
 6. داشتن مجوز های مربوطه
 7. پیشنهاد مناسب باتوجه به شرایط مالی ،تحصیلی ،وضعیت تاهل و سن متقاضی

فرارمغزها ( سرمایه ای که در جایی دیگر به بار می نشیند )

 

مهارت بین المللی افراد بامهارت و سطح تحصیلات بالا از قبیل پزشکان و مهندسان از کشورهای با درآمد پایین به کشور های مرفه،امری است که از آن با فرار مغزها یاد می شود درواقع فرارمغزها معرف جریان سرمایه انسانی است که در آن انتقال مهارت ها صورت میگیرد .

امری است که مختص به ایران نمی باشد وبسیاری از نخبگان جهان سومی و در حال توسعه برای آنچه زندگی بهتر و پیشرفت می نامند کشورهای محل تولد خود را ترک کرده و به یکی از کشورهای اروپایی یا آمریکایی مهاجرت می کنند .

 یک مقام بلند پایه دولتی ایران آمار خروج نخبگان از کشور را 150هزار نفر در سال اعلام کرده است وی گفته میزان ضرر از بابت مهاجرت مغزها سالانه 150میلیارد دلار است .

 

تماس با ما

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.