تحصیل در اوکراین و شرایط اخذ ویزا

ویزای تحصیلی اوکراین  : تحصیل در اوکراین برای دانشجویان خارجی به راحتی امکان پذیر است. معمولا افراد متقاضی تحصیل در این کشور می خواهند از جوانب آن آگاه شوند و بدانند که شرایط اخذ ویزای تحصیلی اوکراین چگونه است. مشاورین موسسه ره پویان عدالت در این مقاله به توضیح شرایط تحصیل در دانشگاه های این کشور می پردازیم و جوانب را برای شما توضیح می دهیم.

ویزای تحصیلی اوکراین

دانشجویان باید پیش از اقدام برای اخذ ویزای تحصیلی، دانشگاه مورد نظر خود را جهت تحصیل در اوکراین انتخاب و نامه پذیرش را دریافت کنند. پس از دریافت نامه پذیرش، دانشجویان می توانند با در دست داشتن مدارک مورد نیاز و مراجعه به مرکز ویزا سنتراوکراین در کشور خود برای ویزای تحصیلی درخواست دهند.

 

ویزای تحصیلی اوکراین

ویزای تحصیلی اوکراین

 

نکات مهم :

 • دانشجویان باید توجه داشته باشند که حداقل سه الی چهار هفته پیش از سفر برای اخذ ویزا اقدام کنند.
 • در صورتی که با ویزای توریستی در اوکراین باشید، باید برای اخذ ویزای تحصیلی کشور را ترک کنید و از سفارت اوکراین در کشور خود برای ویزای تحصیلی درخواست دهید.
 • دانشجویان بین المللی با اخذ مجوز کار می توانند در اوکراین مشغول به کار شوند.

مدارک مورد نیاز ویزای تحصیلی اوکراین

بعد از تکمیل فرایند نام نویسی، دانشجو با پست الکترونیکی و یا ان تی ان نامه اصلی پذیرش ثبت نام را دریافت خواهند کرد و همه مدارکی که برای درخواست ویزا دانشجویان لازم است، باید ارسال شود.

الزامات اصلی درخواست ویزا دانشجویان اوکراین:

 • فرم درخواست ویزا – در سفارت.
 • گذرنامه معتبر
 • ۳ عکس (3*4)
 • نامه دعوت اصلی که برای شما پست شد
 • گواهی سلامت پزشکی
 • نتایج آزمایش HIV یا ایدز
 • گواهی آموزش عالی و یا ثانویه انجام شده
 • مدارک رسمی بانکی که وجود مبلغ کافی برای پرداخت شهریه را ثابت کند .( برای دانشجویانی که برای اولین بار به اوکراین سفر می کنند)
ویزای تحصیلی اوکراین

ویزای تحصیلی اوکراین

 

اسناد فوق باید به زبان های انگلیسی ترجمه شوند و قبل از درخواست دادن به سفارت، از وزارت امور خارجه کشور شما به رسمیت شناخته شوند. این یک لیست کلی از الزامات برای گرفتن ویزای دانشجویی اوکراین است. یک لیست کامل باید با تماس با کنسولگری اوکراین در اختیار شما به عنوان الزامات برای هر کنسولگری ایجاد شود.

مدت زمان صدور ویزا

متوسط زمان پردازش برای ویزا 3 تا 4 هفته طول می کشد تا نامه دعوت تان صادر شده و به مرحله بعدی بروید. پردازش ویزا در مرکز ویزا سنتر اوکراین می تواند از ۱ هفته تا ۳ هفته طول بکشد.

با پذیرش در دانشگاه اوکراین و برای ورود به خاک این کشور دانشجویان باید مدارک زیر را با خود به همراه داشته باشند:

 • اصل دعوتنامه دانشگاه
 • 16 قطعه عکس 3.5 در 4.5
 • ترجمه ی رسمی به انگلیسی وکالتی که به نماینده دانشگاه داده شده.
 • ترجمه مدارک تحصیلی و ریزنمرات به انگلیسی
 • پاسپورت با حداقل دو سال اعتبار و ویزای ورودی

مدارک اضافی برای دانشجویان مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا :

 • اصل مدارک تحصیلی به همراه دو کپی از آنها

هزینه ویزای تحصیلی اوکراین

هزینه اخذ ویزای اوکراین به سفارت پرداخت می شود 65 دلار است (پرداحتی سفارت در بانک ملی شعبه تجریش انجام می شود). در صورت نپذیرفته شدن درخواست شما، هزینه ویزا غیر قابل بازگشت است. مشاورین ارشد و وکلای حقوقی موسسه ره پویان عدالت در زمینه شرایط تحصیل در اوکراین دارای تجربه هستند که می توانند به خوبی شما را تا رسیدن به مقصد خود همراهی کنند.

مزایای تحصیل در اوکراین

سطح بالای آموزش / تحصیل در تمامی شاخه های پزشکی و مهندسی / پذیرش آسان / پایین بودن هزینه های تحصیل نسبت به دیگر کشورهای اروپایی / امکان تحصیل به انگلیسی / امکان  انجام کار پاره وقت در هنگام تحصیل / استاندارد های زندگی در اروپا / امکان گرفت اقامت دائم بعد از تحصیل

ویزای تحصیلی اوکراین

ویزای تحصیلی اوکراین

مقاطع قبل از دانشگاه

مدرسه در اوکراین به 3 دوره تقسیم می شود : ابتدایی / راهنمایی / متوسطه

و دانش آموزان بعد از به پایان رساندن دوره 12 ساله و گرفتن دیپلم می توانند وارد دانشگاه شوند.

مقطع کارشناسی

مقطع کارشناسی در اوکراین 4 سال زمان میبرد و افرادی که می خواهند در این مقطع تحصیل کنند باید مدرک دیپلم خود را همراه داشته باشند. این دوره هم به زبان انگلیسی و هم اوکراینی ارائه می شود.

مقطع کارشناسی ارشد

تحصیل در این مقطع بین 2 الی 3 سال زمان میبرد. دانشجویان واجد شرایط در این مقطع می توانند بورسیه شوند. دانشجویان اجازه دارند در این مقطع در هفته 20 ساعت کار کنند.

مقطع دکتری

شما باید رزومه تحصیلی خودتان را برای استادتان ارسال کنید. مقطع دکتری در اوکراین معمولا 4 سال زمان میبرد. 2سال به صورت کار در کلاس و 2 سال دیگر به صورت تحقیقاتی. همچنین مدرک دکتری دانشگاه های اوکراین بسیار معتبر است.

برخی از دانشگاه های برتر اوکراین

دانشگاه ملی تراس شفچنکو : این دانشگاه در پایتخت اوکراین در شهر کیف واقع شده است و به عنوان یکی از محبوب ترین دانشگاه ها شناخته می شود و توانسته در جهان رتبه 601 را به خود اختصاص دهد.

دانشگاه دولتی سومی : این دانشگاه در سال 1948 تاسیس شد و یکی از برترین دانشگاه های اروپا هست و در جهان رتبه آن 701-750 است. سومی سالانه به بیش از 16 هزار دانشجو پذیرش می دهد.

دانشگاه ملی کیف : متقاضیان بین المللی واجد شرایط درخواست ثبت نام می باشند این دانشگاه میزبان بیش از 26000 دانشجو است و قراردادهای همکاری دوجانبه با 227 موسسه آموزشی و علمی خارجی از 57 کشور دارد.

تماس با ما

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.