مهاجرت به پرتغال و اخذ اقامت آن

اخذ اقامت پرتغال : پرتغال یا نام رسمی جمهوری پرتغال کشوری در جنوب غربی اروپا است .پایتخت آن لیسبون و زبان رسمی آن پرتغالی است که از شاخه ی زبان های رومی تبار است .

جمعیت این کشور ۱۰/۵ میلیون نفر و واحد پول آن یورو است. این کشور از اعضای اتحادیه اروپا و ناتو است و شیوه حکومتی آن جمهوری پارلمانی است. پرتغال جزء کشورهای توسعه ‌یافته به‌شمار می‌آید. دین مردم این کشور مسیحیت از شاخه کاتولیک رومی است.

مهاجرت تحصیلی به پرتغال 

در کشور پرتغال دانشگاه ها از دیرباز تا کنون مشغول آموزش و توسعه علم به دانشجویان علاقه مند بوده اند. افرادی که مهاجرت به پرتغال از طریق تحصیل را انتخاب کرده اند، بایستی بدانند که امکان تحصیل در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری در این کشور برای دانشجویان اتحادیه اروپا و خارج از این اتحادیه میسر می باشد. تحصیل در مقطع کارشناسی بازه زمانی 3 تا 4 سال را در بر دارد. این بازه تحصیل در مقطع کارشناسی 2 ساله و در مقطع دکتری بین 3 تا 4 سال می باشد.

 

اخذ اقامت پرتغال

اخذ اقامت پرتغال

دانشجویانی که قصد مهاجرت به پرتغال از طریق تحصیل در دانشگاه های این کشور را دارا می باشند، بایستی بدانند که بیش از 100 دانشگاه، دانشکده و کالج در کشور پرتغال وجود دارد. در سال های اخیر کشور پرتغال تلاش های بسیاری در جهت رشد سطح کیفیت در آموزش دانشجویان کرده است.

نتیجه این تلاش، در پی داشتن جذب دانشجویان اینترنشنال و بالا بردن سطح رتبه های دانشگاه ها در سطح جهانی است. در قسمت زیر سعی بر آن شده است تا لیست 6 دانشگاه معتبر پرتغال که می تواند برای شما علاقه مندان آثار تحصیل مناسب و قابل قبولی رقم بزند، ذکر شده است.

دانشجویانی که قصد مهاجرت به پرتغال از طریق تحصیل در دانشگاه های این کشور را دارا می باشند، بایستی بدانند که بیش از 100 دانشگاه، دانشکده و کالج در کشور پرتغال وجود دارد.

در سال های اخیر کشور پرتغال تلاش های بسیاری در جهت رشد سطح کیفیت در آموزش دانشجویان کرده است. نتیجه این تلاش، در پی داشتن جذب دانشجویان اینترنشنال و بالا بردن سطح رتبه های دانشگاه ها در سطح جهانی است.

در قسمت زیر سعی بر آن شده است تا لیست 6 دانشگاه معتبر پرتغال که می تواند برای شما علاقه مندان آثار تحصیل مناسب و قابل قبولی رقم بزند، ذکر شده است.

نام دانشگاه رتبه

داخلی

رتبه خارجی توضیحات
دانشگاه لیسبون 1 241 پذیرای 1000 دانشجوی خارجی در سال
دانشگاه کویمبرا 2 412 10 درصد دانشجویان خارجی هستند .
دانشگاه آییرو 3 511 تمرکز اصلی بر روی آموزش پلی تکنیک
دانشگاه پرتو 4 536 برگزاری 600دوره آموزشی در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد
دانشگاه کاتولیک لیسبون 5 801 50 درصد دانشجویان و اساتید تابعیت خارجی دارند.
دانشگاه

پلی تکنیک

6 980 15 درصد دانشجویان خارجی می باشند.

مهاجرت به پرتغال از طریق کار

در ابتدا جهت مهاجرت به پرتغال از طریق کار، نیاز به اخذ ویزای کار این کشور است. در کشور پرتغال چنانچه متخصص در حرفه ای خاص هستید و دارای مدارک بین المللی و دانشگاهی می باشید، می توانید اخذ ویزای کار پرتغال را برای خود امکان پذیر بدانید.

به طور کلی شرایط اخذ ویزای کار پرتغال به این صورت است که شما نیازمند دریافت پیشنهاد شغلی از سوی شرکت ها و کارفرما های پرتغالی می باشید.

به این صورت که بایستی مدارک و رزومه کاری خود را برای یک کارفرمای پرتغالی ارسال کنید و درخواست خود را جهت دریافت شغل اعلام نمایید.

 

اخذ اقامت پرتغال

اخذ اقامت پرتغال

چنانچه کارفرما شرایط شما را جهت کار مناسب بداند، جهت پیگیری کارهای ویزا و اقامت شما با صدور پیشنهاد شغلی اقدامات اولیه را انجام می دهد. همچنین در بحث امکان بدست آوردن فرصت های شغلی باید گفت، پرتغال با نرخ بیکاری میانگین 6.3 درصد در سال 2020 مواجه است، که می توان گفت این عدد آنچنان برای نیروی کاری که قصد مهاجرت به پرتغال را دارد، نگران کننده نمی باشد و در صورت پیگیری و مکاتبه با کارفرما ها، امکان اخذ پیشنهاد شغلی وجود دارد.

همچنین در قسمت زیر درصد نرخ بیکاری در پرتغال طی سال های اخیر ذکر شده است.در کشور پرتغال عمدتا  مشاغل حوزه مهندسی و فعالیت های کامپیوتری پردرآمد هستند همچنین این کشور از نظر گردشگری فرصت های شغلی بسیاری را فراهم کرده و توریستی می باشد.

مشاغل مورد نیاز در پرتغال 

 • مهندسی آی تی
 • مدیریت توریسم
 • مهندسی مکانیک
 • مدیر هتل
 • مهندس نرم افزار

مهاجرت به پرتغال از طریق سرمایه گذاری 

از بهترین راه های مهاجرت به پرتغال، روش های سرمایه گذاری در این کشور است. در زیر شاخه های سرمایه گذاری شرایطی فراهم است که حتی بدون سرمایه گذاری و فقط با نشان دادن سرمایه داری می توان اقامت کشور پرتغال را اخذ نمود.

قابل توجه است اگر چه راه های سرمایه گذاری در کشور پرتغال متعدد می باشد، اما بایستی در راه هایی ورود پیدا کرد که بتوان آثار اقامتی برای فرد در پی داشته باشد.

راه های سرمایه گذاری 

 • خرید ملک
 • ثبت شرکت
 • خرید سهام های دولتی
 • خرید یک طرح تجاری یا بیزینس فعال
 • ویزای خود حمایتی پرتغال

مهاجرت به پرتغال از طریق خرید ملک 

 

از شرایط ویژه اخذ اقامت کشور پرتغال، خرید ملک می باشد. آن چنان این نوع ویزا محبوب می باشد که به گلدن ویزا معروف می باشد. در این نوع سرمایه گذاری می توان ملک خریداری نمود.

از مزایا خرید ملک در پرتغال، سود تضمینی 3 تا 10 درصدی می باشد که به سرمایه شما که بابت خرید ملک پرداخت شده، تعلق می گیرد. از طریق خرید ملک به شخص، همسر او و فرزندان تا سن 21 سال اقامت کشور پرتغال داده می شود.

نکته قابل توجه این است افرادی که از طریق خرید ملک در پرتغال سرمایه گذاری می کنند، دارای کم ترین ریسک ممکنه می باشند و همچنین در کنار سرمایه گذاری خود، اجازه کاریابی را نیز دریافت خواهند کرد.

 

اخذ اقامت پرتغال

اخذ اقامت پرتغال

 

مهاجرت از طریق ازدواج 

مهاجرت به پرتغال از طریق به زوجیت در آمدن با یک شهروند پرتغالی می تواند اقامت و تابعیت را به شخص مورد نظر منتقل نماید. باید در نظر گرفت جهت اخذ اقامت و تابعیت باید با فرد تبعه (فردی که اقامت دائم دارد، امکان پذیر نیست) پرتغالی ازدواج نمود.

نکته قابل توجه این است که اگر ازدواج خود را در خارج از کشور پرتغال ثبت نموده اید، پس از مهاجرت به پرتغال از طریق ازدواج و اخذ اقامت این کشور، بایستی مجدد ازدواج خود را در این کشور نیز به ثبت برسانید.

مهاجرت به کشور پرتغال از این روش، استحکام و پایداری روابط زوجیت بین زوجین به مدت سه سال می باشد. چنانچه قبل از پایان سه سال زوجیت، طلاقی بین زوجین صورت گیرد و روابط بین آن ها از بین رود، شخصی خارجی شرایط و آثار اقامتی خود که از طریق ازدواج کسب نموده بود را از دست می دهد. جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانید به مقاله ازدواج در پرتغال مراجعه نمایید.

تولد فرزند در پرتغال و اخذ تابعیت پرتغال

کشور پرتغال از جمله کشور هایی می باشد که در انتقال تابعیت از والدین به فرزند، از سیستم خون پیروی می کند. یعنی طفلی که در پرتغال متولد شده است، اگر پدر یا مادر پرتغالی داشته باشد، تابعیت پرتغال نیز به او داده می شود.

اما در این میان نکته ای بسیار قابل توجه است که چنانچه پدر یا مادری غیر پرتغالی از طریق راه های مختلف، مهاجرت به پرتغال را رقم زده باشند و اقامت دائم این کشور را به دست آورده باشند، فرزند متولد شده آن ها تابعیت کشور پرتغال را می تواند اخذ نماید.

مزایای مهاجرت به پرتغال 

 • امکان اخذ ویزا برای ایرانی ها
 • هزینه زندگی مناسب و معقول
 • کشوری خوش آب و هوا با مردمی خون گرم
 • امکان مهاجرت بازنشستگان بدون سرمایه گذاری
 • امکان بهره بردن از شرایط سرمایه گذاری در خرید ملک
 • تعلق گرفتن سود تضمینی 3تا 10 درصد به سرمایه شما
 • امکان الحاق خانواده حتی فرزندان تا سن 21سال
 • امکان اخذ پاسپورت و اقامت دائم
 • عضو اتحادیه اروپا و شنگن

 

تماس با ما

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.