معرفی اوکراین 

مزایای پاسپورت اوکراین : اوکراین کشوری در استرن یوروپ یا اروپای شرقی به پایتختی شهر کیف (Kiev) می باشد. این کشور زیبا و توریستی درست در منتها الیه شمال غربی دریای سیاه قرار گرفته و با کشورهای روسیه در شرق، بلاروس در شمال، لهستان در شمال غربی، اسلواکی و مجارستان در غرب و رومانی در جنوب غربی و جنوب با مولداوی هم مرز است. اوکراین بعد از فرانسه دومین کشور بزرگ اروپایی است و به واسطه مزایای مهاجرتی مختلف مورد توجه اکثر مهاجران خارجی است.

کشور اوکراین به دلایل متعددی از جمله شرایط کار و زندگی مطابق استاندارد اروپایی، دانشگاه ها و مدارک تحصیلی معتبر، هزینه تحصیل ارزان و به صرفه، محیط کسب و کار و سرمایه گذاری جذاب و … مورد توجه بسیار متقاضیان مهاجرت قرار گرفته است.

 

مزایای پاسپورت اوکراین

مزایای پاسپورت اوکراین

 

ارزش و رتبه پاسپورت اوکراین در جهانی 

با صدور پاسپورت برای مهاجران از آن پس با آنها مانند شهروندان اوکراینی برخورد می شود همچنین لازم به ذکر است که پاسپورت اوکراینی دو نوع است نوع اول پاسپورت، پاسپورت داخلی اوکراین می باشد که تا سال 2016 مورد استفاده قرار گرفت، زمانی که کارت شناسائی اوکراینی معرفی گردید. نوع دوم پاسپورت، پاسپورت بین المللی یا پاسپورت بیومتریک اوکراین می باشد که مخصوص مسافرت خارجی است.

اولین پاسپورت اوکراینی در 4 ژوئن سال 1994 و اولین پاسپورت بیومتریک در 1 ژانویه سال 2015 منتشر شد. پاسپورت اوکراین با جلد آبی و صفحه اول شامل مشخصات فردی و بیومتریک دارنده آن به مدت 10 سال برای بزرگسالان و به مدت 4 سال برای افراد زیر 18 سال صادر می شود. این پاسپورت یکی از پاسپورت های قدرتمند دنیا است. رتبه جهانی پاسپورت اوکراین برابر با 22 است و این یعنی در رنک جهانی موقعیت خوبی را دارا می باشد.

مدارک لازم برای پاسپورت 

۱ مدرک زبان اوکراینی
۲ عدم سو پیشینه ایران و اوکراین
۳ ترجمه پاسپورت به زبان اوکراینی با مهر دفترخانه ( ناتاریوس )
۴ ۱۲ قطعه عکس ۳٫۵*۴٫۵ کاغذ مات
۵– پرینت بانکی با حداقل ۱۵۰۰ دلار موجودی
۶ پراپیسکا
۷– اقامت دایم
۸– مدرک محل زندگی در ایران

 

مزایای پاسپورت اوکراین

مزایای پاسپورت اوکراین

 

آیا با پاسپورت اوکراین برای سفر به ویزا نیاز است؟

از ماه اکتبر ۲۰۱۸ با پاسپورت اوکراین می‌تواند بدون ویزا به 142 کشور سفر نمود. رنکینگ پاسپورت اوکراین از رتبه پنجاه و سومین به رتبه بیست و ششم ارتقا پیدا کرده‌است.

روش های اخذ پاسپورت اوکراین

تولد در خاک اوکراین: با تولد در خاک اوکراین شما پاسپورت اوکراینی میگیرید، تعداد کمی از کشور های دنیا قانون خاک دارند از جمله این کشور ها اوکراین است و از طریق تولد فرزند به پدر و ‌مادر و خواهر و برادر و پدربزرگ و مادربزرگ در هر سنی، اقامت دائم اوکراین اعطا می‌شود.

ازدواج با تبعه اوکراینی : شما بعد از ازدواج با یک خانم اوکراینی، ابتدا یک اقامت موقت می گیرد بعد از طی شدن ۲ سال از ازدواج خود، شما می‌توانید تقاضای اقامت دائم کنید و با ارائه مدارک لازم به یه اداره مهاجرت برای دریافت سیتیزن شیپ و شهروندی اقدام می کنید، و بعد از گرفتن اقامت دائم اوکراین، می توایند بلافاصله تقاضا پاسپورت اوکراینی بکنید. معمولا اخذ پاسپورت بدلیل اینکه باید توسط رییس جمهور تایید شود ، از ۶ ماه تا یکسال طول می کشد .

مزایای اخذ پاسپورت اوکراین 

  1. مسافرت آزادانه و بدون نیاز به ویزا به کشور های عضو شنگن و برتر جهان
  2. اقامت و زندگی در هر کدام از استان های خاک اوکراین بدون محدودیت و به دلخواه
  3. استخدام رسمی در مراکز و ادارات دولتی اوکراین
  4. برخورداری از حقوق و مزایای اداره تامین اجتماعی
  5. ثبت نام جهت انتخابات برای ورود به مجلس اوکراین
  6. امکان دریافت وام یا تسهیلات مالی از بانک های اوکراین
  7. داشتن حق رای در انتخابات اوکراین
  8. برخورداری از حفاظت کنسول و سفارت در خارج از کشور
  9. امکان تحصیل رایگان در مقاطع ابتدایی و در مقاطع دانشگاهی با 50 درصد تخفیف

 

تماس با ما

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.