مهاجرت تحصیلی

 

تحصیل در اوکراین و اخذ اقامت اوکراین

مهاجرت تحصیلی به اوکراین  : اوکراین نام کشوری است که در اروپای شرقی قرار دارد .کشور اوکراین با مساحتی بالغ بر 63 هزار کیلومتر مربع 45 امین کشور بزرگ جهان است.کشور زیبای اوکراین با جمعیت حدودا 42 میلیون نفر ، در رتبه ی هشتادو چهارم در بین کشورهای  جهان از نظر مساحت قرار دارد.

اوکراین پس از روسیه پهناورترین کشور اروپاست که شامل ذخایر بسیار ارزشمندی از فلزات گوناگون می باشد، به گونه ای که نیمی از ذخایرآهن و فولاد کل کشور روسیه را اوکراین تامین میکند .

دانشگاه های مهم اوکراین 

در مجموع 6 دانشگاه از کشور اوکراین در رتبه بندی دانشگاه جهانی QS در سال 2018 قرار گرفته است در عین حال 8 دانشگاه نیز در رتبه بندی EECA سال 2018 قرار دارند

مهاجرت تحصیلی به اوکراین

مهاجرت تحصیلی به اوکراین

 

 

دانشگاه ملی کیف : این دانشگاه دارای رتبه 34 در EECA و جایگاه 411 تا 420 در رتبه بندی جهانی دانشگاه ها می باشد. دانشگاه ملی تاراس شفچنکو در کیف پایتخت واقع شده است و اغلب به عنوان یکی از معتبرترین دانشگاه های کشور است و این موسسه آموزش عالی دارای سیاست پذیرش انتخابی مبتنی بر آزمون ورودی است.

دانشگاه پلی تکنیک کیف :  این دانشگاه دارای رتبه 501 تا 550 در جهان و رتبه 49 در EECA است در سال 1898 تاسیس شده است در حال حاضر این دانشگاه با بیش از 36000 دانشجو دارای یک اجتماع بزرگ دانشجویی در دو ساختمان در کیف و شهر اسلاووتیچ می باشد.

دانشگاه ملی Donetsk از بهترین دانشگاه های اوکراین 

این دانشگاه از بهترین دانشگاه های اوکراین و در شهر دونتسک قرار دارد و دارای رتبه 801 تا 1000 در جهان و رتبه 128 در EECA می باشد. این دانشگاه به همراه دیگر دانشگاه های ملی این شهر (دانشگاه ملی صنعتی دونتسک، دانشگاه ملی اقتصاد و تجارت دونتس، دانشگاه ملی مدیریت دونتسک)، رشته های زیادی برای تدریس دارند و همگی در سطح ملی و بین المللی از طرفداران زیادی برخوردار است.

مهاجرت تحصیلی به اوکراین

مهاجرت تحصیلی به اوکراین

 

مدارک لازم برای ویزای تحصیلی اوکراین 

پاسپورتی که حداقل یک سال از اعتبار آن مانده باشد کپی صفحه اول آن

اصل شناسنامه و کپی تمام صفحات

گواهی تمکن مالی  حداقل 90 میلیون جهت اطمینان از استطاعت مالی دانشجو

واریز مبلغ 65 دلار به بانک و کپی فیش واریزی

اصل و ترجمه گواهی سلامت پزشکی آزمایش ایدز و هپاتیت با اعتبار حداقل ۱ ماه

واریز مبلغ 22 یورو به ویزا سنتر

اصل و ترجمه سوابق تحصیلی و ریزنمرات

نامه پذیرش از دانشگاه یا موسسه آموزشی در اوکراین

حداقل ۱۲ قطعه عکس پاسپورتی

شرایط مورد نیاز برای مهاجرت به اکراین 

به دلیل پایین بودن هزینه های زندگی و هزینه های تحصیلی در کشور اوکراین و همچنین کیفیت بالای دانشگاههای این کشور، دانشجویان ایرانی، خواهان مهاجرت تحصیلی به اکراین می باشند. در همین راستا، در خصوص این امر بایستی اطلاعات کاملی درباره قوانین مهاجرت تحصیلی به اکراین و مراحل اخذ پذیرش از دانشگاههای این کشور و دریافت ویزای دانشجویی داشته باشند.

از جمله شرایط مورد نیاز برای تحصیل در اکراین می توان به دارا بودن مدرک دیپلم اشاره نمود. نوع رشته تحصیلی دیپلم تاثیری در پذیرش دانشجو ندارد و او می تواند در رشته دلخواه خود، در دانشگاههای اکراین به تحصیل بپردازد.

همچنین داشتن پاسپورتی که حداقل یک سال از اعتبار آن مانده باشد از دیگر شرایط تحصیل در اکراین می باشد. حداقل سن پذیرش در دانشگاههای اکراین، 17 سال و حداکثر سن 37 سال می باشد و افراد بالای 31 سال برای پذیرش بایستی مدرک فوق دیپلم یا لیسانس داشته باشند. ارائه مدرک زبان نیز از دیگر شرایط پذیرش در اکثر دانشگاههای اکراین است .

تماس با ما

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.