تحصیل در اتریش

آشنایی با کشور اوکراین و شرایط عمومی این کشور 

شرایط تحصیل در اوکراین : اوکراین از کشورهای اروپای شرقی می باشد. حدود 4500 سال قبل از میلاد مسیح در این کشور سکونت وجود داشته است. طبق آمار حدود 78 درصد از جمعیت این کشور را نژاد اوکراینی و بقیه را نژادهای بلاروسی، روسی، مولداوی، بلغارها، مجارستانی، لهستانی، یونانی ها، تاتارها و… تشکیل می دهند.

تحصیل دراوکراین یکی از روش مهاجرت به این کشور تلقی می شود. و به دلیل هزینه های مناسب تحصیلی بسیاری این کشور متقاضیان زیادی تمایل به تحصیل در این کشور را دارند و تدریس در دانشگاه های اوکراین به دو زبان انگلیسی و اوکراینی صورت میگیرد.

شرایط تحصیل در اوکراین

شرایط تحصیل در اوکراین

مدارک لازم جهت دریافت ویزای دانشجویی اوکراین 

 • فرم درخواست ویزا در سفارت
 • گذرنامه اصلی معتبر
 • 3قطعه عکس ( (3x4cm
 • دعوت نامه ای که توسط پست اکسپرس ارسال می شود.
 • گواهی بهداشتی پزشکی
 •  نتایج HIV / ایدز
 •   گواهی تکمیل تحصیلات عالی و یا متوسطه
 • مدرک دیپلم،
 • گواهی سلامت پزشکی،
 • ویزای تحصیلی،
 • ارائه هدف صحیح از تحصیل در فوق لیسانس،

معرفی چند دانشگاه معروف اوکراین 

خارکف دانشگاه ملی  :دانشگاه ملی  N. Karaziخارکوف دارای بالاترین رتبه دانشگاه در اوکراین با شماره 401-410 است. همچنین در خارکوف واقع شده است، این دومین دانشگاه قدیمی کشور است (که در سال 1804 تأسیس شده است) و در رده‌بندی رتبه‌بندی EECAبرای شاخص دانشجویان بین‌المللی و رتبه 53 را به خود اختصاص داده است.

شرایط تحصیل در اوکراین

شرایط تحصیل در اوکراین

دانشگاه ملی تارای کیف : دررتبه‌بندی رتبه 34 و در رتبه 411-420 در رده‌بندی دانشگاه‌های جهان، دانشگاه ملی تارای از کیف در پایتخت کیف واقع شده است و از 56 کشور دنیا متقلضی برای تحصیل دارد.

موسسه پلی تکنیک ایگور سیکورسکی کیف: با استفاده از 800 موسسه خدمات عالی و دارای تجربیات برتر است. از ابتدای سال 2019، 75606 دسترسی بین‌المللی از 154 کشور در 443 موسسه آموزش دارد.

دانشگاه کارازین خارکف در اوکراین : دومین دانشگاه اوکراین از نظر قدمت است و بالاترین رتبه را در میان دانشگاه های این کشور دارد همچنین در رتبه بندی QSسال 2021 رتبه جهانی 477 را کسب کرده و بر اساس شاخص دانشجویان ببین المللی در منطقه EECAرتبه سوم را دارا می باشد. این دانشگاه دارای 21 دانشکده است که درسطح علمی بالایی از نظر آموزش و کیفیت قرار دارند در حال حاضر این دانشگاه بیش از 4000 دانشجو از 70 کشور دنیا را تحت آموزش خود دارد.

دانشگاه ملی پزشکی کیف NMU:این دانشگاه در شهر کیف واقع شده است و دانشجویان زیادی از 70 کشور دنیا در آن مشغول به تدریس هستند ،یکی از برترین دانشگاه های MBBSدر اوکراین می باشدرتبه کشوری این دانشگاه 52 و رتبه جهانی آن 5767 است در این دانشگاه 10 دانشکده با 1500استاد قرار داردکه از بین این اساتید 855 دکترا و 205 پزشک مشغول به آموزش اند و در زمینه علوم جراحی ،پزشکی داخلی، زنان زایمان، بیماری های عفونی ،مغزو اعصاب ، جراحی مغز،رادیولوژی،پزشکی قانونی، بیماری های کودکان ،ارتپدی و… فعالیت دارند .

شرایط تحصیل در اوکراین

شرایط تحصیل در اوکراین

دانشگاه بین المللی پزشکی خارکف :یکی ازقدیمی ترین دانشگاه های پزشکی در اوکراین دانشکده پزشکی بین المللی خارکف است.این دانشگاه در سال1805 تاسیس شده است و در سال 1988 دانشگاه ملی پزشکی به نام خارکف تغییر نام داده شد و بعد از آن عضو انجمن بین المللی دانشگاه شد. در سال 2002 دانشگاه ملی پزشکی خارکف به عنوان بهترین موسسه در میان موسسات آموزش عالی اوکراین به رسمیت شناخته شد.

شرایط تحصیل در اوکراین

تحصیل در مقطع لیسانس : برای تحصیل در این مقطع دارا بودن مدرک دیپلم الزامی است. دانشجویان خارجی که متقاضی تحصیل در یکی از رشته‌های دانشگاهی در این کشورهستند. علاوه بر مدارک مورد نیاز برای ثبت‌نام در دانشگاه باید ویزای تحصیلی و همچنین نامه پذیرش در دانشگاه را ارائه دهند.

تحصیل فوق لیسانس در اوکراین : امکان تحصیل در اوکراین در مقطع فوق لیسانس برای دانشجویان و علاقه‌مندان به ادامه تحصیل فراهم است. خوشبختانه دانشگاه‌های این کشور بسیار پیشرفته و دارای رتبه بالایی هستند و تقریباً برای هر رشته‌ای در این کشور می‌توان تحصیلات را در مقاطع فوق لیسانس ادامه داد. برای اطلاع از رشته‌های تحصیلی می‌توانید به وبسایت‌های دانشگاه‌های اوکراین مراجعه کنید. طول این دوره حدود 2 تا 3 سال بوده و دانشجو میتواند در هفته 15 تا 40 ساعت کار کند به دانشجویان این مقطع بورسیه تحصیلی تعلق میگیرد .

تحصیل دکترا در اوکراین :طول دوره تحصیل در مقطع دکتری در کشور اوکراین 3 تا 5 سال می باشد و دانشجویان باید دارای استاد راهنما برای پشتیبانی، تاییدیه تز دکتری و یک مدرک کارشناسی ارشد معتبر باشند. اوکراینی ها برای مقطع دکتری اهمیت زیادی قائل هستند. همچنین اجازه کار در طول هفته به مدت 15تا 40 ساعت به دانشجویان مقطع دکتری داده می شود. در صورتی که دانشجویان دکتری بتوانند در مقاطع پایین تر تدریس کنند، می توانند کمک هزینه تحصیل نیز دریافت نمایند که ممکن است به اندازه شهریه ترم جاری دانشجو یا حتی بیشتر از آن باشد.

تماس با ما

2 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.