شرایط سرمایه گذاری در اوکراین

 اخذ اقامت اوکراین : اوکراین پس از فروپاشی شوروی در سال 1991 استقلال خود را اعلام کرد. اقتصاد اوکراین در سال های ابتدایی استقلال خود به شدت با شکست  های بسیاری روبرو شد اما در سال های اخیر بازار تجاری – اقتصادی اوکراین بهبود یافته است.

واحد پول اوکراین گریونا می باشد و معادل 158 تومان است. در سال ها ی اخیر به دلیل درخواست اوکراین برای عضویت در اتحادیه اروپا و حوزه شینگن سرمایه گذاران بسیاری تمایل به مهاجرت از کشور خود به اوکراین برای تجارت و سرمایه گذاری دارند.

مدارک مورد نیاز اقامت از طریق سرمایه گذاری  اوکراین 

ارائه شناسنامه و ترجمه آن

ارائه کارت ملی و ترجمه آن

گذرنامه معتبری که حداقل ۶ ماه تا پایان اعتبار آن قرصت باقی مانده باشد

عکس مخصوص گذرنامه

ارائه مستنداتی مبنی بر تمکن مالی مناسب

ارائه بیزینس پلن در صورت راه‌اندازی کسب و کار دلخواه

ارائه مدارک هویتی و گذرنامه همسر و فرزندان در صورت اخذ اقامت اوکراین برای ایشان

 اخذ اقامت اوکراین

اخذ اقامت اوکراین

انواع ویزای اوکراین

ویزای ترانزیت: این نوع ویزا در مواردی صادر می شود که فرد خارجی قصد عبور از اوکراین را دارد و هر دوره ترانزیت از ۵ روز تجاوز نمی کند. ویزاهای نوع B در چند نوع سینگل، دوطرفه و مالتی صادر می شوند که برای حداکثر ۱ سال صادر می شود.

ویزای کوتاه مدت: این نوع ویزا زمانی صادر می شود که در آن یک فرد خارجی قصد دارد در هر ۱۸۰ روز در اوکراین به مدت ۹۰ روز بماند. این نوع ویزا می تواند به صورت سینگل، دوطرفه و یا مالتی صادر می شود که بسته به مدارک شما میتواند برای حداقل مدت ۶ ماه و حداکثر ۵ سال صادر شود.

ویزای بلند مدت: این ویزا در مواردی صادر می شود که یک فرد خارجی قصد اقامت موقت در اوکراین را برای بیش از ۹۰ روز دارد. طبق قانون اوکراین همه افراد خارجی که هدف اقامت در اوکراین را دارند موظف به اخذ مجوز اقامت هستند. بنابراین اگر میخواهید بیش از ۹۰ روز در اوکراین بمانید، باید یک کارت اقامت دائم دریافت کنید. شرایط اقامت موقت در اوکراین تا ۳ سال است

سرمایه گذاری در اوکراین از طریق ثبت شرکت 

این نوع اقامت بصورت 3 ساله صادر می شود، و از نوع D4 است. ابتدا شخص باید شماره شناسه مالیاتی دریافت کند که دریافت این شناسه الزامی است و و پس از آن اقدامات لازم را جهت اخذ مجوز کاری انجام دهد تمام این پروسه با یک ویزای مولتی یکساله انجام می شود و پس از ارائه مدارک به ویزاسنتر به مدت 1 ماه طول میکشد که ویزای شما صادر شود .

مدارک مورد نیاز جهت ثبت شرکت در اوکراین در ادامه آورده شده است :

کپی پاسپورت شخص متقاضی

کپی از شماره شناسه مالیاتی

لیست فعالیت های پیشنهادی در شرکت

مشخصات متقاضی شامل آدرس، شماره تماس، ایمیل و…

وکالت نامه محضری به شخص حقوقی برای انجام مراحل ثبت شرکت

 

 اخذ اقامت اوکراین

اخذ اقامت اوکراین

سرمایه گذاری در اوکراین در بخش نرم افزاری 

در اوکراین نیز شرکت ها از اینترنت و نرم افزار ها در جهت توسعه کار خود بسیار بهره میبرند و از این جهت همواره شغل و کسب و کار برای افرادی که در حوزه کامپیوتر فعالیت میکنند وجود دارد.

در بین تحلیلگران و کارشناسان مالی همواره صحبت از سودآوری شرکت های بازار توسعه نرم افزاری است و قطعا این میزان سود و موفقیت در رد وبدل میلیارد ها دلار در زمینه نرم افزار در نتیجه استخدام کارمندان تحصیل کرده و باصلاحیت در این حوزه است .

در سال‌ های اخیر شرکت های فناوری اطلاعات در این کشور پول زیادی را جذب کرده‌ اند، برای مثال در سال ۲۰۱۲ گوگل اجازه پروژه اوکراین را برای ۴۵ میلیون $ (دلار) خریداری کرد و در سال بعد در معامله بین The Odessa و Snapchat با مجموع ۱۵۰ میلیون $ (دلار) بازگشت سرمایه مواجه شد!

طبق گفته انجمن سرمایه ‌گذاری در اوکراین در سال ۲۰۱۶ حدود ۸۷ تراکنش سرمایه ‌گذاری با شرکت ‌های نوآور در این کشور به انجام رسید که %۳۲ بیشتر از سال ۲۰۱۵ بود. در سال ۲۰۱۶ نیز میزان سرمایه ‌گذار ۸۸ میلیون $ (دلار) بود و در ۵ سال گذشته بیش از ۴۰۰ میلیون $ (دلار) برآورد شده است.

سرمایه گذاری از طریق کشاورزی  در اوکراین 

حدود 25 درصد خاک اوکراین حاصلخیز است، اوکراین بزرگترین صادر کننده روغن آفتابگردان و دانه های روغنی در جهان است و جزء تولید کنندگان بنام در محصولاتی چون گندم، ذرت، جو، آفتابگردان، چغندرقند، تنباکو، حبوبات، میوه و سبزیجات.

اوکراین سالانه نود تا صد میلیون تن محصول غلات و حبوبات تولید می کند. به تازگی کشورهای بسیاری متوجه پتانسیل بالای اوکراین برای کشاورزی و پرورش محصول شده اند و تمایل به تجارت و همکاری با اوکراینی ها  نشان داده اند.

سرمایه گذاری در اوکراین در بخش صنعت خودرو 

کشور اوکراین سال هاست مکان تامین کننده بازار صنعت خودروسازی آلمان بوده است و همچنین با فروش قطعات یدکی خودرو حدود شصت درصد گردش مالی بخش صنعت خودرو را در دست دارد کارخانه های خودروسازی که در اوکراین فعالیت می کنند متعلق به تولید کنندگان آلمانی، ژاپنی، اتریشی و فرانسوی و تعدادی دیگر از شرکت ها هستند.

تماس با ما

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.