آشنایی با فرودگاه بین المللی ژولیانی در شهر کیف پایتخت اکراین

امروز می خواهیم یکی از فرودگاه های مهم کشور اوکراین را به شما معرفی نماییم، فرودگاه بین المللی کی یف ژولیانی (Kyiv International Airport) که البته به آن فرودگاه کی یف نیز می گویند. این فرودگاه به عنوان یکی از دو فرودگاه مهم و اصلی شهر کی یف، پایتخت اوکراین فعالیت می نماید. در ادامه با ما در الی گشت همراه باشید تا به اتفاق یکدیگر تاریخچه ی این فرودگاه، اطلاعات، ترمینال های این فرودگاه، راه های دسترسی به آن و در انتها امکانات آن برای مراجعین و مسافرین را مورد بررسی قرار دهیم.

این فرودگاه علاوه بر این که یکی از دو فرودگاه مهم و اصی شهر کی یف است بلکه اصلی ترین فرودگاه حمل و نقل هوایی در اوکراین نیز می باشد و به عنوان یکی از شلوغ ترین فرودگاه های تجاری در اروپا نیز شناخته می شود. فرودگاه کی یف ژولیانی (Kyiv Zhuliany Airport) که با نام فرودگاه کی یف شناخته می شود یکی از دو فرودگاه اصلی شهر کی یف اکراین است.

فرودگاه کی یف از نظر جا به جایی مسافر، دومین فرودگاه پررفت و آمد این کشور محسوب می شود و بسیاری از مسافران اکراین بلیط هواپیمای خود را به مقصد این فرودگاه رزرو می کنند. این فرودگاه از سال ۱۹۲۳ ساخته و افتتاح گشته است.

در ابتدا فرودگاه کی یف را به عنوان فرودگاهی نظامی افتتاح کرده بودند و تا سال ۱۹۳۴ همن روند نظامی برای این فرودگاه ادامه داشت. در همین سال بود که این فرودگاه جز یکی از قطب های شرکت هواپیمایی ایرفلوت روسیه شد و از کاربری نظامی خارج شد.

ترمینال فرودگاه بعد از سال ۱۹۴۹ بعنی بعد از جنگ جهانی دوم ساخته شد. جالب است بدانید که در سال ۱۹۶۰ فرودگاه کی یف ژولیانی تنها فرودگاه شهر کی یف بود.

در این سال بود که فرودگاه بوریسپل در این شهر ساخته شد و در مدیریت ترافیک هوایی این منطقه به فرودگاه کی یف کمک نمود. البته در همین زمان مسئولان فرودگاه و سازمان هوایی اوکراین تصمیم گرفتند که فرودگاه بین المللی کی یف تنها برای پروازهای داخلی در منطقه ی شوروی مورد استفاده قرار گیرد.

در سال ۱۹۹۱ بود که پس از فروپاشی شوروی، اوکراین به استقلال رسید و در همان زمان بود که پذیرش پروازهای بین المللی به این فرودگاه مجددا آغاز شد. با شروع سال ۲۰۰۰، پیشرفت ها و احیای این فرودگاه نیز آغاز گشت.

راه پر فراز و نشیبی را این فرودگاه پیمود تا این که به جایگاه امروز خود دست یابد. در سال ۲۰۱۱ میلادی بود که شرکت هواپیمای ویز ایر که پروازهای ارزان قیمت را مدیریت می نماید، تمامی پروازهای خود را از فرودگاه بوریسپول به این فرودگاه انتقال داد.

همین امر باعث شد بین ۱۵ الی ۲۰ درصد مسافران این فرودگاه نسبت به سال های قبل افزایش داشته باشند. جالب است بدانید که این فرودگاه در سال ۲۰۱۲ میلادی هیچ پروازی را بدون تاخیر و یا حتی لغو پرواز نداشته است!

از ابتدای سال ۲۰۱۳ بود که ترافیک مسافری این فرودگاه نسبت به سال قبلش نزدیک به ۳ برابر تعداد سال گذشته ی خود در پروازهای خارجی شد و همچنین این رقم برابر با ۵ درصد افزایش در سفرهای داخلی برای این فرودگاه بود.

از ماه ژوئیه ی سال ۲۰۱۳، مسکو، ترویزو و دورتموند محبوب ترین مقصد های بین المللی از فرودگاه با سیمفروپل، دونتسک و اودسا در میان مقصد داخلی انتخاب شدند.

فرودگاه کی یف ژولیانی در ۹ کیلومتری شهری کی یف و در نزدیکی منطقه ژولیانی قرار گرفته و به همین دلیل فرودگاه کی یف ژولیانی نامیده می شود. فرودگاه کی یف ۳ ترمینال مسافربری برای پروازهای داخلی و خارجی دارد. فرودگاه A که خود به دو بخش تقسیم می شود به پروازهای بین المللی اختصاص دارد و دو ترمینال دیگر عمدتا پروازهای تجاری و داخلی را انجام می دهند.

ترمینال های فرودگاه بین المللی کی یف

این فرودگاه دارای ۳ ترمینال مجزا از یکدیگر است که آخرین آن ها در سال ۲۰۱۳ افتتاح شد. یکی از این ترمینال ها کاملا مختص به پروازهای داخلی و دیگری برای پروازهای بیزنسی است.

امکانات فرودگاه بین المللی کی یف

برای شارژ لپ تاپ و یا گوشی همراه خود، مکان های بسیار گسترده ای تعبیه شده است.

در هر ۳ ترمینالی که در این فرودگاه موجود است، رستوران ها، کافه و فروشگاه های مختلفی وجود دارد.

 

تماس با ما

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.