شرایط و قوانین کار در کانادا

قوانین کار در کانادا : کانادا جزء کشورهای پیشرفته آمریکی شمالی به حساب می آید همچنین کشور کانادا دومین کشور وسیع دنیاست که از شهرت بالایی برخوردار است  در سال 2020 جمعیت آنجا 38 میلیون نفر تخمین زده شده است، آمریکا تاثیر زیادی بر بازار و اقتصاد کانادا دارد و این بدلیل ارتباطات گسترده این دو کشور است.

معروفترین شهر آن تورنتو می باشد که از نظر کیفیت زندگی در سطح بالایی برخوردار است و بیش از 2 میلیون جمعیت کانادار را به خود اختصاص داده است.

پایتخت کانادا شهر اتاوا می باشد و نوع حکومت آن بصورت فدرال / پارلمانی/ پادشاهی است زبان رسمی کانادا فرانسوی است ولی زبان رایج مردم علاوه بر فرانسوی، انگلیسی نیز می باشد اگر متقاضی کار در کانادا هستید حتما در یکی از این دو زبان مهارت کافی را کسب کنید.

واحد پول کانادا دلار است (1.18 دلار آمریکا). کانادا کشوری حاصل خیز با شرایط مطلوب برای کشاورزی است و دارای جنگل های سرسبز و مناطق کوهنوردی  می باشد. از شهر های مهم کانادا میتوان به ونکوور، کلگری، یلونایف، تورنتو، اتاوا اشاره کرد.

شرایط ویزای کاری در کشور کانادا 

در سال های اخیر متقاضیان زیادی تمایل به مهاجرت و اشتغال در کانادا را دارند. افراد زیادی در سراسر دنیا سعی دارند به روش های مختلف به کشور کانادا مهاجرت کنند تا از موقعیت های شغلی و اجتماعی مطلوب در این کشور بهره‌مند شوند. برای مهاجرت کاری به کانادا دو روش وجود دارد :

  1. روش اول از طریق اسکیل ورکر که در دو مرحله انجام می شود

مرحله اول اسکیل ورکر Skilled Worker: برای دریافت نیروی کارماهر در سیستم امتیاز شخص متقاضی بررسی می شود و فرد حداقل امتیاز 67 را باید کسب کند. 6 عامل ابتدایی و امتیازات آن شامل مهارت های زبان، تحصیلات، تجربه کاری، استخدام هماهنگ شده در کانادا و سازگار پذیری می باشد.

مرحله دوم skilled worker: در صورت کسب 67 امتیاز از مرحله اول، متقاضی اصطلاحا در شرایط pool قرار میگیرد و یک سال میتوانند در این حالت بمانند در این مرحله امتیاز 1200 قابل دستیابی می باشد. که 600 امتیاز آن مربوط به فرد متقاضی کار است و 600 امتیاز در صورت داشتن پیشنهاد کاری در کانادا بدست می آید .

قوانین کار در کانادا

قوانین کار در کانادا

 

  1. روش دوم که در این روش با جاب آفر کانادایا داشتن پیشنهاد کاری، افراد باید لیست مشاغل مورد نیاز در کانادا را بررسی کنند و در صورتی که تخصص آنها در این لیست وجود داشته باشد، از طریق موسسات کاریابی می توانند از کارفرمایان کانادایی پیشنهاد شغلی دریافت کنند.

معرفی قوانین استخدام در کشور کانادا 

قوانینی که  برای استخدام در کشور کانادا باید رعایت  شود شامل  قوانین فدرال و یا استانی می باشد که همگی با هدف حمایت از نیروهای کار صرف نظر از جنسیت، نژاد و یا مذهب اعمال می شود.

برای مثال در کانادا یک سری استانداردهای امنیتی وجود دارد که کارگران و کارمندان را در مقابل کار با دستگاه ها و ماشین آلات صنعتی حمایت می کند، یا قوانین کار کودکان بر میزان ساعت کاری کودکان و نوع کار آن ها نظارت دارد. همچنین این قوانین بر نحوه پرداخت دستمزد ها در روز های کاری و همچنین تعطیلات رسمی نظارت دارد.

از طرفی کارفرما ها باید مالیات بر درآمد، بیمه های بیکاری، دستمزد های فوق العاده کارگران و دیگر تدابیر مربوط به از کارافتادگی آن ها را به طور رسمی ثبت کنند و در حقوق و مزایای آن ها اعمال کنند. این موضوع آن قدر اهمیت دارد که حتی افراد خود اشتغال نیز باید آن را رعایت کند.

حتی اگر شما در کانادا کسب و کاری خانوادگی راه اندازی کنید، باید تمامی قوانین استخدامی را نسبت به اعضای خانواده تان هم رعایت کنید. اما نگران نباشید، شما با ورود به کشور کانادا، یک راهنمای کاملی دریافت می کنید که تمامی موارد در مورد کار و قوانین کار در کانادا را به شما ارائه می دهد.

قوانین کار در کانادا

قوانین کار در کانادا

ویزای کار کانادا و مدارک مورد نیاز مهاجرت کاری به کانادا

کار در اکراین و اخذ ویزای کار اکراین نیازمند ارائه مدارکی شخصی می باشد که بنابر قانون کشور اکراین هر شخصی که می خواهد ویزای کار اکراین را دریافت کند باید واجد این شرایط مانند حداقل مدرک تحصیلی لیسانس و آشنایی با زبان اکراینی باشد. علاوه بر آن شخص باید فرم درخواست مربوطه را پر کرده و با مدارک زیر ارایه دهد:

  • گذرنامه معتبر
  • دعوتنامه کاری
  • گواهی سوء پیشینه
  • بیمه مسافرتی

برای پوشش هزینه های درمانی مدت زمان اقامت

  • آدرس محل سکونت در زمان اقامت
  • تمکن مالی برای هزینه های زندگی

قوانین  کار در کانادا 

ساعات کاری؛ 8 ساعت در روز و 40 ساعت در هفته و یک روز تعطیلی جهت استراحت که معمولا یکشنبه ها است. ساعت کار اضافه کاری؛ هر ساعتی که فرد بیشتر از ساعت کاری 8 ساعته در روز مشغول به کار باشد اضافه کاری محسوب می شود لازم به ذکر است که مدیران، متخصصانی مانند پزشک، دندان پزشک، معماران، وکلا معاف از اضافه کاری هستند.

تعطیلات عمومی در کشور کانادا؛ روز سال نو، Friday Good، روز ویکتوریا، روز کانادا، روز کارگر، روز شکرگذاری، روز یادبود، روز کریسمس، و روز بعد از کریسمس را شامل می شود.

شرایط مرخصی و غیبت؛ مرخصی استعلاجی  به مدت 17 هفته ،مرخصی زایمان به مدت 17 هفته، مرخصی والدین 63 هفته، مرخصی بستری شدن نوزاد بسته به تعداد روزی که فرزندشان بستری است، مرخصی فوت بستگان، مرخصی بدلیل آسیب حین انجام کار.

تماس با ما

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.