هزینه های مهاجرت تحصیلی به اوکراین 

هزینه های تحصیل در اوکراین  : هزینه تحصیل در اوکراین به ویژه در دانشگاه های دولتی این کشور برای دانشجویان بومی این کشور وهمچنین دانشجویان بین المللی نسبت به دیگر کشورهای اروپایی مقرون به صرفه است و دارای کیفیت بالایی نسبت به شهریه پرداختی می باشد. اوکراین به دلیل فراهم آوردن شرایط مناسب رفاهی برای دانشجویان و ارزان بودن شهریه دانشگاه ها نسبت به دانشگاه های اروپا مقصد خوبی برای مهاجران تحصیلی در سرتاسر جهان شده است. شهریه دانشگاه های اوکراین پایین و مقرون به صرفه می باشد. برای تحصیل در رشته های فنی و مهندسی دانشگاه های اوکراین شهریه مد نظر بین 1500 تا 4000 دلار بسته به دانشگاهی که پذیرش گرفته اید تخمین زده شده است همچنین برای رشته های پزشکی و داروساز و دندان پزشکی 3500 تا 4000 دلار شهریه پرداخت می شود.

هزینه های مربوط به دریافت ویزای دانشجویی

هزینه گرفتن نامه ویزا 200 دلار

هزینه های دعوتنامه 250 دلار

هزینه بیمه بهداشت و درمان 200 دلار

هزینه خوابگاه برای یک سال 400 دلار

هزینه اخذ پذیرش از دانشگاه 50 تا 500 دلار

هزینه بلیط فرودگاه 150دلار

هزینه های تحصیلی در اوکراین 

هزینه های تحصیلی در اوکراین

شهریه پادفک 

در صورتی که شما بخواهید قبل از دانشگاه مدرک زبان دریافت کنید و برای سهولت در تحصیل دوره های زبان اوکراینی و یا انگلیسی بگذرانید لازم است در دوره های پادفک ثبت نمام کنید این دوره ها 10 ماهه برگذار می شوند و از شهریور تا خرداد سال بعد ارائه میگردند که 6 ماه اول فقط آموزش زبان است و چند ماه بعد علاوه بر زبان دروس پیش نیاز دانشجو ارائه می شود شهریه پادفک بسته به دانشگاه متفاوت است ولی هزینه آن بین 3000 تا 6000 دلار آمریکا تخمین زده شده است.

هزینه های گردش در شهر 

حمل و نقل دولتی و سفرهای دانشجویی معمولا با ( مترو، اتوبوس برقی ) انجام میگیرد که توسط دانشگاهها و تنها تا 5 $ دلار آمریکا پرداخت شده است. دانش آموزان دارای امتیاز تخفیف 40٪ از قیمت کامل بلیط قطار، اتوبوس و غیره هستند. کارت دانشجویی بین المللی که دانش آموزان پس از گرفتن پذیرش از دانشگاه دریافت میکند، سبب می شود که دانش آموزان بین المللی از امتیاز تخفیف 30٪ قیمت بلیط هواپیما بهره ببرد.

 

تماس با ما

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.