تحصیل در اوکراین 

شرایط تحصیل رایگان در اوکراین : برای تحصیل کردن به صورت رایگان در اوکراین لازم است شرایط لازم را داشته باشید افرادی که قصد ادامه تحصیل رایگان در اکراین را دارند، می بایست دارای مدرک دیپلم باشند حداقل سن متقاضی 17 سال و پاسپورت با حداقل یک سال اعتبار داشته باشند.

اگرچه نوع دیپلم در انتخاب رشته دانشگاهی تاثیری ندارد و متقاضی میتواند بامدرک دیپلم ریاضی برای ادامه تحصیل در رشته های پزشکی درخواست بدهد.

زیرا دانشجو قبل از شروع تحصیل در دانشگاه به مدت 10 ماه دوره پادفک میگذرانند که شامل آموزش زبان انگلیسی و یا اوکراینی به انتخاب دانشجو ودروس پیش نیاز مانند ریاضی، شیمی، زیست و… می باشد .

ابتدا شما باید مبلغی را به عنوان شهریه پرداخت کنید چرا که تحصیل رایگانی در اوکراین وجود ندارد اما میتوان برای رسیدن به تحصیل رایگان شرایطی را فراهم کرد البته لازم است بدانید تحصیل به زبان اوکراینی نسبت به انگلیسی ارزان تر است .

لازم به ذکر است که شما با دریافت برخی بورسیه های تحصیلی میتوانید تقریبا بصورت رایگان تحصیل کنید چرا که در اوکراین از طریق اخذ کمک هزینه های تحصیلی که در اختیار دانشجویان قرار میگیرد تا حدی هزینه های تحصیلی دانشجویان را کاهش میدهد .

شرایط تحصیل رایگان در اوکراین 

شرایط تحصیل رایگان در اوکراین

شرایط تحصیل به صورت رایگان 

  • در صورتی که فرد دارای سابقه ی تحصیل عالی بوده و دانشجوی ممتاز باشد دولت اوکراین تا 20 درصد از هزینه های مربوط به تحصیل او را پرداخت میکند
  • همچنین دانشجویانی که دارای مقام های ورزشی و موفقیت های فرهنگی هستند میتوانند کمک هزینه تحصیلی اخذ کنند
  • روش دیگر از طریق تبلیغات است در این روش دانشجو از طریق تبلیغات دانشگاه مورد نظر را معرفی کرده و از مزایا و امکانات دانشگاه در جهت جذب دانشجو فعالیت میکند وی پس از جذب تعدادی دانشجو بدان دانشگاه بخشی یا کل شهریه دانشگاه خود را از طریق بورسیه دانشگاهی پرداخت میکند
  • دانشجویان ممتاز میتوانند از طریق آموزش و تدریس به دانشجویان ضعیف تر و بالا بردن سطح علمی آنها از کمک هزینه تحصیلی بهرمند گردند

هزینه های تحصیلی در اوکراین 

در مقایسه با کشورهای اروپایی دیگر به طور کلی هزینه تحصیل در اوکراین بصرفه و ارزانتر است با این وجود دانشجو در طی تحصیل خود با هزینه هایی روبرو است که شامل شهریه، اجاره خوابگاه و… می باشد.

شهریه رشته های پزشکی در اوکراین بین 3800 تا 4800 دلار است هزینه خوابگاه بسته به دانشگاه و شرایط خوابگاه بین 30تا 100 دلار است و هزینه های اجاره خانه و امور زندگی بین 200تا300 دلار درنظر گرفته می شود.

تماس با ما

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.