روش های اخذ اقامت دائم اوکراین

ازدواج با اوکراینی و اخذ اقامت اوکراین  : اقامت اوکراین و شرایط مهاجرت به این کشور در سال های اخیر بدلیل درخواست این کشور برای عضویت در اتحادیه اروپا و حوزه شنگن، و همچنین امکان تایید درخواست این کشور از سوی اتحادیه مورد استقبال متقاضیان زیادی شده است. درخواست اقامت دائم اوکراین و پاسپورت اکراین در سال های اخیر از راه قانونی افزایش پیدا کرده است. روش های مختلفی برای اخذ اقامت این کشور وجود دارد از آنجمله میتوان به روشهای زیر اشاره کرد. تحصیل، کار، ازدواج، ثبت شرکت ، فرزندخواندگی سرمایه گذاری و تولد فرزند می باشد.

اقامت اوکراین از روش ازدواج با اوکراینی

ار روشهای معمول برای گرفتن اقامت دائم در هر کشوری روش ازدواج با افراد تبعه آن کشور می باشد. ازدواج با فرد اوکراینی : اگر یک ایرانی با یک فرد دارای تبعه اوکراینی ازدواج کند میتواند اقامت دائم دریافت کند پروسه ی گرفتن اقامت دائم از طریق ازدواج با شخص اوکراینی حدود 2 سال زمان میبرد.

به این صورت که ابتدا شخص ازدواج میکند سپس باید به ایران بازگردد و ویزای ازدواجی D14 از سفارت اوکراین در ایران یا هرکشور دیگری که فرد اقامت موقت یا دائم آن را داشته باشد درخواست بدهد.

این ویزا سه ماه اعتبار دارد. بعد از گرفتن ویزا ی ازدواج مجددا به اوکراین سفر کرده و مدارک خود را به اداره ی مهاجرت تحویل داده و منتظر اقامت یکساله خود می ماند. در پایان سال اول قبل از اتمام اقامت موقت یکساله مجددا برای تمدید یکساله اقامت اقدام و در نهایت پس از گذشت دوسال میتواند درخواست اقامت دائم بدهد.

در صورتی که شخص بعد از گرفتن اقامت دائم از شخص اوکراینی جدا نشود میتواند بعد از گرفتن اقامت دائم برای پاسپورت اوکراینی اقدام نماید. از زمان درخواست برای پاسپورت تا گرفتن پاسپورت 1سال زمان میبرد. شخص با داشتن اقامت دائم اوکراین از روش ازدواج برای پدر و مادر فرزندان زیر 18سال و در آینده میتواند برای همسر خود اقامت بگیرد.

ازدواج با اوکراینی و اخذ اقامت اوکراین

ازدواج با اوکراینی و اخذ اقامت اوکراین

مزیت های اقامت اوکراین از روش ازدواج

1) پروسه سریعتر برای گرفتن پاسپورت نسبت به سایر روشها (حدود 4 سال )

2) عدم نیاز به شرط حضور در اوکراین برای رسیدن به پاسپورت

معایب ازدواج با اوکراینی

1)پروسه ی طولانی گرفتن اقامت دائم نسبت به سایر روشها (2 سال)

2)پروسه ی سخت گرفتن ویزای D14 (ویزای ازدواجی)

هزینه پایین زندگی و مردمان خونگرم باعث شده کشور اوکراین گزینه مناسبی برای سفر ٫ کار و بیزینس و همینطور زندگی و مهاجرت به اوکراین باشه. به همین دلایل نه تنها از ایران بلکه شهروندانی از کشورهای اروپایی و آمریکا هم برای زندگی به کشور اوکراین میان و به دلیل هزینه های پایینتر و سطح رفاه بیشتر٫اقامت و زندگی در اوکراین رو به کشور خودشون ترجیح میدن.

ازدواج با اوکراینی و اخذ اقامت اوکراین

ازدواج با اوکراینی و اخذ اقامت اوکراین

مزایای کلی اقامت دائم

سرمایه گذاری و خرید آسان ملک

حق کاربدون نیاز به اخذ ویزای کار

اخذ وام از بانک ها یا موسسات اعتباری

برخورداری از امتیازات خدمات آموزشی و بهداشتی دولتی

دریافت آسان و سریع ویزای ناحیه شنگن و اقامت اتحادیه اروپایی (EU) و …

زندگی در تمام استان های اوکراین به دلخواه

برخورداری از سیستم آموزش و پرورش رایگان برای کودکان

برخورداری از خدمات مالی در اوکراین ازجمله : (کارت، حساب اعتباری، وام ها و…..)

حق برخورداری از حقوق بازنشستگی، کمک هزینه خانواده و امنیت اجتماعی (حداقل کمک درآمد، حقوق بازنشستگی، بهداشت و درمان رایگان، و غیره

حق الحاق به خانواده (همسر، فرزندان و پدر و مادر )

حق اخذ ویزا به کشورهای ثالث از اوکراین، بدون مدارک ملکی میتوان تقاضا ویزا شینگن کرد که احتمال گرفتن ویزا بسیار بالاتر از ایران می باشد

برخورداری از شرایط کاری مناسب مانند شهروندان اوکراینی از جمله : (ساعات کار، استانداردهای ایمنی و بهداشت،حقوق تعطیلات)

عدم نیاز به اخذ ویزا، پر کردن کارت های مهاجرت، گرفتن ثبت نام، پرداخت هزینه های کنسولی. و صف های طولانی در سفازت اوکراین در ایران

تماس با ما

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.