پاسپورت اوکراین و شرایط اخذ آن

پاسپورت اوکراین : ابتدا باید گفت پاسپورت کشور اوکراین از رتبه 53 به رتبه 29 ارتقا یافته است که نشان از یک پاسپورت با اعتبار بالا در سطح دنیا است. رتبه بندی پاسپورت کشورها طبق میزان پذیرش آن ها بدون ویزا انجام می شود.

که با پاسپورت اوکراین به 142 کشور بدون ویزا میتوان سفر کرد و از آن جمله می توان به کشورهای عضو شنگن نام برد. علاوه براین برای 40 کشور ویزای فرودگاهی به سادگی با پاسپورت اوکراین گرفته می شود. بعد از دریافت پاسپورت اوکراین شما به صورت قانونی شهروند اوکراین محسوب و از کلیه حقوق و مزایای مربوط به یک شهروند اوکراینی نیز برخوردار می شوید.

 پاسپورت از روش تولد فرزند

تعداد کمی از کشورها هستند که قانون خاک دارند. از آن جمله می‌توان به قانون خاک اوکراین نام برد. در حال حاضر تعداد زوج‌هایی که برای تولد فرزندشان برنامه‌ریزی می‌کنند رو به افزایش است.

آن‌ها مزایای تولد نوزاد در کشورهای دیگر را به‌ خوبی درک می‌کنند. این زوج‌ها به‌ منظور گرفتن شهروندی و اقامت برای فرزند خود برنامه‌ریزی می‌کنند و در واقع با این کار مزیتی مادام‌العمر را به فرزندان خود هدیه می‌دهند.

از طرف دیگر خود والدین نیز از امتیاز پاسپورت فرزندشان سود می‌برند؛ مثلاً آنها میتوانند اقامت دائم خود را از طریق پاسپورت فرزند خود بگیرند همچنین سایر فرزندان زیر ۱۸ سال نیز میتوانند اقامت دائم اوکراین را دریافت کنند.

"<yoastmark

دریافت پاسپورت اوکراین از روش ازدواج 

از سریع ترین روش های دریافت اقامت و پاسپورت اوکراین ازدواج در این کشور است. بر اساس قوانین اوکراین، فرد بعد از ازدواج با شخصی که دارای اقامت دائم یا شهروندی این کشور باشد می تواند اقامت موقت این کشور را دریافت و بعد از گذراندن مدت زمان دو سال از زمان ازدواج و اقامت در این کشور با در دست داشتن مدارک لازم برای دریافت سیتیزن شیپ و شهروندی اقدام کند.
بر اساس قوانین کشور اوکراین، فردی که مهاجرت کرده بعد از ازدواج با شهروند اوکراینی یعنی فردی که دارای تابعیت و پاسپورت اوکراین باشد و بعد از گذراندن ۲ سال از زمان ازدواج می تواند با داشتن مدارک لازم برای درخواست اقامت اوکراین به سازمان های مربوطه ارجاع کند.

زمان دریافت یک کارت اقامت دائم در اوکراین، فرد مهاجر در واقع دارای کلیه حقوق یک شهروند اوکراینی می باشد. (در صورتی که فرد دارای تابعیت اوکراین در خارج از این کشور قصد ازدواج داشته باشد می بایست برای اقدام برای تابعیت همسر خود اداره مهاجرت اوکراین را نسبت به اصالت رابطه موجود بین طرفین مطمئن گرداند)

مزایت های اخذ پاسپورت اوکراین

  • سفر بدون ویزابه کشورهای عضو شنگن به طور کلی امکان سفر به 142کشور بدون ویزا
  • استخدام رسمی در مراکز و ادارات دولتی
  • ثبت نام جهت انتخابات برای ورود به مجلس اوکراین و شوراهای محلی
  • حمایت های دیپلماتیک و خدمات کنسولی از طریق سفارت و نمایندگی های کشور اوکراین در سراسر دنیا
  • پس از اخذ پاسپورت ،علاوه بر امکان اخذ اقامت  دائم  برای پدر ، مادر ، همسر و فرزندان برای برادر و خواهر مجرد نیز میتوان اقامت دائم گرفت.
  • امکان اخذ وام و یا خرید ملک به صورت اقساط
  • امکان تحصیل رایگان در مقاطع ابتدایی و در مقاطع دانشگاهیشهریه تا 50 کاهش میابد

تماس با ما

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.