اخذ ویزای تحصیلی مجارستان 

ویزای تحصیلی مجارستان :جهت اخذ ویزای تحصیلی مجارستان ابتدا باید بدانید دوره لیسانس آن 4 ساله، برای ارشد 1 الی 2 سال و دکترا 3 الی 4 سال طول می کشد تمامی دوره ها و رشته ها بمنظور تحصیل در مجارستان موجود می باشند و در حال حاضر دانشگاه های این کشور شرایط بسیار مساعدی برای مقاطع مختلف تحصیلی برای دانشجویان بین المللی ایجاد کرده است.

سیستم اعتباری نظام آموزش اروپا [ECTS] دراین کشور جاری است و به این معنی است که شما می توانید دوره 1 ساله در مجارستان تحصیل نمایید وامکان انتقال به هر کشور جهان از جمله ایالات متحده آمریکا، کانادا، انگلستان، آلمان، دانمارک، هلند و … ممکن است. همچنین در این کشور برنامه مبادله دانشجویی به نام ERASMUS+ شناخته شده است.

لیست دانشگاه های معتبرومورد تایید وزارت علوم در مجارستان 

1.دانشگاه فنی و مهندسی بوداپست

2.دانشگاه فنی و مهندسی میشکولس

3.دانشگاه علوم کشاورزی گودولو

4.دانشگاه علوم کشاورزی پانون

5.دانشگاه دبرسن

6.دانشگاه کوروینوس

7.دانشگاه صنایع غذایی

8.دانشگاه اتوش لورند

ویزای تحصیلی مجارستان

ویزای تحصیلی مجارستان

لیست دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت در مجارستان 

1)دانشگاه سملوایز بوداپست

2)دانشگاه علوم پزشکی پچ

3)دانشگاه پزشکی دبرسن

4)دانشگاه سگد

تحصیل در مجارستان ملزم به ارائه مدرک زبان 

برای دانشگاه های مجارستان بدون مدرک زبان امکان در یافت پذیرش وجود ندارد و برای تحصیل در دانشگاه های انگلیسی زبان داشتن مدرک ضروری است .در مقطع لیسانس نمره آیلتس 5 یا 6 و نمره تافل 60 تا 80 و برای مقطع فوق لیسانس نمره آیلتس 5.5 تا 605 و نمره تافل 70 تا 90 مورد قبول است.

البته برخی از دانشگاه ها تدریس به زبان آلمانی را در برنامه خود دارند که متقاضیان باید برای تحصیل در این دانشگاه ها به زبان آلمانی، مدرک زبان آلمانی ارائه دهند .

ویزای تحصیلی مجارستان و شرایط تحصیل در مجارستان

با توجه به تقاضای روزافزون برای بورسیه تحصیلی مجارستان، این کشور طرحی تحت عنوان Stipendium Hungaricum یا بورسیه تحصیلی کشور مجارستان برای دانشجویان خارجی ارائه و اجرا کرده است.

در سال 2018، بیش از 4100 دانشجو در مقاطع تحصیلی مختلف بصورت بورسیه در دانشگاه های کشور مجارستان به زبان های انگلیسی و مجاری مشغول به تحصیل بوده اند.

این تعداد در سال 2019 افزایش یافت و به 5000 ظرفیت رسید. این طرح شامل کشورهایی می شود که قرارداد تعامل فرهنگی و دانشگاهی با دولت مجارستان منعقد کرده باشند و یا مشغول طرح تبادل دانشجو باشند.

ویزای تحصیلی مجارستان

ویزای تحصیلی مجارستان

تحصیل بصورت بورسیه در مقطع تحصیلی لیسانس 2 الی 4 ساله، فوق لیسانس 1.5 الی 2 ساله، دکتری 2+2 ساله و دوره فوق لیسانس پیوسته 5 الی 6 ساله می باشد.

این دوره ها بدون شهریه بوده و ماهیانه برای مقاطع تحصیلی لیسانس تا دکتری و همچنین کارشناسی ارشد پیوسته دارای کمک هزینه ای به میزان 130 یورو، و برای دوره دکتری برای دوره اول ماهیانه 450 یورو و برای دوره دوم ماهیانه 580 یورو می باشد.

اسکان در طول دوران تحصیل رایگان بوده و برای تهیه مسکن ماهیانه مبلغ 120 یورو به عنوان کمک هزینه به دانشجو پرداخت می شود. همچنین سالیانه تا سقف 205 یورو امکان درمان رایگان برای دانشجو وجود خواهد داشت.

زمان درخواست بورسیه تحصیلی تا 15 ژانویه هر سال بوده و در ماه جولای نتیجه درخواست بورسیه به دانشجو اعلام خواهد شد. دانشجو پس از قبولی تا 30 سپتامبر فرصت حضور در خاک مجارستان را خواهد داشت.

مدارک مورد نیاز برای بورسیه شامل مدرک زبان مورد نیاز دانشگاه و وزارت علوم مجارستان، انگیزش نامه و مدارک و سوابق تحصیلی می باشد. برای مقطع دکتری علاوه بر این مدارک نیاز به طرح تحقیقاتی و 2 توصیه نامه از اساتید دانشگاه محل تحصیل خواهید داشت.

تماس با ما

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.