شرایط تحصیل در اوکراین

ویژگی های مهاجرت تحصیلی به اوکراین : زبان تدریس در دانشگاه های اوکراین زبان روسی و اوکراینی است اما بسیاری از رشته های مهندسی در مقطع دکترا در کشور اوکراین به زبان انگلیسی تدریس می شوند. برای آموزش زبان روسی و اوکراینی، ۹ ماه دوره آموزش زبان روسی معروف به پاتفک برگزار می گردد.

این دوره شامل دو ترم است، ترم اول منحصراً زبان روسی یا اوکراینی تدریس می شود و از ترم دوم بسته به رشته انتخابی دانشجو، جهت ادامه تحصیل در اوکراین و در دانشگاه برای انتخاب رشته مهندسی، دروس فیزیک، شیمی ریاضی، نقشه کشی و برای رشته های پزشکی، شیمی، زیست شناسی، برای علوم انسانی، تاریخ وادبیات در کنار آموزش زبان روسی و یا اوکراینی تدریس می شود.

در پایان ترم دوم، از دروس تدریس شده، امتحان گرفته می شود و در صورت قبولی، مدرک پاتفک به دانشجو اعطا می شود.تعطیلات دانشجوئی تقریباً دو ماه در تابستان و دو هفته در زمستان است. متاسفانه تعداد زیادی از دانشجویان ایرانی در ابتدای ورود اقدام به ثبت نام در دوره آموزش پاتفک زبان روسی نموده اند بعد از اتمام دوره و در هنگام ثبت نام در دانشگاه متوجه شده اند که رشته تحصیلی مورد نظر آنها به زبان اوکراینی ارائه می شود. لذا قبل از انتخاب نوع زبان باید بررسی شود که رشته تحصیلی در دانشگاه مورد نظر به چه زبانی ارائه می شود.

مزیت های تحصیل در اوکراین

اوکراین یک کشور اروپایی است و دلایل بسیاری از جمله پایین بودن هزینه های تحصیل و زندگی و مورد تایید بودن این دانشگاه ها در سطح جهانی و وزارت علوم ایران و… متقاضیان بسیاری را از سرتاسر دنیا برای تحصیل در کشور اوکراین و زندگی در آن جذب می کند. از جمله میتوان به مواردی چون : بدون آزمون ورودی بودن آن ،هزینه هی تحصیلی کم آن ، ورود به بازار کار در اوکراین، آموزش عالی با کیفیت، ارائه دوره های پادفک و آموزش زبان و … اشاره کرد.

ویژگی های مهاجرت تحصیلی به اوکراین

ویژگی های مهاجرت تحصیلی به اوکراین

مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزای دانشجویی اوکراین 

  1. اصل پذیرش تحصیلی یکی از دانشگاههای اوکراین
  2. ترجمه ریز نمرات دیپلم جداگانه با پلمپ
  3. ترجمه ریز نمرات پیش دانشگاهی به صورت جدا با پملپ (دیپلمه های کارو دانش و فنی حرفه ای نیازی به این ترجمه ندارند)
  4. ترجمه اصل دیپلم به زبان روسی با پملپ
  5. ترجمه اصل پیش دانشگاهی به زبان روسی با پملپ
  6. ترجمه شناسنامه به زبان روسی
  7. ترجمه صفحه اول پاسپورت به زبان روسی
  8. اصل پاسپورت با حداقل اعتبار یکسال
  9. آزمایش ایذر و هپاتیت با اعتبار حداقل ۲ ماه
  10. ترجمه گواهی صحت و سلامت به زبان روسی

هزینه های تحصیلی در  کشور اوکراین 

شهریه دانشگاه های اوکراین پایین و مقرون به صرفه می باشد. معمولا بین 2500 دلار تا $ 3،500 در هر سال برای رشته مهندسی، علوم و رشته های مدیریت و 3700 دلار به $ 4800 برای تحصیل رشته پزشکی و دندان پزشکی در اوکراین و رشته های مرتبط می باشد.

تماس با ما

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.