اخذ ویزای تحصیلی اوکراین 

ویزای تحصیلی اوکراین : کشور اوکراین دارای جمعیتی در حدود 42.22میلیون نفر است که در بخش شرقی اروپا قرار دارد. این کشور مرزهایی با کشورهای روسیه دارد. همینطور مالدیو و رومانی و مجارستان نیز مرزهای زمینی با اوکراین محسوب می‌شوند. این کشور با روسیه و گرجستان و بلغارستان نیز به صورت دریایی مرز مشترک دارد. استقلال اوکراین از سال1991 آغاز شده است پایتخت این کشور کیف است .

دانشجویانی که قصد مهاجرت به کشور اوکراین برای تحصیل در دانشگاههای این کشور را دارند، در قدم اول بایستی ویزای تحصیلی اکراین را دریافت نمایند. در خصوص این امر دانشجو باید دانشگاه مورد نظر خود را در اکراین انتخاب نماید و به طور مستقیم کلیه مدارک مورد نیاز پذیرش در دانشگاه مورد نظر خود را ارسال نماید و پس از تایید، از دانشگاه نامه پذیرش دریافت کند، برای اخذ ویزا، فرد متقاضی بایستی این نامه را به همراه سایر مدارک مورد نیاز به سفارت اکراین در ایران ارائه دهد و پس از تعیین وقت برای مصاحبه منتظر جواب تاییدیه و اخذ ویزای دانشجویی گردد. مدت زمان که طول میکشد برای اخذ ویزای تحصیلی اکراین 21 روز است.

مدارک لازم جهت اخذ ویزای تحصیلی اوکراین 

  1. ارائه نامه پذیرش از سمت دانشگاه یا موسسه آموزشی مورد نظر در کشور اکراین، به سفارت این کشور در ایران.
  2. ارائه اصل و ترجمه سوابق تحصیلی و ریز نمرات دوران تحصیلی که به تاییدیه
  3. اسناد رسمی و وزارت امور خارجه ایران رسیده باشد، به سفارت اکراین در ایران
  4. ارائه پاسپورتی که از اعتبار آن حداقل یک سال مانده باشد به همراه مدارک شناسایی برای دریافت ویزای تحصیلی اکراین
  5. ارائه گواهی تمکن مالی جهت اطمینان از استطاعت مالی در پرداخت هزینه های زندگی و تحصیلی در کشور اکراین که حداقل مبلغ آن 90 میلیون باشد.
  6. گواهی صحت سلامت و ارائه ترجمه آن به سفارت اکراین در ایران.
  7. 3 قطعه عکس 3*4
  8. تکمیل و ارائه فرم درخواست

دانشگاه ملی کارازین خارکف

این دانشگاه در رتبه بندی امسال پیشرفت قابل ملاحظه ای  داشته و توانست بیش از ۱۰۰ رتبه بالا برود و از رتبه ۴۹۱ به رتبه ۳۸۲ برسد. این دانشگاه در شهر خارکف قرار دارد و با توجه به اینکه در سال ۱۸۰۴ تاسیس شده دومین دانشگاه قدیمی اوکراین  است. در این دانشگاه دانشکده های زیادی مثل پزشکی، قانون، فیزیک، فلسفه، جغرافی، تاریخی، جامعه شناسی، شیمی، اقتصاد، بیولوژی و … تدریس می شود.

ویزای تحصیلی اوکراین

ویزای تحصیلی اوکراین

دانشگاه ملی تاراس شفچنکو کی اف

این دانشگاه در رنکینگ دانشگاه های جهانی رتبه ای بین ۴۳۱ تا ۴۴۰ دارد و در سطح مطلوبی قرار دارد اگر از کسانی هستید که حتما باید در پایتخت درس بخوانید این دانشگاه را پیشنهاد میدهیم چون هم یکی از معتبرترین دانشگاه های کشور است این دانشگاه حدود ۲۶ هزار دانشجو در حال تحصیل اند و توافق نامه های همکاری دو جانبه ای با ۲۷ موسسه علمی و آموزشی خاریجی از ۵۷ کشور دنیا دارد.

مؤسسه پلی‌ تکنیک کی‌ اف 

این دانشگاه در سال ۱۸۹۸ تاسیس شده و با ۳۶ هزار دانشجو در دو پردیس خود که در شهرهای کی یف و اسلاووتیچ هستند یکی از پرطرفدار ترین دانشگاه های کشور به حساب می آید. این دانشگاه رتبه ۵۵۱ تا ۶۰۰ جهانی دارد و تا به حال مهندسان و دانشمندان برجسته ای مثل سرگئی کارالیوف از آن فارغ تحصیل شده اند.

دانشگاه پزشکی ملی

این دانشگاه پزشکی در سال ۱۸۴۱ تاسیس شده و یکی از بهترین دانشگاه های پزشکی کشور است. در این دانشگاه دوره های پزشکی برای بیش از ۱۰ هزار دانشجو فراهم شده که حدود ۱۳۰۰ نفر از آن ها خارجی هستند و از حدود ۵۶ کشور دنیا برای تحصیل به این دانشگاه آمده اند. در این دانشگاه حدود ۱۲۰۰ استاد کاردان از بهترین اساتید جهان استخدام شده اند تعدادی از فارغ الحصیلان معروف این دانشگاه شامل ولادیمر بتز است که یکی از کشفیات مهم او بخش هایی از قشر مغز بوده است.

ویزای تحصیلی اوکراین

ویزای تحصیلی اوکراین

دانشگاه های مهندسی اوکراین

دانشگاه تاراس شفچنکو

دانشگاه ملی کیف تاراس

دانشگاه ملی ساخنمان و معماری کیف

دانشگاه ملی دریانوردی ادسا اوکراین

دانشگاه ملی معدن دنیپروپتروسک

دانشگاه معماری و ساختمان خارکف

دانشگاه های هنر اوکراین

دانشگاه موسیقی چایکوفسکی کیف

دانشگاه ملی فناوری و طراحی کیف

دانشگاه های علوم پایه اوکراین

دانشگاه ملی کاپاتی اوکراین با رتبه 5807 جهانی

دانشگاه ملی خمیلنیدسکی با رتبه 6404 جهانی

دانشگاه خرسون اوکراین با رتبه 7707 جهانی

دانشگاه کیف اسلاوییان با رتبه 7256 جهانی

دانشگاه کارازینا خارکف اوکراین با رتبه 1441 جهانی

دانشگاه ملی دنیپروپتروسک  با رتبه 5406 جهانی

دانشگاه صنایع غذایی ادسا با رتبه 8764 جهانی

تماس با ما

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.