مهاجرت تحصیلی به لهستان

شرایط تحصیل در لهستان : لهستان با نام رسمی جمهوری لهستان شناخته می شود پایتخت آن شهر ورشو است و با کشورهایی مثل اوکراین / جمهوری چک / روسیه و … همسایه است. در سال های اخیر دولت لهستان سعی کرده از طریق آموزش عالی بستر مناسبی را برای پیشرفت کشورش فراهم کند.

مقاطع تحصیلی در لهستان :

ابتدایی : مدت تحصیل ابتدایی معمولا 6 سال است و دانش آموزان از 6 سالگی وارد این مقطع می شوند.

دبیرستان اولیه : این دوره 3 ساله هست. دانش آموزان در این دروس ریاضی، ادبیات، آموزش زبان لهستانی و زبان دوم را فرا می گیرند.

دبیرستان تکمیلی : این دوره 3 سال هست که دانش آموزان اماده ی ورود به دانشگاه و بازار کار می شوند.

کارشناسی : تحصیل در این مقطع 3 تا 4 سال هست که در این مقطع دوره هایزبان انگلیسی را به دانشجویان ارائه می دهند.

کارشناسی ارشد : تحصیل در این رشته بین 1 تا 2 سال طول میکشدمدارک مورد نیاز جهت اخذ پذیرش تحصیلی در مقطع فوق لیسانس کشور لهستان شامل سوابق تحصیلی، مدارک دال بر تسلط به زبان انگلیسی (یا لهستانی)، توصیه نامه از اساتید سابق و مدارک شناسایی به همراه گواهی اثبات استطاعت مالی از یکی از بانک های ایرانی می باشد.

دکترا : لهستان به دانشجویان مقطع دکترا توجه ویژه ایی دارد و برای پرداخت شهریه تحصیلیشان برای آسان کردن آن شرایطی را فراهم آورده است.لهستان برای دانشجویان مقطع دکترا حقوق در نظر گرفته است.

شرایط تحصیل در لهستان

شرایط تحصیل در لهستان

زندگی و کار در لهستان

لهستان کشور آرام و امنی هستش و هزینه های زندگی در آن کمتر از دیگر کشور های اروپای غربی هست. به طور میانگین هزینه های زندگی در ماه بین 400 تا 600 یورو می باشد و همچنین هزینه رفت و آمد که معمولا دانشجویان از مترو و اتوبوس استفاده می کنند سالیانه بین 3000 تا 4000 یورو می باشد.

اگر شما زبان لهستانی بلد باشید شرایط کار کردن برایتان راحت تر است اما اگر بلد نباشید می توانید کارهای جنرال انجام دهید. درآمد این کارها معمولا بین 10 تا 15 زلوتی در ساعت است. دانشجویان هم اجازه 20 ساعت کار در هفته را دارند و در زمانی هم که دانشگاه ها تعطیل هستند اجازه کار تمام وقت را دارند.

آزمون های ورودی لهستان

در لهستان چیزی به اسم کنکور وجود ندارد و دانشگاه ها آزمون های هماهنگی با یکدیگر ندارند ولی از آنجایی که تقاضا برای برخی از رشته ها زیاد است دانشگاه برای افراد واجد شرایط آزمون های ورودی برگزار می کند.

آزمون های ورودی بیشتر برای رشته های پزشکی / دندان پزشکی / داروسازی / پرستاری و برخی از شاخه های مهندسی است.

در دانشگاه دوره زبان وجود ندارد. دانشجویان باید تسلط یا مدرک زبان داشته باشند در غیر اینصورت باید یکسال دوره های کالج را طی کنند.

تماس با ما

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.