تحصیل در اتریش

تحصیل در مجارستان

شرایط تحصیل در مجارستان : مجارستان یا هنگری کشوری در اروپای مرکزی هست. مجارستان با مساحت ۹۳٬۰۳۰ کیلومتر مربع و جمعیتی در حدود ۹٫۷ میلیون نفر از کشورهای متوسط اتحادیهٔ اروپا محسوب می‌شود. این کشور با اسلواکی / اوکراین / رومانی / صربستان و کرواسی همسایه است.

تحصیل در مجارستان در کلیه رشته های پزشکی و فنی مهندسی برای متقاضیان جهت تحصیل در خارج کشور صورت میگیرد. متقاضیان می توانند از طریق بورسیه های تحصیل در مجارستان، تحصیل رایگان در مجارستان داشته باشند.

مزایای مهاجرت تحصیل در مجارستان

کیفیت بالا و امکانات خوب آموزشی کشور مجارستان

هزینه پایین زندگی نسبت به سایر کشورهای اروپایی در مجارستان

معتبر بودن مدارک داشگاهی مجارستان در سایر کشورهای اروپایی

امکان انتقال به ایران

مدارک تحصیلی مجارستان در 25 کشور اروپایی و آمریکا و کانادا و ایران ارزشیابی شده و مورد تایید می باشد

تحصیل در دو ترم جداگانه فوریه و سپتامبر

شرایط تحصیل در مجارستان

شرایط تحصیل در مجارستان

تحصیل در مقطع لیسانس

تحصیل در مقطع کارشناسی 3 تا 4 سال است و یکی از نکته های مهم تحصیل در مجارستان این است که سازمان بهداشت جهانی مدرک علمی این دانشگاه را می پذیرد. همچنین تحصیل در مقطع لیسانس در مجارستان مستلزم مدرک زبان نمی باشد.شما در این دوره اجازه 20 ساعت کار در هنگام تحصیل را دارید.

تحصیل در مقطع فوق لیسانس

تحصیل در این مقطع 1 الی 2 سال می باشد و شما باید مدرک لیسانس معتبر داشته باشید. رشته تحصیلی متقاضی در مقطع فوق لیسانس باید همان رشته لیسانس باشد.در این مقطع هم مانند دوره لیسانس متقاضی اجازه دارد 20 ساعت در هفته کار کنند.

تحصیل در مقطع دکتری

تحصیل در این مقطع بین 3 تا 5 سال زمان می برد و داشتن مدرک لیسانس و فوق لیسانس در این مقطع لازم است.

در مقطع دکتری بدون داشتن مدرک زبان و شرایط غیر بورسیه ایی امکان یادگیری زبان در هنگام تحصیل وجود دارد. کار در این مقطع هم مانند دو مقطع قبل 20 ساعت در هفته می باشد.

شرایط تحصیل در مجارستان

شرایط تحصیل در مجارستان

اقتصاد در مجارستان

بیشتر افرادی که در مجارستان کار می‌کنند، در بخش خصوصی شاغل هستند که حدود ۸۰٪ از تولید ناخالص داخلی کل مجارستان را تشکیل می‌دهد. بحران اقتصادی سال ۲۰۰۸ به میزان قابل توجهی بر اقتصاد این کشور تأثیر گذاشت. پس از فاصله گرفتن دولت مجارستان از اقتصاد کمونیستی و معرفی اقتصاد بازار آزاد، نرخ بیکاری در این کشور کاهش چشم‌گیری داشت که از آن زمان تا کنون، نرخ بیکاری در مجارستان به میزان فعلی ۴.۱٪ کاهش یافته است.

هزینه‌های زندگی در مجارستان

هزینه های زندگی در مجارستان در مقایسه با دیگر کشور های اروپایی ارزان تر است و هزینه زندگی در شهرهای بزرگ مثل بوداپست گران تر است. متقاضیان می توانند با تقریبا 750 یورو در ماه زندگی کنند.

برخی از قیمت ها

500 گرم نان تازه                      €0.70

1 کیلو گوشت گاو                     € 7.31

1 کیلو گوجه فرنگی                  € 1.62

آپارتمان یک خوابه در مرکز شهر    €336.22

تماس با ما

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.