مهاجرت تحصیلی به ایتالیا

مهاجرت تحصیلی به ایتالیا : کشور ایتالیا در جنوب اروپا قرار دارد و این کشور با کشورهای فرانسه، اتریش، واتیکان، سوئیس، سان مارینو و اسلوونی همسایه است.نقشه این کشور شبیه به چکمه است و به همین دلیل توجه افراد زیادی را به خودش جلب کرده است. از صنایع اصلی این کشور می توان به فلزکاری، پتروشیمی، کشتی سازی، هواپیماسازی، البسه، مواد غذایی و مشروبات، پتروشیمی و … اشاره کرد و واحد پولی آنها یورو است.

آب و هوای کشور ایتالیا

کشور ایتالیا به دلیل نزدیکی به دریای مدیترانه دارای آب و هوای مدیترانه ای است. بخش هایی از این کشور که در نزدیکی کوه های آلپ قرار دارد دارای بارش برف بالایی بوده و از این رو فصل های مختلف سال این مناطق بهترین مکان برای اسکی سواری و تفریح است. بین آوریل تا ژوئن بهتیرین زمان سفر به این کشور بوده زیرا خنک ترین فصل سال در این ماه وجود دارد.

دوره های تحصیلی ایتالیا

کشور ایتالیا به دلیل عضویت در اتحادیه اروپا در زمینه های مختلفی همچون خدمات اجتماعی، بهداشت، پوشش های بیمه ای و دیگر موارد دارای استانداردهای بالایی است.کشور ایتالیا ست گیری هایی را در زمینه پذیرش دانشجو انجام داده و دانشجویان باید تمام استاندارد ها را رعایت کنند.

مهاجرت تحصیلی به ایتالیا

مهاجرت تحصیلی به ایتالیا

شرایط کار دانشجویی در دانشگاه ایتالیا

دانشجویانی که در دانشگاه های این کشور در حال تحصیل هستند اجازه دارند که به صورت پاره وقت و 20 ساعت در هفته مشغول به کار شوند. همچنین افرادی که مسلط به زبان انگلیسی هستند می توانند راحت تر کار پیدا کنند.اشتغال در ایتالیا این امکان را برای دانشجویان فراهم می کند تا علاوه بر تامین هزینه های زندگی بعد از تمام شدن تحصیل ویزای کاری ایتالیا را دریافت کنند.

تحصیل در مقطع لیسانس

تمامی دانشجویان متقاضی ادامه تحصیل در مقطع لیسانس ایتالیا،با ارایه مدارک مالی مناسب امکان دریافت بورس استانی ایتالیاتاسقف 5200یورو در سال وبرخورداری از خوابگاه و کارت غذای رایگان را خواهند داشت.

دوره لیسانس در ایتالیا سه ساله است و تحصیل به زبان ایتالیایی و انگلیسی هست. معمولا پذیرش در مقطع لیسانس یا رشته های مهندسی دانشگاههای ایتالیا پس از بررسی ریزنمرات و مدارک تحصیلی مقطع دبیرستان و پیش دانشگاهی صورت می گیرد.

تحصیل در مقطع فوق لیسانس

تحصیل در این مقطع مانند دوره لیسانس هم به زبان انگلیسی و هم ایتالیایی امکان پذیر است.تمامی دانشجویان پذیرفته شده در مقطع فوق لیسانس دانشگاههای ایتالیا(دوره های انگلیسی و ایتالیایی)پس از اخذ پذیرش از یکی از دانشگاه های ایتالیا با ارایه مدارک مالی مرتبط با سرپرست خانواده خود می توانند از بورسیه استانی ایتالیا(بورس جهان سوم)بهره مند گردند.این بورسیه عمده هزینه های تحصیل و زندگی دانشجویان را تامین می نماید.

تماس با ما

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.