تحصیل در اوکراین ومزایای آن

مزایای تحصیل در اوکراین : اوکراین دراروپای شرقی واقع شده است و نوع حکومت آن جمهوری است که از 24 استان تشکیل شده است .بعد از فروپاشی شوروی بعد از روسیه اوکراین دارای بزرگ ترین ارتش است.زبان رسمی این کشور زبان  اوکراینی است.

مزایای تحصیل در اوکراین

نیمی از دوره های تحصیلی به زبان انگلیسی ارائه میشود.

در پایان تحصیلات شانس اقامت دائم و زندگی در اروپا وجود دارد.

مشاغل تابستانی برای دانشجویان در سه ماه تعطیلات تابستان.

امکان کار دانشجویی در هنگام تحصیل.

تخفیف دانشجویی برای حمل و نقل.

هزینه و شهریه  آموزشی قابل قبول.

استاندارد زندگی در اوکراین.

چشم انداز شغلی بهتر.

اعتبار بالای دوره های آموزشی.

مزایای تحصیل در اوکراین

مزایای تحصیل در اوکراین

هزینه های تحصیل در اوکراین

هزینه تحصیل هر فرد متناسب با رشته تحصیلی و دانشگاه متفاوت می باشد. به صورت معمول هزینه های تحصیل بین ۱۵۰۰ تا ۲۵۰۰ دلار در سال می باشد اما هزینه های تحصیل در رشته پزشکی نسبت به دیگر رشته ها بیشتر است که بین 3500 تا 4500 دلار در سال می باشد.

هزینه های زندگی

هزینه زندگی در اوکراین بسیار پایین تر از دیگر نقاط اروپا می باشد. بسته به شیوه زندگی دانشجویی، ارقام ممکن است متفاوت باشد. هزینه های زندگی در اوکراین برای دانشجویان به صورت میانگین بین ۳۰۰  تا ۴۰۰ دلار در ماه می باشد که شامل هزینه غذا . رفت و آمد .بیمه و… است. غذا در اوکراین بسیار ارزان است مثلا دانشجو می تواند با 5 دلار آمریکا 4 کیلو سیب زمینی 4 کیلو پیاز یا 3 لیتر شیر بخرید.

مزایای تحصیل در اوکراین

مزایای تحصیل در اوکراین

تحصیل در مقطع کارشناسی

دانشگاه های اوکراین از تنوع رشته در مقطع کارشناسی برخوردار است. دوره کارشناسی در اوکراین 4 سال می باشد که تحصیل در این مقطع عمدتا به زبان اوکراینی و روسی می باشد همچنین دانشجویان دراین مقطع اجازه دارند که 15 تا 40 ساعت در هفته کار کنند.

تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد

تحصیل در این مقطع حدود 2 سال زمان میبرد که دانشجویان می توانند به زبان انگلیسی یا اوکراینی تحصیل کنند. در این مقطع هم مانند مقطع کارشناسی دانشجویان اجازه دارند که بین 15 تا 40 ساعت در هفته کار کنند. بسیاری از دانشجویان سراسر جهان تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد این کشور را انتخاب می نمایند تا شانس بیشتری برای اخذ بورسیه در مقطع دکتری کشور اوکراین داشته باشند.

تحصیل در مقطع دکتری

تحصیل در اوکراین در مقطع دکتری به مدت ۳ الی ۴ سال می باشد .در این مقطع دانشجویان علاوه بر اینکه اجازه کار دارند در هنگام تحصیل برای انجام اموری مانند تدریس در کلاس مبلغی به عنوان کمک هزینه تحصیلی دریافت می کنند.

تماس با ما

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.