مقاطع تحصیل در اوکراین

شرایط مقاطع تحصیل در اوکراین

مقاطع تحصیل در اوکراین : اوکراین کشوری است که امکان تحصیل به زبان انگلیسی و اوکراینی را برای متقاضیان این کشور فراهم می نماید و افراد متقاضی با مدرکی دال بر تسلط بر این دو زبان می توانند برای مهاجرت تحصیلی به اوکراین اقدام نمایند. با توجه به این نکته که این کشور عضو اتحادیه اروپا نمی باشد و از قوانین مهاجرتی کاملا مستقلی برخوردار است لذا، تحصیل در اوکراین مناسب افرادی می باشد که قصد عزیمت به مقصد دیگری را پس از اتمام دوره تحصیل در این کشور دارند. برای اطلاع از مقاطع تحصیل در اوکراین با ما همراه باشید.

مقاطع قبل دانشگاه

دوره های قبل دانشگاهی در کشور اوکراین به سه دسته تقسیم می شود : ابتدایی{۴ سال} راهنمایی {5 سال} متوسطه {2سال }

مقطع کارشناسی : مقطع لیسانس در کشور اوکراین ۴ سال می باشد و افرادی که متقاضی ورود به این مقطع هستند می بایستی مدرک دیپلم خود را به همراه داشته باشند.

مقطع کارشناسی ارشد در اوکراین : اوکراین از جمله کشورهایی است که هزینه تحصیل در آن بسیار پایین می باشد، ولی دانشگاه های کشور اوکراین جزء دانشگاه های برتر دنیا محسوب نمی شوند. بسیاری از علاقه مندان به ادامه تحصیل در مقاطع بالاتر نظیر دکترا، کشور اوکراین را برای اتمام دوره فوق لیسانس خود انتخاب می کنند، چرا که می توانند شانس خود را جهت اخذ بورسیه های تحصیلی در مقطع دکترا افزایش دهند. دوره تحصیلات کارشناسی ارشد در کشور اوکراین دو ساله می باشد.

مقاطع تحصیل در اوکراین

مقاطع تحصیل در اوکراین

مقطع دکترا=کشور اوکراین همانند سایر کشورهای پیشتاز در بحث تحصیل، به دانشجویان در حال تحصیل در مقطع دکترا، توجه خاصی دارد و جهت پرداخت مخارج تحصیل ایشان، شرایط ویژه ای را جهت تسهیل طول دوره دکترا در این کشور فراهم آورده است. بصورت کلی تحصیل در مقطع دکترا در دانشگاه های کشور اوکراین به دو صورت، تحصیل با بورسیه تحصیلی و تحصیل در شرایطی که دانشجو شهریه دانشگاه را شخصا پرداخت می کند، صورت می پذیرد.

مدارک مورد نیاز ویزای تحصیلی اوکراین

اصل و کپی پاسپورت

اصل و کپی شناسنامه

یک قطعه عکس ۳×۴ ضمینه سفید

مشخصات فردی شامل : آدرس و تلفن منزل ، موبایل ، ایمیل و غیره

تمکن مالی دانشجو یا پدر دانشجو

اصل مدرک دیپلم و ریز نمرات به زبان انگلیسی

دعوت نامه اصلی شما

ترجمه صحت سلامت به انگلیسی (که باید توسط وزارت بهداشت کشور شما تأیید و در عرض یک ماه از درخواست ویزا شما صادر شود).

هزینه های زندگی در اوکراین

پایین بودن سطح کیفیت زندگی تاثیر مستقیمی بر هزینه‌ های زندگی دارد.بدین صورت که هزینه‌ های اقلام ضروری در اوکراین نیز بسیار کم می باشد. در حالت کلی و در یک جمله می توان گفت که؛ اوکراین کشور پیشرفته ای نیست‌. کشورهایی چون:  انگلستان، آلمان و اتریش بسیار پیشرفته و مدرن می‌ باشند. از لحاظ اقامتی شما به عنوان فراگیر خارجی موظفید، مبلغ ۴۰ الی ۱۰۰ دلار  را به منظور قرارگیری در خوابگاه های دانشجویی به مسئول اقامتگاه ارائه دهید. اگر دوست دارید، محل اسکان شما یک آپارتمان  خاص باشد، می بایست مبلغ ۱۰۰ الی ۲۰۰ دلار را به منظور اجاره‌ مسکن کنار بگذارید.

تماس با ما

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.