تحصیل در روسیه

هزینه تحصیل در روسیه : روسیه پهناور ترین کشور جهان است که در شمال اوراسیا قرار دارد. زبان رسمی روسیه، زبان روسی است؛ ولی ۲۷ زبان رسمی دیگر نیز در جمهوری‌ها و مناطق خودگردان این کشور وجود دارد. روسیه کشوری فدرال با تقسیمات کشوری پیچیده‌ای است که شامل ۸۳ واحد فدرال از جمله ۲۱ جمهوری خودگردان می‌شود.

فقط درسال 2019 بیش از 250 هزار دانشجوی خارجی جهت تحصیل به این کشور مهاجرت کرده اند. در سال های اخیر تحصیل در این کشور توجه متقاضیان را به خودش جلب کرده است.

تحصیل و اعزام دانشجو به مدارس روسیه

به طور کلی آموزش عمومی در روسیه شامل سه مرحله است: آموزش ابتدایی که به مدت چهار سال ادامه دارد. آموزش دوره مقدماتی عمومی که به مدت پنج سال و آموزش متوسطه که دو تا سه سال به طول می انجامد.

موضوعاتی که در مدارس روسیه مورد مطالعه قرار می گیرند عبارتند از: زبان روسی، زبان خارجی، ریاضیات، علوم اجتماعی (از جمله تاریخ و جغرافیا)، علوم طبیعی، علوم رایانه، صنایع دستی (به صورت جداگانه برای دختران و پسران تدریس می شود)، تربیت بدنی، هنر و موسیقی. از بین مدارس بین المللی روسیه می توان به مدرسه بین المللی مسکو، مدرسه بین المللی بریتانیا و مدرسه بین المللی فرانسه اشاره کرد.

هزینه تحصیل در روسیه

هزینه تحصیل در روسیه

تحصیل کارشناسی در روسیه

دانشجویان برای ورود به دوره کارشناسی ابتدا باید وارد دوره پادفک شوند. این دوره برای تقویت زبان دانشجویان می باشد. برای مقطع کارشناسی، دروس پایه نیز برای متقاضیان در دوره پادفک تدریس می‌شوند. تحصیل در روسیه  در این دوره ۴ سال طول می‌کشد.

تحصیل کارشناسی‌ارشد در روسیه

تحصیل در این دوره دو سال طول می کشد و برای تحصیل در این مقطع دانستن زبان روسی یا انگلیسی اجباری است.

تحصیل دکترا در روسیه

برای تحصیل دکترا در کشور روسیه، داشتن مقالات ISI در کنار رزومه تحصیلی مناسب و مدرک زبان ضروری است. تحصیل دکترا در کشور روسیه معمولا ۴ سال طول می کشد و دانشجویان امکان دریافت کمک هزینه تحصیل در این مقطع را دارند.

هزینه تحصیل در روسیه

هزینه تحصیل در روسیه 5 – 7 برابر ارزانتر از اروپا و ایالات متحده است: هزینه آن بین 1300 تا 4000 دلار در سال متغیر است. بودجه متوسط ​​دانشجوي روسي براي اقامت 35000 روبل در ماه (حدود 450 دلار) است.البته بودجه بستگی به محل زندگی و نحوه زندگی دارد .

هر دانشجوی خارجی در روسیه باید بیمه درمانی داشته باشد. بهتر است قبل از ورود به کشور بیمه درمانی دریافت کنید تا از مشکلات جلوگیری کنید. هزینه بیمه بسته به مجموعه خدمات و هزینه پوشش (تقریباً از 90 دلار تا 310 دلار) از 6000 روبل تا 20000 روبل است .

تماس با ما

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.