تحصیل پزشکی در اوکراین

تحصیل در اوکراین پزشکی : اوکراین یکی از محبوب ترین کشورهای جهان برای دانشجویان بین المللی است که به دنبال تحصیل پزشکی و دندانپزشکی هستند و یکی از دلایل مهم آن، این است که اغلب برنامه های آموزشی پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی در دانشگاههای اوکراین به زبان انگلیسی ارائه می شود و تحصیل دندانپزشکی در اوکراین به زبان انگلیسی امکان پذیر می باشد.

اکثر دانشگاههای پزشکی اوکراین در سطح بین المللی شناخته شده هستند و آموزش پزشکی در این دانشگاهها کیفیت بالایی دارد واعتبار مدرک پزشکی اوکراین بسیار بالا است.

طول دوره تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در اوکراین

پزشکی عمومی : ۶ سال

دامپزشکی : ۶ سال

داروسازی : ۵ تا ۶ سال

پرستاری : ۳ تا ۴ سال

فیزیوتراپی : ۳ تا ۴ سال

تخصص پزشکی : ۳ تا ۶ سال می باشد

تحصیل در اوکراین پزشکی

تحصیل در اوکراین پزشکی

مزایای تحصیل در اوکراین

سادگی روند درخواست و دریافت پذیرش از دانشگاه های اوکراین .

امکان تحصیل پزشکی در اوکراین به زبان انگلیسی .

مقرون به صرفه بودن هزینه سالانه تحصیل پزشکی در اوکراین .

در بر داشتن فرهنگ های مختلف و محیطی مناسب برای دانشجویان بین المللی.

کیفیت آموزش بالا .

سرعت روند اخذ پذیرش تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در اوکراین و ویزای این کشور .

دانشگاههای این کشور علاوه بر تحصیل و آموزش رشته اصلی برای فعالیت های دیگر دانشجو نظیر ورزش و هنر و سایر فعالیت ها اهمیت زیادی قائل هستند .

دولت اوکراین در موسسات آموزشی این کشور نظارت دارد و همیشه به موسسات آموزشی در ارائه خدمات کمک می نماید .

تحصیل در اوکراین پزشکی

تحصیل در اوکراین پزشکی

برخی ازدانشگاه های پزشکی اوکراین

دانشگاه پزشکی کی یف : دانشگاه ملی پزشکی کیف یا بوگامولتس در 176 سال پیش با هدف ارائه آموزش عالی تشکیل شده است. این دانشگاه یکی از برترین دانشگاه های MBBS در اوکراین است. این دانشگاه در شهر کیف واقع شده است و دانش جویان نزدیک به 60 تا 70 کشور دنیا در این دانشگاه مشغول تحصیل پزشکی می باشند .

همچنین دانشگاه ملی پزشکی کیف یک مؤسسه جداگانه برای تحصیلات تکمیلی دارد . این دانشگاه پیشگام آموزش متخصصان پزشکی و پرسنل تحقیقاتی در زمینه مراقبت های بهداشتی است و در حدود 1500 استاد دارد .

دانشگاه ملی VN کارازین خارکف : این دانشگاه یکی از بزرگترین مراکز تحقیقاتی در اوکراین است. این دانشگاه تقریبا تمام حوزه های تحقیقات بنیادی مدرن و شامل موسسات تحقیقاتی از شیمی، زیست شناسی و نجوم، موسسه فیزیک و مهندسی و پزشکی را پوشش می دهد.

بدون شک، تنها دانشگاه های کلاسیک پایه برای تدریس و مطالعه رشته پزشکی و طبیعی در شرایط مناسب برای ایجاد و بهبود تفکر بالینی، علمی و پزشکی با استفاده از یک پتانسیل قوی علمی و آموزشی می باشد.

توسعه علومی نظیر: علوم بیولوژیکی، شیمیایی، فیزیک و ریاضیات و نیز جزو این موارد می باشد. تحصیل پزشکی در دانشگاه کارازین خارکف به دانشجویان فرصت به دست آوردن یک آموزش سطح بالا در زمینه اقتصاد، مدیریت، حقوق، روانشناسی، ریاضیات، پزشکی و زبان های خارجی و غیره را می دهد .

دانشگاه پزشکی کریمه : دانشگاه پزشکی کریمه اوکراین در سال ۱۹۳۱ تاسیس شد که امروزه رتبه ۸۹۱۲ جهانی را به خود اختصاص داده است. رشته های پزشکی، داندانپزشکی، پرستاری و طب اطفال در دانشگاه پزشکی کریمه اوکراین ارایه می شوند.

به دلیل ضمیمه شدن کریمه در پی دخالت روسیه و برگزاری همه پرسی و الحاق کریمه به خاک روسیه، دانشگاه پزشکی کریمه اوکراین دیگر جزو دانشگاههای اوکراین محسوب نمی شود.

تماس با ما

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.