سرمایه گذاری در اوکراین

شرایط اقامت سرمایه گذاری در اوکراین : اوکراین کشوری در اروپای شرقی است که در همسایگی کشور های بلاروس، روسیه، مجارستان، لهستان، رومانی، اسلوواکی و مولداوی جای گرفته است . این کشور پس از فروپاشی شوروی در سال 1991 استقلال خود را اعلام کرد. اوکراین در سال های اولیه استقلال خود با شکست رو به رو شد و فقر و تورم در این کشور غوغا می کرد .

در حال حاضر اقتصاد کشور اوکراین رو به پیشرفت هست که واحد پول آن گریونا است که یک  گریونا معادل 158 تومان است . راه های زیادی برای اقامت در اوکراین وجود دارد که یکی از آن سرمایه گذاری است که خود سرمایه گذاری شامل چند مورد می باشد .

کشور اوکراین به طور قابل ملاحظه‌ای در زمینه شاخص‌های سرمایه‌گذاری از جمله شاخص تجارت جهانی بانک جهانی پیشرفت کرده است. اوکراین در حال حاضر از نظر شاخص‌های اقتصادی، رتبه ۶۴ (از بین ۱۹۰ اقتصاد برتر دنیا) را تا پایان سال ۲۰۲۰ به خود اختصاص داده است.

استانداردهای سرمایه گذاری در اوکراین

از مهم ترین موضاعات برای سرمایه گذاری حفظ دارایی اولیه و سود دهی می باشد . یکی از مهم ترین استاندارد های برای سرمایه گذاران خارجی وضعیت کنترل فساد و نرخ ریسک مصادره اموال می باشد .

وضعیت کنترل فساد توسط دولت یک کشور با عددی بین 2.5+ تا 2.5- مشخص می گردد و هرچه این عدد نزدیک به 2.5+ باشد نشان دهنده این است که وضعیت کنترل فساد در کشور مورد نظر شخص مطلوب می باشد که وضعیت کنترل فساد در اوکراین در سال گذشته عدد 0.7- را نشان می دهد .

شرایط اقامت سرمایه گذاری در اوکراین

شرایط اقامت سرمایه گذاری در اوکراین

یکی دیگر از استاندارد های سرمایه گذاری نرخ ریسک مصادره اموال می باشد. نرخ ریسک مصادره اموال که عددی بین 1 تا 7 است میزان به خطر افتادن دارایی شخص سرمایه گذار را مشخص می کند، هرچه این عدد پایین تر و نزدیک به 1 باشد به معنای این است که کشور مورد نظر مقصد مناسبی برای سرمایه گذاری می باشد. رخ ریسک مصادره اموال در اوکراین در سال 2014 به عدد 4 رسیده است.

مزایای سرمایه گذاری در اوکراین

مالیات بر درآمد پایین در اوکراین

اوکراین یکی از مقرون به صرفه ترین پلتفرم های تولید در اروپا را دارد .

امکان رشد و پیشرفت سریع .

موقعیت استراتژیک اوکراین در اروپا .

سرمایه گذاری در بازار بی رقیب .

روش‌های سرمایه گذاری در اوکراین

سرمایه گذاری از طریق ثبت شرکت در اوکراین

سرمایه گذاری از طریق خرید ملک در اوکراین

سرمایه گذاری از طریق خرید سهام در اوکراین

تماس با ما

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.