تحصیل در آلمان

مزیت های تحصیل در آلمان : آلمان به عنوان قلب تپنده اروپا، نمادی از یک جامعه پویا و سالم می باشد و مردمی به شدت منظم و قانونمند دارد. مردم آلمان بر خلاف تصور عموم، مردمی نژادپرست نبوده و برای مهاجران خارجی احترام قائل هستند.

تحصیل در آلمان مجبوبیت زیادی میان مردم ایران دارد و هر ساله تعداد زیادی ایرانی این دانشگاه را برای تحصیل انتخاب می کنند. آلمان با بیش از ۴۰۰ مرکز آموزش عالی و بیش از دو میلیون دانشجو، مقصدی با فرصت های بسیار منحصر به فرد برای تحصیل به شمار می‌رود. طبق نظرسنجی به عمل آمده، ۲/۶۹ ٪ درصد از دانشجویان خارجی ترجیح می‌دهند که بعد از اتمام تحصیلات خود در آلمان بمانند.

مزایای تحصیل در آلمان

هزینه شهریه پایین /امکان تحصیل به زبان انگلیسی / در دسترس بودن بورسیه تحصیلی / دانشگاه های معتبر / امنیت بالا / امکانات دانشجویی / جامعه متنوع /

تحصیل در دانشگاه های آلمان

دانشگاه های آلمان به دو شکل خصوصی و دولتی اداره می شود و مراکز آموزش عالی در آلمان شامل سه نوع : دانشگاه، دانشگاه علمی کاربردی و دانشگاه های هنر و موسیقی می باشد. دانشگاه ها، بیشتر حول محور تحقیق و پژوهش فعالیت دارند.

دانشگاه های علمی و کاربردی، بیشتر بر جنبه عملی و کاربردی رشته ها تاکید می شود و به همین جهت فارغ التحصیلان این نوع دانشگاه ها، آینده شغلی خوبی دارند و بسیاری از کارفرمایان، به دنبال فارغ التحصیلان این نوع دانشگاه ها هستند. دانشگاه های دولتی یا فدرال تقریبا رایگان است و بسیاری از دانشگاه های خصوصی فنی و حرفه ای هستند که از سوی دولت به رسمیت شناخته می شوند. این دانشگاه ها هزینه نسبتا بالایی دارند.

مزیت های تحصیل در آلمان

مزیت های تحصیل در آلمان

تحصیل مقطع کارشناسی

دانشجویان می توانند مقطع کارشناسی را مانند اکثر دانشگاه ها در ۶ تا ۸ ترم به پایان برسانند و پس از آن مشغول به کار شوند یا ادامه تحصیل دهند. متقاضی اخذ پذیرش در مقطع کارشناسی دانشگاه های آلمان، باید گواهی پایان ۱۲ سال تحصیل تا مقطع پیش دانشگاهی را داشته باشد. دانشگاه های آلمان در مقطع کارشناسی تنوع رشته زیادی دارند و متقاضیان تقریبا در تمام علوم و فنون، امکان تحصیل در آلمان را دارند .

تحصیل مقطع کارشناسی ارشد

تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در دانشگاه های آلمان حدودا 2 سال یا بیشتر، زمان می برد. بسیاری از دوره های مقطع کارشناسی ارشد در آلمان به زبان انگلیسی ارائه می شود در این موارد داشتن مدرک TOEFL یا IELTS  با نمره مورد قبول دانشگاه انتخابی، الزامی است.

متقاضی تحصیل در مقطع ارشد باید برای درخواست پذیرش باید از طریق سایت دانشگاه مورد نظر اقدام کند و درخواست پذیرش در رشته مورد علاقه خود را به همراه ارائه مدارک لازم جهت بررسی از سوی دانشگاه، ارائه بدهد .

تحصیل مقطع دکتری

معمولا تحصیل در مقطع دکتری در آلمان بین 3 تا 5 سال زمان می برد. متقاضی برای اخذ پذیرش تحصیلی در این مقطع، ابتدا باید یک استاد راهنما (سوپروایزر) در رشه تحصیلی خود که از دانشگاه های آلمان، پیدا کند و رضایت او را برای پذیرفتن رساله دکترای خود کسب کند.

 

تماس با ما

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.