تحصیل خلبانی در اوکراین

شرایط تحصیل خلبانی در اوکراین : تحصیل رشته خلبانی در اوکراین جزو یکی از برنامه های تحصیلی دانشگاه ها محسوب می شود. دانشگاه های هواپیمایی دولتی اوکراین که از دانشجویان خارجی پذیرش میکنند، عبارتند از: دانشگاه ملی نیروی هوایی خارکیف، آکادمی پرواز دولتی کیرووگراد اوکراین و دانشگاه هوافضای ملی.

زیر شاخه های رشته خلبانی جهت اعزام دانشجو و تحصیل در اوکراین شامل موارد زیر می شود:

مهندسی موشک و هواپیما / مدیریت جهت یابی هوایی / سازه های ارتباط از راه دور /سنجش شناسایی و اطلاعات / تجارت جهانی اتوماتیزه کردن و فناوری های کامپیوتری / مهندسی رادیویی اقتصاد بین المللی / پایداری اقتصاد تشکیلات هواپیما / گردشگری علوم کامپیوتر / سازه های ارتباط از راه دور

شرایط تحصیل در رشته خلبانی

ساعت‌های آموزشی فشرده‌ای را افراد برای خلبان شدن باید پشت سر بگذارند، در این ساعت‌های آموزشی فشرده مباحث بسیار تخصصی ازجمله هواشناسی،ساختار هواپیما، آیرودینامیک در پرواز و غیره به آن‌ها آموزش داده می‌شود.

بین افراد برتر سنجش صورت گرفته و شرایط روحی، جسمی، درسی و غیره به‌صورت دقیق بررسی شده و گسترده‌ترین و سخت‌ترین پارامترها را برای خلبانی در نظر می‌گیرند.

خلبانان مسئول حفاظت از سرمایه‌های انسانی بوده و جان صدها انسان در دست خلبانان است.

حفاظت از سرمایه‌ی مادی چندین میلیون دلاری که همان هواپیما است، به خلبان سپرده می‌شود.

با توجه به شرایط اختصاصی ذکرشده برای خلبانان هرکسی نمی‌تواند خلبان شود.

جالب است بدانید که خلبانی در بین سه شغل اول پراسترس در دنیا قرار دار

شرایط تحصیل خلبانی در اوکراین

شرایط تحصیل خلبانی در اوکراین

واحدهای درسی مشترک

افراد متقاضی برای شرکت در رشته خلبانی باید ابتدا در آزمون علمی و پزشکی شرکت کرده و پس از موفقیت در تست‌های پزشکی و مصاحبه‌ها به‌عنوان دانشجوی خلبانی پذیرش می‌شود. دانشجویان این رشته قبل از اینکه دروس تخصصی خود را آغاز نمایند، باید به مدت ۳۵۰ ساعت در دوره‌های زبان انگلیسی شرکت نمایند.

این دوره‌ها به‌عنوان پیش‌نیاز بوده و بعد از اتمام این دوره‌ها آموزش دروس این رشته شروع می‌شود. دانشجویان این رشته سه نوع دروس با نام‌های دروس پایه، دروس اصلی و دروس تخصصی را می‌گذرانند و بعد از آن وارد دوره عملی این رشته می‌شوند.

دروس پایه این رشته شامل ریاضی، فیزیک، آمار و احتمالات و معادلات دیفرانسیل است. دروس اصلی این رشته شامل مبانی برق، مبانی کامپیوتر، آشنایی با لیزر، مبانی الکترونیک، دینامیک عمومی، استاتیک و ارتعاشات عمومی است .

دروس تخصصی این رشته شامل فیزیولوژی هوایی، آیرودینامیک، هواشناسی، اصول پرواز، اصول ایمنی پرواز، موتور هواپیما، قوانین هوانوردی، زبان تخصصی، هواپیما، موتور هواپیما، سیستم الکترونیکی، جنگ الکترونیک، سیستم کنترل، سیستم کمک ناوبری، سیمولاتور پرواز، سرویس هوانوردی، رهگیری هوایی، آلات دقیق پرواز، مقررات وزن و تعادل، قابلیت‌های هواپیما، ناوبری هوایی، نحوه کار با کامپیوتر پرواز و محاسبات و نقشه‌خوانی است .

بعد از گذراندن دوره‌های مقدماتی کلاس‌های زمینی، دانشجویان باید وارد کلاس‌های عملی شده و پرواز را بیاموزند. پرواز مقدماتی، پرواز پایه و پرواز پیشرفته از واحدهای عملی خواهد بود. پروازهای کلاس عملی با هواپیماهای آموزشی از نوع بونانزا است که به مدت حداقل ۴۵ ساعت این آموزش‌ها همراه با استاد و به‌صورت مستقل توسط دانشجو پشت سر گذاشته می‌شود .

تماس با ما

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.