مهاجرت از طریق تولد فرزند در اوکراین

کسب اقامت از طریق تولد فرزند : اخذ تابعیت اوکراین از طریق تولد، یکی از راه های کسب تابعیت این کشور می باشد. اخذ تابعیت اوکراین از طریق تولد، نیز به عنوان یکی از راه های کسب شهروندی اکراین، می تواند مد نظر علاقه مندان به اخذ تابعیت این کشور باشد .

فرزند شما با داشتن پاسپورت دوم میتواند بدون دریافت ویزا به کشورهای زیادی سفر کند که این امکان برای افراد معمولی وجود ندارد‌. امکان زندگی در کشور دیگر و داشتن پاسپورت دوم، آینده بهتری را برای فرزندتان تامین خواهد کرد.

همچنین فرزند متولد شده در خاک کشور اوکراین که از ابتدا دارای دو پاسپورت است، میتواند حق شهروندی و پاسپورت سوم خود را به راحتی دریافت کند. همچنین علاوه بر فرزند، پدر و مادر نیز می توانند به واسطه تابعیت و اقامت فرزند به دنیا آمده در کشور مورد نظر، خود نیز اقامت آن کشور را دریافت کنند.

راههای کسب اقامت از طریق تولد فرزند

کسب اقامت از دو طریق امکان پذیر می باشد :

اصل خون : اصل خون به روشی گفته می شود که فرد بر اساس ملیت پدر و مادر خود می تواند شهروندی یک کشور را دریافت کند. اکثر کشورهای اروپایی و استرالیا از این قانون تبعیت می کنند و در صورتی اقامت را به فرزندی که در کشور متولد شده اعطا می کنند که پدر یا مادر ملیت کشور مورد نظر را داشته باشند .

اصل خاک : اصل خاک یکی دیگر از روشهای اخذ اقامت در کشورهای دیگر است که بر اساس آن در کشورهایی که از قانون اصل خاک تبعیت می کنند، اگر فردی فرزند دار شود می تواند برای فرزند خود اقامت یا شهروندی آن کشور را دریافت کند. در ارتباط با اصل خاک، تفاوتی برای دولت های این کشورها نمی کند که والدین از چه روش هایی وارد کشور می شوند.

یعنی این قانون فرزند والدینی که با ویزای توریستی یا همان ویزای موقت و یا حتی کسانی که به صورت غیرقانونی وارد کشور شده باشند، را نیز شامل می شود. تنها افرادی که مشمول این قانون نمی شوند دیپلماتها هستند که با پاسپورت دیپلماتیک در کشوری سکونت دارند .

کسب اقامت از طریق تولد فرزند

کسب اقامت از طریق تولد فرزند

مزایای تولد فرزند در اوکراین

اقامت در تمام کشورهای عضو EU

امکان به دست آوردن شرایط کار و زندگی در کل کشورهای اتحادیه اروپا

امکان مهاجرت والدین با ثبت بعدی اقامت دائمی

امکان برخورداری از تمامی امکانات درمانی و پزشکی در کل اروپا بعد از تولد فرزند در اوکراین

امکان سرمایه‌گذاری در تمام کشورهای عضو اتحادیه

آزادی سفر به تمام کشورهای عضو اتحادیه اروپا بدون ویزا

امکان افتتاح حساب در تمام کشورهای اروپایی

امکان به دست آوردن مراقبت‌های پزشکی و تحصیل رایگان برای فرزند

چگونه تابعیت اوکراین را از طریق تولد فرزند در اوکراین را به دست آوریم 

۱. والدین یا یکی از والدین در زمان تولد فرزند، شهروند اوکراینی باشد .

۲. اگر یکی از والدین به‌عنوان پناه‌جو در اوکراین باشد یا وضعیت پناهندگی در اوکراین به او اعطاشده باشد، نمی‌تواند منجر به کسب تابعیت در این کشور گردد؛ زیرا فرزند باید خود در اوکراین متولدشده باشد.

۳. در خاک اوکراین از خارجی‌ها و افرادی که بدون تابعیت هستند فرزند متولد شود. در این حالت نیز فرزند می‌تواند تابعیت کشور اوکراین را اخذ کند. درصورتی‌که قانوناً والدین مقیم و ساکن اوکراین باشند و از طریق هیچ‌یک از والدین به فرزند تابعیتی داده نشود.

۴. تولد فرزند در اوکراین و پیدا شدن او در خاک این کشور، درحالی‌که هیچ‌یک از والدین آن معلوم نباشد .

۵. خارج از اوکراین از افراد بدون تابعیت به دنیا آید. درحالی‌که این افراد به‌طور دائم و قانونی مقیم کشور اوکراین باشند. البته تولد در اوکراین درصورتی‌که تابعیت دیگری از طریق تولد به دست نیاورند، منجر به اخذ تابعیت این کشور می‌گردد .

کسب اقامت از طریق تولد فرزند

کسب اقامت از طریق تولد فرزند

نحوه کسب تابعیت از طریق تولد در اوکراین

اولین قدم دریافت گواهینامه ای که تابعیت اوکراینی را برای یک کودک تأیید می کند. ارائه درخواست و تهیه مدارک و اسناد قانونی کودک (والدین، ​​سرپرست یا متولی) است. پذیرش اسناد توسط ارگانهای خدمات مهاجرت در محل اقامت نمایندگان قانونی انجام می شود. مرحله دوم تصویب یک تصمیم مثبت مدیر ارشد GMR و ارائه مدارک زیر (ترجمه شده به زبان اوکراینی) است:

مشخصات کامل والدین و فرزند

اسناد تابعیت والدین

تاریخ تولد و محل تولد

اساس کسب شهروندی

جنسیت کودک

همچنین لازم به ذکر است که اسنادی که تابعیت اوکراین را تأیید می کنند عبارتند از:

گذرنامه شهروند اوکراین

گواهی تعلق به تابعیت اوکراین

گذرنامه شهروند اوکراین برای سفر به خارج از کشور

گواهی موقت شهروند اوکراین

سند سفر کودک

گذرنامه دیپلماتیک

گذرنامه خدمات

گواهینامه ملوان

گواهی عضو خدمه

گواهی شخص برای بازگشت به اوکراین

کسب اقامت از طریق تولد فرزند

کسب اقامت از طریق تولد فرزند

فلسفه رنگ ها در پرچم اوکراین

پرچم اوكراين متشكل از دو رنگ آبی در قسمت بالا و زرد در پایين می باشد. رنگ زرد سمبل مزارع گندم اوكراين می باشد. به روايت ديگر دو رنگ آبی و زرد اين پرچم مظاهر آب و آتش نيز محسوب شده اند .

ویژگی های جمعیتی اوکراین

جمعیت این کشور 47.179.226 نفر می‌باشد. تقریبا 67% از جمعیت اوکراین را شهرنشینان تشکیل می دهند و بقیه جمعیت در مناطق روستایی زندگی می‌ کنند. تراکم جمعیت با توجه به آن که بیشتر نواحی صنعتی در شرق و جنوب شرقی اوکراین واقع شده‌اند، بیشتر است.

بیشترین نژاد ساکن در این کشور را نژاد اوکراینی(77.8%) تشکیل می دهد و بعد از آن بیشترین نژاد ساکن در اوکراین مختص به نژادهای روسی، بلاروسی، مولداوی، تاتارهای کریمه، بلغارها، مجارها و دیگر کشورهای اروپای شرقی است.

تماس با ما

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.