تحصیل در مدارس روسیه

تحصیل در روسیه با مدرک دیپلم : به طور کلی آموزش عمومی در روسیه شامل سه مرحله است : آموزش ابتدایی که به مدت چهار سال ادامه دارد. آموزش دوره مقدماتی عمومی که به مدت پنج سال و آموزش متوسطه که دو تا سه سال به طول می انجامد. روزهای مدرسه به طور معمول از ساعت 8 صبح آغاز می شود و بعد از ظهر ساعت 1 یا 2 به پایان می رسد.

دانش آموزان به طور کلی 5 روز در هفته در کلاس شرکت می کنند، اگرچه برخی از مدارس روزهای شنبه به مطالعه اضافی نیاز دارند. موضوعاتی که در مدارس روسیه مورد مطالعه قرار می گیرند عبارتند از : زبان روسی، زبان خارجی، ریاضیات، علوم اجتماعی (از جمله تاریخ و جغرافیا)، علوم طبیعی، علوم رایانه، صنایع دستی ( به صورت جداگانه برای دختران و پسران تدریس می شود )، تربیت بدنی، هنر و موسیقی. از بین مدارس بین المللی روسیه می توان به مدرسه بین المللی مسکو، مدرسه بین المللی بریتانیا و مدرسه بین المللی فرانسه اشاره کرد.

تحصیل در روسیه با مدرک دیپلم

افرادی که تحصیلات دوره متوسطه عمومی یا حرفه ای روسی را گذرانده اند می توانند برای تحصیل در دوره لیسانس ثبت نام نمایند. دوره کارشناسی عموماً 4 سال به طول انجامد. بسیاری از دانشگاه های روسی برای کمک به دانشجویان مهارت های لازم برای تحصیل به زبان روسی دوره های زبان را ارائه می دهند.

 با این حال در صورتی که متقاضیان ترجیح دهند زبان انگلیسی به عنوان زبان آموزش باشد، طیف وسیعی از برنامه های آموزش انگلیسی نیز برای آن ها وجود دارد که عمدتاً نیاز به ارایه آیلتس 6 می باشند، اما بیشتر دوره هایی که به طور کامل به زبان انگلیسی تدریس می شوند در مقطع کارشناسی ارشد وجود دارند.

 تحصیل در دوره لیسانس تقریباً 220-240 هزار روبل (3،385-3،690 دلار) در هر سال هزینه دارد. حداقل هزینه 121.000 روبل (1860 دلار) در سال و حداکثر 770.000 روبل (11.846 دلار) در سال است.

تحصیل در مقاطع مختلف کشور روسیه

برای تحصیل در روسیه در مقطع لیسانس به 4 سال زمان نیاز دارید؛ از طرفی متقاضی باید مدرک دیپلم را داشته باشد. تمامی دروس در این مقطع به زبان کشور روسیه یعنی روسی تدریس می شود. دانشجو می تواند در هفته در کنار تحصیل مشغول به کار هم شود و از این طریق هزینه های زندگی دانشجویی خود را تامین کند.

تحصیل در روسیه در مقطع کارشناسی ارشد دو ساله است. در صورتی که فرد این دوره را در دانشگاه های کشور روسیه سپری کند می تواند نظر استاد خود را برای مقطع دکترا جلب کند و شانس خود را برای گرفتن بورسیه تحصیلی به 100% برساند .

تحصیل در روسیه با مدرک دیپلم

تحصیل در روسیه با مدرک دیپلم

مدارک لازم برای تحصیل بدون مدرک زبان در روسیه 

پاسپورت معتبر

گواهی سلامت مبنی بر عدم ابتلا به بیماری ایدز و بیماری های مسری دیگر

تکمیل فرم درخواست

کپی ریز نمره های تحصیلی با ترجمه روسی آن ها

6 قطعه عکس

مدرک دیپلم با ترجمه روسی آن .

نمره آزمون آیلتس ( حداقل 6.5 ) و تافل ( حداقل 80 ) برای افرادی که قصد تحصیل در دانشگاه های انگلیسی زبان دارند .

نمره قبولی در آزمون زبان روسی برای افرادی که قصد تحصیل در دانشگاه های روسی زبان دارند .

برخی از دانشگاه ها با برگزاری آزمون های زبان انگلیسی، سطح مهارت زبان انگلیسی دانشجویان را مورد ارزیابی قرار می دهند .

اسناد مورد نیاز برای ویزای دانشجویی

گذرنامه بین المللی ( اصلی ) و کپی از صفحه اول

دعوت نامه رسمی برای ورود به روسیه ( اصلی )

فرم درخواست

عکس 3.5 * 4.5 سانتی متر (1.18  * 1.57 اینچ )

گواهی وضعیت HIV منفی

برای متقاضیان زیر 18 سال  –  رضایت پدر و مادر برای سفر گواهی شده توسط دفتر اسناد رسمی

دعوت نامه های روسیه توسط وزارت امور خارجه روسیه و اداره کل امور مهاجرت روسیه صادر می شود. متقاضیانی که جای خود را در یک دانشگاه در روسیه از طریق انتخاب رقابتی به دست می آورند و حق تحصیلات دولتی دارند (سهمیه). دعوت نامه خود را بر اساس یک دستورالعمل وزارت امور خارجه دریافت می کنند.

تحصیل در روسیه با مدرک دیپلم

تحصیل در روسیه با مدرک دیپلم

دانشگاه های معتبر روسیه

در اینجا لیستی از دانشگاه های معتبر روسیه را ارائه کرده ایم ؛

دولتی مسکو لومونسوف

ایالتی نووسیبیرسک

ایالتی سنت پترزبورگ

دولتی تامسس

مؤسسه فیزیک و فناوری مسکو

پنج دانشگاه برتر کشور روسیه

 دولتی مسکو

ایالتی سن پترزبورگ

 تومسک

دولتی نووسیبریسک

 پاولوف به شما عزیزان ارائه می شود .

 

تماس با ما

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.