شرایط دریافت ویزای کاری آلمان ( جاب آفر )

ویزای کاری آلمان

چطور یک پیشنهاد شغلی بگیریم؟ شاید برای افرادی که تمایل به تحصیل ندارند و یا از لحاظ سنی شرایط تحصیل در آلمان را ندارند بهترین راه مهاجرت، مهاجرت از طریق ویزای کاری آلمان می باشد.حال سوالی که ایجاد می شود این است که چطور میتوان برای ساخت آینده ای بهتر با امکانات رفاهی، درمانی، تفریحی بالاتر از طریق کاری دست به مهاجرت زد.

اولین قدم برای اینکه بتوانید این کار را انجام بدهید این است که از یک کارفرمای خارجی در کشور مورد نظرتان پیشنهاد موقعیت شغلی و یا همان جاب آفر داشته باشین. البته پیدا کردن یک کارفرما در کشوری دیگر کار آسانی نیست زیرا همواره در تمامی کشورها اولویت با شهروندان خود آن کشور می باشد.

برای گرفتن جاب آفر ابتدا باید ثابت بشود که شهروندانی از  کشور مورد نظر برای موقعیت شغلی  مورد نظرنتوانستن انتخاب شوند یا به عبارتی دیگر شرایط لازم برای آن موقعیت شغلی را نداشتند، در این صورت با انتخاب شما برای گرفتن شغل مورد نظر موافقت میشه که برای رسیدن به این موقعیت، لازم به گذراندن مراحل متعددی از جمله، آگهی دادن در روزنامه برای شغل مورد نظر و … می باشد.

همه ی عوامل گفته شده باعث می شود که پروسه ی مهاجرت به آلمان از طریق جاب آفر طولانی شود و حدود یکسال زمان ببرد.

ویزای کاری آلمان

ویزای کاری آلمان

شرایط لازم برای گرفتن جاب آفر آلمان

برای موفق شدن در گرفتن جاب آفر نیاز به داشتن شرایط زیر می باشید :

داشتن یک مهارت یا تخصص مورد نیاز آلمان

داشتن حداقل دو سال سابقه کار مرتبط با تخصص فرد

مدرک دانشگاهی یا مدرک فنی حرفه ای مرتبط با تخصص

داشتن مدرک زبان آلمانی و یا انگلیسی با نمره حداقل 5.5

داشتن شرایط سنی مورد نیاز (زیر 45 سال)

داشتن سابقه بیمه مرتبط یا ارائه ی گواهی اشتغال بکاردر حوزه تخصص مورد نیاز

برای انجام مهاجرت از هر روشی بهتر است به افرادی اعتماد کنید که تجربه پیمودن آن مسیر مربوطه را داشته باشن و بتوانند با دانش کافی و بروز گام بردارند.برای گرفتن جاب آفر آلمان مواردی وجود دارد که می تواند شانس شما را برای گرفتن موقعیت شغلی افزایش دهد.

ویزای کاری آلمان

ویزای کاری آلمان

پیدا کردن کارفرما برای کار در آلمان

زمانی که شخصی قصد مهاجرت به آلمان از طریق جاب آفر را داشته باشد باید مراحلی را پشت سر بگذراند یکی از آنها پیدا کردن کارفرمای خارجی می باشد.

اولین قدم برای متقاضی ارسال رزومه بروزرسانی شده برای یک وکیل مهاجرتی برای یافتن موقعیت شغلی می باشد.

وکلای بین المللی بر اساس مهارت ها، تخصص ها و تجربیاتی که فرد در رزومه خود به آنها اشاره کرده از یک کارفرمای خارجی پیشنهاد کاری دریافت می کنند. همزمان با بستن قرارداد در موسسه، وکیل شما در آلمان با کارفرما قرارداد می بندد و پروسه ی دریافت ویزای کاری از طریق جاب آفر شروع می شود. کارفرمایی که پیدا می شود باید از کارفرمایان مورد تایید کشور آلمان باشد و شغل مورد نیاز نیز باید از مشاغل مورد نیاز آلمان باشد.

مشاغل مورد نیاز آلمان

آلمان به دلیل جمعیت پیری که دارد در سال های آینده با مشکلات زیادی در حوزه مشاغل تخصصی مواجه می شود. یکی از مشاغلی که به نظر میرسد در آینده با کمبود مواجه می شود در حوزه سلامت و بهداشت است . در نتیجه افرادی که  در این حوزه دارای مدرک هستنند می توانند در دوره های کوتاه مدت در آلمان شرکت کنند و مجوز کاری خودشان را دریافت کنند .

همچنین افرادی که دارای مدرک رشته های مهندسی هستند با فرصت های متعدد شغلی روبه رو هستند از جمله رشته های

مهندسی سازه / مهندسی کامپیوتر / مهندسی مکانیک / مهندسی برق / مهندسی خودرو / مهندسی مخابرات

در سال های اخیر به دلیل بیماری کرونا نیاز به پرستار در این کشور افزایش یافته است و به همین دلیل فرصتی استثنایی را برای مهاجرت کاری به آلمان فراهم ساخته است.

ویزای کاری آلمان

ویزای کاری آلمان

Blue Card یا کارت آبی

این نوع کارت یکی از مهم ترین ویزاهای آلمان می باشد. این کارت به افرادی داده می شود که درآمد ماهانه آنها بیش از 4200 یورو در ماه باشد. ویزای کارت آبی آلمان یک ویزای قابل تمدید و تبدیل به ویزای های دیگر است. در این نوع ویزا مدت قرار داد هم مهم است و متقاضی باید قرار داد کاری حداقل یک ساله داشته باشد همچنین اعتبار این ویزا 4 سال است.

فرد متقاضی می تواند بعد از اینکه ویزای کاری آلمان را گرفت و 5 سال از آن گذشت برای اقامت دائم درخواست بدهد. همچنین اگر فرد در آلمان 8 سال سابقه کار داشته باشد می تواند پاسپورت این کشور را هم دریافت کند .

بهترین شهرهای آلمان برای کار

کاریابی در شهر های آلمان مختلف است .شهر های صنعتی مانند کلن و مونیخ و دوسلدورف و لایپزیک و هامبورگ شانس بیشتری برای کاریابی در آنها وجود دارد .

متوسط درآمد ماهیانه در آلمان

سطح درآمد در این کشور از دیگر کشور های توسعه یافته مانند فرانسه و ایتالیا هم بالاتر است . در این کشور عواملی مثل سطح تحصیلات / سابقه کاری / رشته تحصیلی و متاسفانه جنسیت تاثیر گذار است .

شرایط سنی جهت اخذ ویزای کاری آلمان

افرادی که برای ویزای کاری آلمان اقدام می کنند باید زیر 40 سال باشند در واقع شانس افراد بالای 40 سال برای گفتن ویزا کم است البته در برخی موارد مانند رشته های خاص شاید شانس گرفتن ویزا را داشته باشند .

تماس با ما

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.