صفر تا صد شرایط تحصیل در آلمان

شرایط مهاجرت تحصیلی به آلمان : هزینه تحصیل پایین امکانات و سطح بالای علمی دانشگاههای آلمان باعث شده که دانشجویان زیادی این کشور را به عنوان مقصد تحصیلی خود انتخاب کنند در دانشگاههای مختلف آلمان و برای مقاطع مختلف تحصیلی دروس به دو زبان آلمانی (زبان غایب) و انگلیسی به عنوان زبان دوم ارائه می شود.

هرچند که امکان تحصیل در همه ی رشته ها به زبان آلمانی وجود دارد اما رشته های محدودتری به زبان انگلیسی ارائه می شوند ضمن آنکه ادامه تحصیل در برخی رشته ها به زبان انگلیسی مشمول پرداخت هزینه خواهد شد .

همچنین بسیاری از دانشگاههای آلمان نیاز به مدرک زبان انگلیسی آیلتس 6.5 دانشگاهی و یا تافل اینترنتی 85 به بالا یا مدرک زبان آلمانی درسطح بی 2 می باشند هرچند که برای رشته های مختلف این حد نمره زبانی متفاوت است.

 

شرایط مهاجرت تحصیلی به آلمان

شرایط مهاجرت تحصیلی به آلمان

مزایای تحصیل پزشکی در خارج

 

تحصیل رایگان در رشته پزشکی در آلمان

اشتغال به کار نیمی از فارغ التحصیلان پزشکی در بیمارستانها

ابزارها وتجهیزات فوق پیشرفته آلمان

طرحهای آموزشی مناسب برای دانشجویان بین المللی

یادگیری عملی در درمان بیماران و تحقیق و پژوهش

مشارکت پزشکها در پروژه های تحقیقاتی

استانداردهای آموزشی بالا به همراه آزمون معتبر

آموزش مفاهیم درمانی و مدلسازی های به روز

آلمان پیشرو در زمینه سلامت در جهان است

کمبود پزشک درآلمان

تحصیل در رشته پزشکی در آلمان

 

تحصیل پزشکی در آلمان شش سال هست و سه مرحله دارد

 پیش بالینی (pre-clinical)

مرحله اول است و دو سال زمان میبرد در این مدت مفاهیم اولیه پزشکی گفته می شود. در انتهای این دوره امتحان کتبی و شفاهی از مباحث بیوشیمی اناتومی و فیزیوتراپی گرفته می شود.

علوم بالینی (Clinical-science)

مرحله دوم است که سه سال طول می کشد ودرکنار واحدهای نظری واحدهای آزمایشگاهی سمینارها و دوره های کارآموزی برگزار می شود .در آخر آزمون کتبی دارد.

نهایی – بالینی (Final-clinical)

مرحله سوم هست و یک سال زمان میبرد که اگر دانشجو نمره قبولی را در آزمون کتبی وشفاهی پایان دوره کسب کند مدرک او صادر می شود.

 

شرایط مهاجرت تحصیلی به آلمان

شرایط مهاجرت تحصیلی به آلمان

 

هزینه های تحصیل در آلمان

 

تحصیل در کشور آلمان ممکن است هدف هر فردی باشد اما برای انتخاب هر کشوری می بایست ابتدا از شرایط تحصیلی در آن کشور و هزینه های تحصیلی مطلع بود. افراد باید در این زمینه اطلاعات کافی به دست آورند تا بتوانند با برنامه ریزی دقیق به کشوری دیگر مهاجرت تحصیلی نمایند.

کشور آلمان بر اساس آمار رسمی بعنوان مقرون به صرفه ترین کشور برای دانشجویان اروپایی و غیر اروپایی شناخته شد. البته نکته قابل توجه این است که امکان دریافت بورسیه و فاند نیز در این کشور وجود دارد.

هزینه ی تحصیل در آلمان علی رغم هزینه های زندگی در این کشور بسیار مناسب و کم است به طوری که رایگان تلقی می شود.در صورتی که شما بتوانید از دانشگاههای دولتی آلمان پذیرش بگیرید تحصیل شما در آلمان کاملا رایگان است. و تنها هزینه های نام نویسی و دیگر هزینه های مربوطه را باید بپردازید که در بین 300 تا 320 یورو می باشد.

هزینه زندگی در آلمان

بطور میانگین هزینه زندگی در آلمان تقریبا بین 800 تا 1000 یورو در ماه است که این مقدار برای یک زندگی سطح خوب در کشور آلمان کافی است .بخش زیادی از این هزینه ها برای مسکن و اجاره خانه و خوابگاه دانشجویی در آلمان استفاده می شود.

البته میزان این اجاره به اینکه دانشجو در کدام شهر و دانشگاه تحصیل میکند متغیر است ولی در صورتی که دانشجو برای سکونت خود خوابگاه را انتخاب می کند مسلما اجاره خوابگاه دانشجویی در آلمان هزینه ی کمتری را برای فرد به همراه دارد.

برخی از مناطق آلمان به دلیل اینکه پیشرفته تر است هزینه های زندگی نیز در شهرهای گوناگون آن متفاوت هستند ولی در کل نمی توان گفت که آلمان یک کشور گران است ولی همین هزینه ها در هریک از شهرهای آلمان متفاوت است.

تماس با ما

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.