انواع ویزای اوکراین و راهنمایی اخذ آن

ویزای تضمینی اوکراین : دارندگان پاسپورت برخی از کشورها همچون آذربایجان، گرجستان و ارمنستان، می‌توانند به طول مدت‌زمان نامحدودی، بدون دریافت روادید یا ویزا به کشور اوکراین سفر کرده و در این کشور اقامت کنند علاوه بر این دارندگان پاسپورت برخی از کشورها نیز همانند آلبانی و آرژانتین می‌توانند بدون دریافت ویزا به مدت ‌زمان 90 روز به اوکراین سفر کرده و از اقامت در این کشور زیبا لذت ببرند.

این درحالیست که در رابطه با ایران متقاضیان باهدف گردشگری و یا تجاری که خواهان سفر به اوکراین هستند، برای سفر به کشور این کشور می بایست نسبت به اخذ ویزا آن اقدام کنند و که راه های اخذ آن بیش از یک مورد است برای مثال اخذ از طریق کنسولگری یا سفارت .

 

ویزای تضمینی اوکراین

ویزای تضمینی اوکراین

 

انواع ویزای تضمینی اوکراین و شرایط دریافت آن:

1-  ویزای ترانزیت ( نوع : B ) این نوع ویزا در مواردی صادر می شود که فرد در نظر دارد از طریق اوکراین به مقصد دیگری سفر کند و  این نوع ویزای ترانزیت برای مدت پنج روز صادر می شود.

2-  ویزای کوتاه مدت ( نوع : C) ویزای C نوعی ویزا است که در آن یک فرد خارجی قصد دارد از  هر 180 روز به مدت 90 روز در اوکراین بماند. ویزای C به عنوان ویزای تک ورود ، دو یا چند ورود به مدت 6 ماه صادر می شود اما برای دوره بیش از 5 سال اعتبار ندارد.

3-  ویزاهای بلند مدت ( نوع : D ) افراد برای اخذ هرنوع اقامتی به این نوع ویزا نیاز دارند.

ویزای نوع D در مواردی صادر می شود که  یک فرد خارجی قصد اقامت موقت در اوکراین برای بیش از 90 روز را دارد.

اخذ این ویزا بوسیله ی دعوتنامه شخصی یا شرکت است که اشخاص حقیقی و‌حقوقی نام برده شده می‌توانند این دعوتنامه را در ناتاریوس (دفترخانه) درخواست دهند:
افرادی که در اوکراین اقامت موقت دارند ( ویزای تحصیلی اوکراین ، ویزای کاری اوکراین )
افرادیکه اقامت دائم اوکراین را دارند
تبعه اوکراین می‌باشد ، دعوتنامه صادر می‌شود

همچنین برای اقامت دائم اوکراین یا اقامت یکساله از طریق سرمایه گذاری ، ازدواج ، کار  نیز این ویزامورد استفاده قرار میگیرد.

این ویزا ۳ ماهه و بعد از ورود به اوکراین تبدیل به اقامت دائم یا موقت ۱ تا ۵ سال می شود.

 

ویزای تضمینی اوکراین

ویزای تضمینی اوکراین

مدارک لازم جهت دریافت ویزای اوکراین :

  فرم پرینت  و امضاشده درخواست ویزا

  کپی و اصل گذرنامه معتبر (حداقل 6 ماه)

  دو قطعه عکس 3.5 * 4.5

 پرداخت هزینه کنسولی برای دریافت ویزا (هزینه مربوط به دریافت ویزا برای ویزای گردشگری 65 دلار و هزینه سرویس مربوط به دریافت ویزا نیز 19 یورو می‌باشد)

  ضمانت‌نامه‌ای از یک شرکت گردشگری اوکراینی به همراه کپی آن

  اصل و کپی مدرکی که نشان‌دهنده هدف گردشگری بازدیدکننده از کشور اوکراین باشد. (همانند رزرو هتل و یا تورهای راهنمایی شده و غیره)

  برنامه سفر به همراه جزئیات آن (همانند برنامه اقامتی، اطلاعات مربوط به تورها، جزئیات مربوط به سازمان گردشگری، جزئیات حمل‌ونقل، اطلاعات مربوط به بازدید از مکان‌های دیدنی و غیره)

  بیمه‌نامه معتبر مسافرتی که حداقل مبلغ 30,000 دلار را پوشش دهد.

  ضمانت‌نامه بانکی مبنی بر این‌که شخص درخواست دهنده ویزا دارای بودجه مسافرتی کافی برای اقامت در اوکراین می‌باشد (مبلغ موردنیاز حداقل 45 دلار آمریکا به ازای هرروز اقامت می‌باشد.

 

تماس با ما

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.