شرایط مهاجرت تحصیلی به مجارستان 

شرایط تحصیل در خارج : کشوری است در اروپای مرکزی که پایتخت آن شهر بوداپست می باشد، مساحت مجارستان 93030 کیلومتر مربع است و این کشور در حدود 9 میلیون و 880 هزار نفر جمعیت را در خود جای داده است و زبان رسمی آن مجاری و واحد پول آن فورینت می باشد.

پایتخت و پرجمعیت ‌ترین شهر این کشور شهر بوداپست است با یک میلیون ۷۴۰ هزار نفر جمعیت که یک شهر توریستی برای گردشگران بوداپست نیز شهرت دارد؛ همچنین رودخانه‌ دانوب از مرکز این کشور می‌ گذرد و جالب است در سفر به مجارستان بدانید که کشور مجارستان در شمال با جمهوری اسلواکی، در شرق با کشور رومانی، در شمال ‌شرقی با جمهوری اوکراین و در جنوب با کشور مجارستان و با جمهوری های پیشین یوگوسلاوی ( صربستان ۱۵۱ کیلومتر، کرواسی ۳۲۹ کیلومتر و اسلوونی ۸۲ کیلومتر ) و در غرب با کشور اتریش همسایه می باشد و نیز مجارستان از کشورهای توریستی در دنیا شناخته می شود و در سال 2011 میلادی 2/10 میلیون گردشگر در مجارستان را به خود جذب کرده است.

شرایط تحصیل در خارج

شرایط تحصیل در خارج

 

کشور مجارستان در سال های اخیر جزو پرطرفدار ترین مکان ها جهت تحصیل در خارج از کشور بوده است و افراد زیادی جهت تحصیل در بهترین دانشگاه های مجارستان راهی این کشور شده اند. ازجمله دلایل این اقبال، اعتبار قابل توجه دانشگاه های این کشور در علوم مختلف یا امکان تحصیل رایگان در مجارستان در شرایطی خاص.

کشور مجارستان نیز مانند کشورهای دیگر اروپایی دارای دورههای پیش دانشگاهی و آمادگی ورود به دانشگاه می باشد که این آمادگیها برای رشته های پزشکی پریمدیکال و در رشته های فنی و مهندسی پری انجیرینگ کورس نامیده می شود. مجارستان از کالج های معتبر بین المللی بسیاری برخوردار است.

سوغاتی های کشور مجارستان : پرسلان (ظروف چینی تزئینی)، کریستال آجکا، پاپریکای مجاری، شیرینی های کوچک مجاری، گلدوزی ماتیو، نقاشی های دانوب، پوشاک سنتی، عروسک های سنتی، جعبه های راز آلود مجارستانی، مکعب روبیک (زادگاه مکعب روبیک مجارستان است که در سال 1974 در آکادمی هنری مجارستان اختراع شد)

دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم در مجارستان 

 • دانشگاه فنی مهندسی بوداپست
 • دانشگاه کوروینوس
 • دانشگاه الته
 • آکادمی موسیق
 • دانشگاه سنت ایشوان
 • دانشگاه دبرسن
 • University of szeged
 • University of Miskolc
 • دانشگاه دامپزشکی بوداپست
شرایط تحصیل در خارج

شرایط تحصیل در خارج

از جمله مزایای تحصیل در دانشگاه های مجارستان

 1. ارائه دوره و مدرک پیش دانشگاهی توسط دانشگاه های مجارستان مورد تایید وزارت علوم کشور ایران.
 2. پذیرفتن مدرك ديپلم متوسطه دانشجويان ايراني که به منظور تحصیل کارشناسی به مجارستان مهاجرت کرده اند.
 3. امكانات مناسب آموزشي با سطح كيفي خوب و هزینه پایین تحصیل در مجارستان.
 4. کمتر بودن هزینه زندگی دانشجویی در مجارستان نسبت به كشورهاي اروپاي غربی.
 5. مدارک تحصیلی کشور مجارستان در 25 کشور اروپايي مورد تایید است.
 6. علاوه بر تمام رشته هاي علوم پزشکی، امکان تحصیل در رشته پزشکی هم در بهترین دانشگاه های مجارستان .که مورد تایید وزارت بهداشت ایران نیز هستند، وجود دارد.
 7. در کلیه كالج ها و بهترین دانشگاه های مجارستان امکان گذراندن دوره زبان انگلیسی وجود دارد.
 8. فرد محصل در مجارستان برای مسافرت به كشور هاي همسايه اروپايي غربی و کل حوزه شینگن نیازی به اخذ ویزا ندارد.
 9. کشورهاي اروپاي غربي به راحتی قابل دسترسي بوده و امکان کار در آنها آسان است.
 10. شناخت فرهنگ هاي متعدد و کسب ارتباطات بین المللی با توجه به حضور دانشجويان خارجي در مجارستان.
 11. افراد دانشجو پس از فارغ التحصیلی در تمام کشورهای حوزه شینگن و اروپا امکان کار دارند.
 12. تمام رشته هاي مهم به زبان انگليسي به دانشجويان خارجي تدریس می شوند.
 13. افراد دانشجو در طول مدت تحصيل در مجارستان از بيمه درماني اجباري برخوردار می شوند.
 14. امکان انتقال و ادامه دادن تحصيل در کشورهايي نظير آمريکا وجود دارد.
 15. مجارستان مقصدی مناسب و پربازده جهت سرمايه گذاری و اخذ اقامت دانشجویان پس از پایان تحصیلاتشان است.
 16. قابلیت اخذ بورسيه تحصیلی در مجارستان به منظور ادامه تحصیل در کشورهایی نظیر هلند.
 17. امکان تحصیل رایگان در مجارستان با کسب مولفه های مشخص.
شرایط تحصیل در خارج

شرایط تحصیل در خارج

دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت در مجارستان 

 1. دانشگاه سملوایز بوداپست Semmelweis university Budapest
 2. دانشگاه سگد University Szeged
 3. دانشگاه پچ University of pecs
 4. دانشگاه دبرسن University of Deberecen

تحصیل در مقطع کارشناسی در مجارستان 

مدت زمان ویزای تحصیلی مجارستان در این مقطع پس از اخذ پذیرش در حدود همان 2 الی 4 ماه خواهد بود. افرادی که می خواهند برای دوره کارشناسی در مجارستان اقدام کنند، طول دوره حدود 3 تا 4 سال می باشد و دانشجو برای ورود به این دوره باید مدرک دیپلم معتبر ارائه دهد.

علاوه بر مدرک دیپلم به مدرک زبان و در برخی رشته ها (عموما رشته های پزشکی و زیر شاخه های پزشکی) به قبولی در آزمون ورودی احتیاج است. در صورت انتخاب یکی از رشته های نیازمند آزمون جهت تحصیل در اروپا، باید دوره های آمادگی و پیش نیاز گذرانده شود.

تحصیل در مجارستان برای متقاضیان بین المللی در تمامی رشته ها و زمینه های درسی ممکن است از قبیل: علوم، هنرهای زیبا، علوم اجتماعی، مهندسی و … امکان پذیر است.

دانشجویان متقاضی تحصیل در مقطع لیسانس در مجارستان در حین تحصیل مجازند به مدت 20 ساعت به کار بپردازند. در این مقطع مدرک زبان موردنیاز برای برخی رشته ها نیازمند به مدرک زبان، ایلتس 5 تا 6 و یا تافل 60 تا 80 می باشد. در برخی موارد نیز نیاز به ارائه این مدرک نخواهد بود و فقط در سطح این نمره باشند کفایت خواهد کرد و نیازی به ارائه مدرک نخواهند داشت.

شرایط تحصیل در خارج

شرایط تحصیل در خارج

ویزای تحصیلی مجارستان در مقطع فوق لیسانس 

به دلیل کم هزینه بودن تحصیل در مجارستان بسیاری از افراد ممکن است که تمکن مالی کافی برای ویزای تحصیلی مجارستان را داشته باشند و به همین دلیل می خواهند در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد در این کشور کم هزینه تحصیل نمایند.

تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد مجارستان 1 تا 2 سال به طول می انجامد. البته برخی دوره های پیوسته کارشناسی و کارشناسی ارشد بنام “درجه یک” در مجارستان وجود دارد که 5 الی 6 ساله اشت. با اخذ ویزای تحصیلی مجارستان، شما مجاز به درخواست برا الحاق همراه خود می باشید.

علاوه بر آن به مدت 20 ساعت امکان کار حین تحصیل برای شما فراهم می باشد. مدرک زبان مورد نیاز جهت تحصیل در این مقطع آیلتس 5.5 تا 6.5 یا تافل 70 تا 90 می باشد. جهت ورود به این سطح تحصیلی شما نیازمند به مدارک معتبر کارشناسی می باشید.

دوره های کارشناسی ارشد مجارستان در بیشتر کشورهای دنیا قابل قبول می باشد. کم هزینه بودن تحصیل در مجارستان و هزینه های زندگی پایین در این کشور همچنان موجب جذب دانشجو می شود.

ویزای تحصیلی مجارستان در مقطع دکتری

افرادی که می خواهند مهاجرت به مجارستان داشته باشند و  از دانشگاه های کشور مجارستان پذیرش تحصیلی داشته باشند باید در سطح خوب و مناسبی از زبان انگلیسی باشند. یعنی در حد آیلتس 6 و نیم به بالا را بتوانند ارائه دهند.

متقاضیان می توانند در طی مدت زمان ویزای تحصیلی مجارستان زبان خود را تقویت کنند. تحصیل در دوره دکتری که طول آن 3 تا 5 سال می باشد، حدود 30 ساعت در هفته اجازه کار برای دانشجویان وجود دارد که در صورت موافقت دانشگاه امکان افزایش ساعات کاری حین تحصیل ممکن است.

درخواست الحاق همراه در مقطع دکترا بلامانع است. لازم به ذکر است جهت تحصیل دکتری در مجارستان مشابه سایر کشور ها، باید یک استاد در دانشگاه مقصد به عنوان سوپروایزر یا حامی مالی خود انتخاب نمایید که عهده دار هزینه های شما در مدت تحصیلتان باشد.

شرایط تحصیل در خارج

شرایط تحصیل در خارج

 

این استاد راهنما باید مجاب شود که شما توانایی لازم جهت همکاری با ایشان را دارید. شما در این خصوص می توانید مدارک خود را به دانشگاه مورد نظر ارائه دهید تا یک استاد راهنما درخواست شما را قبول نماید.

پس از دریافت پذیرش از دانشگاه های مجارستان نیاز است که با ارائه مدارک لازمه و مورد نیاز جهت اخذ ویزای تحصیلی مجارستان اقدام شود.

مدارک مورد نیاز ویزای تحصیلی مجارستان

ارائه کپی پاسپورت

ارائه مدارک مربوط به دیپلم و سایر مقاطع تحصیلی به همراه ترجمه آن ها

ارائه 3 توصیه نامه (اگر مورد نیاز دانشگاه باشد)

بیانیه ای از هدف (انگیزه نامه)

CV یا همان ارائه رزومه کاری

ارائه رزومه تحصیلی

ارائه گواهی دانش زبان انگلیسی

ارائه نامه پذیرش

ارائه تمکن مالی و پرینت حساب بانکی

ارائه بیمه نامه

ارائه اجاره نامه

ارائه نامه سلامت

تماس با ما

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.