مهاجرت

شرایط سرمایه گذاری درلهستان چگونه است

مهاجرت و سرمایه گذاری در لهستان :از انواع سرمايه گذاری دراین کشور می توان به و نمونه هایی از فعالیت های تجاری شامل الکترونیک، مخابرات، غذا، سوپر مارکت ها، فناوری اطلاعات، تجارت، کشتی رانی اشاره کرد که به نوعی در دسته ی شرکت های ایجاد شغل جای می گیرند.

امکانات بهره مندی از معافیت های مالیاتی و کمک های مالی نقدی برای سرمایه گذاری های جدید و ایجاد شغل ومناطق اقتصادی ویژه در لهستان معافیت از مالیات بر درآمد دارند، که تحت حمایت مقامات محلی است .

همچنین کمک های مالی نقدی درخودرو، حمل و نقل هوایی، الکترونیک، بیوتکنولوژی، صنایع غذایی، R & D بخش خدمات مدرن منبع دیگر کمک های مالی نقدی یارانه هایی است که با بودجه مالی اروپا برای سال های ۲۰۱۴ تا ۲۰۲۰ تامین می شود.

سرمایه گذاری در این کشور همانند دیگر کشور ها به چند طریق صورت می گیرد از جمله :

-ثبت شرکت که برای این کار به طی کردن پروسه ای که در زیر نام برده شده نیاز است :

با درخواست اجازه اقامت موقت آزادانه می توان قادر به کار، انجام تجارت و زندگی دراین کشور بود و با ثبت شرکت جدید یا با خرید یک شرکت موجود در لهستان می توان اجازه اقامت دائم را هم کسب کرد .

همچنین این کشور گزینه ی بسیار مناسبی برای سرمایه گذاری است چرا که از اقتصاد بسیار پیشرفته و قوی برخوردار است و سازمان های دولتی نیز از سرمایه گذاران حمایت می کند.

همچنین گوی سرمایه گذاری در بین کشور های اروپایی شناخته می شود ازین نظر که در زمینه اقتصاد با کشورهایی مثل ترکیه، چک، مجارستان، رومانی و اوکراین در رقابت است.

مهاجرت سرمایه گذاری در لهستان

مهاجرت سرمایه گذاری در لهستان

شرکت ها در لهستان به چند دسته تقسیم می شوند :

فردی

مشارکتی

شرکت های تجاری سهامی

شرکت با مسئولیت محدود

شرکت سهامی

مشارکت تجاری

مشارکت عمومی

مشارکت محدود

که برای ثبت این شرکت ها باید مراحل زیر طی شود :

1-ثبت فعالیت ها
Re Gon-2
VATشماره وNIP-3
4-افتتاح حساب بانک
5- ZUS امنیت اجتماعی
6-بازرسی از کار و بازرسی اجتماعی

مهاجرت سرمایه گذاری در لهستان

مهاجرت سرمایه گذاری در لهستان

مهاجرت به لهستان و اخذ تابعیت لهستان

برای افرادی که قصد دارند در کشوری غیر از کشور خودشان زندگی کنند بحث هزینه های زندگی اهمیت بالایی دارند. و این کشور نیز از نظر مخارج و هزینه ی زندگی نسبت به سایر کشور های اروپا مقرون به صرفه و به طبع زندگی در آن آسان است.

اما این بدین معنا نیست که فراز و فرود کمی داشته یا چالشی برای شخص مهاجر وجود ندارد منظور از چالش این است که چون مهاجرت پروسه ای است که باید با دقت وعلم زیادی انجام شود از این رواگر تصمیم های درستی در راه مهاجرت گرفته نشود.

خسارت های زیادی از جمله مالی را برای فرد به همراه دارد. البته پروسه ی اخذ اقامت منوط به عواملی است که به نوعی در حکم مجوزاقامت اند که می توان به مواردی ازجمله سلامت وامنیت و زبان اشاره کرد.

در ابتدا باید به این نکته توجه داشت که چنانچه افراد بخواهند بیش از سه ماه در این کشور اقامت داشته باشند می بایست اقامت خود را دراین کشور ثبت کرده یا از قبل برای ویزای خود از طریق کنسولگری اقدام کرده باشند.

در واقع اگر افراد اقامتشان برای مدتی از حد معمول بیشتر شود باید برای کارت اقامت موقت درخواست دهند که 45روز قبل از ویزای شما منقضی می شود.

اما در بحث سلامت باید گفت منظور این است که افراد باید گواهی دکتر داشته باشند و افرادباید در طول اقامت خود را بیمه کنند..

زیرا خدمات بهداشتی درمانی دراین کشور رایگان نیست و افراد می توانند از طریق بیمه ی بهداشت ملی به صورت ماهانه آن راتمدید کرده و مانند شهروندان این کشور از این خدمات بهره مند گردند .

اما در رابطه با بحث زبان نکته حائز اهمیت این است که نیازی به تسلط بر زبان لهستانی نیست و صرف داشتن زبان فرانسوی و انگلیسی یا ارائه ی مدرکی مبنی برتایید دانش خود برای شروع کلاس ها کفایت می کند.

مدارک مورد نیاز مهاجرت  به لهستان :

– تکمیل فرم درخواست اقامت
– چند قطعه عکس پرسنلی
– ارائه پاسپورت معتبر همراه با کپی
– ارائه ی یک دعوت نامه ی کاری از کارفرمای لهستانی
– اسناد مربوط به اثبات تمکن مالی

البته این نکته نیز حائز اهمیت است که افراد برای دریافت اقامت دائم لهستان باید به مدت حداقل ۶ ماه در سال در حوزه شنگن زندگی کنند.

مهاجرت سرمایه گذاری در لهستان

مهاجرت سرمایه گذاری در لهستان

مزایای مهاجرت و سرمایه گذاری در لهستان :

افراد اغلب این کشور را برای سرمایه گذاری انتخاب می کنند چراکه موقعیت مناسبی برای سرمایه گذاری شرکت های خارجی ،پیشرفت های تکنولوژیکی و ایجاد شغل برای کارکنان با کارآموزی بالا را همراه دارداز این رو لهستان یکی از جذاب ترین مکان های سرمایه گذاری خارجی محسوب می شود.

سرمایه گذاری می تواند در زمینه های مختلفی صورت گیرد به طور مثال در این کشور سرمایه گذاری درزمینه ی :

-رستوران
-فروشگاه مد
-خدمات مشاوره ای
-گالریا گرافیسا
-آژانس مراقبت روزانه

صورت می گیرد البته هدف از ذکر این زمینه های فعالیتی این نیست که فقط سرمایه گذاری در این زمینه ها صورت می گیرد. بلکه به این منظور است.

که موارد گفته شده حاکی از سرمایه گذاری سودبخش و موثر می باشد از مزایای سرمایه گذاری در این کشور نیز می توان موارد زیر را نام برد:

1-اقتصاد مقاومتی :به این معنا که بحران بدهی های حاکمیتی اروپارا خنثی کرده و روندی روبه رشد دارد.

2-بهبود اصول : می توان به اقدامات تنظیم کننده ها در بخش های دولتی از جمله کاهش مالیات کشاورزان اشاره کرد.

3- سرمایه گذاران بین المللی که در منطقه یورو سرمایه گذاری می کنند باید با نفوذ ارز مشترک بر ارزش سهام و عملکرد اوراق مشارکت کنند. با این حال، پول مستقل لهستان به بحران های هواشناسی و موفقیت آن کمک کرده است.

4-مطرح نبودن حداقل و حداکثر سرمایه مطرح نیست ،بدین منظور که باهر میزان سرمایه با هدف و طرح برای شروع یک فعالیت اقتصادی می توان اقدام کرد .

5-سرمایه گذاری در هر زمینه امتیاز مخصوص به خود را دارد برای مثال باسرمایه گذاری در بخش ثبت شرکت افراد می توانند برای همسر و فرزندان زیر 18 سال خود اقامت بگیرند .

6-موقعیت جغرافیایی این کشورامکان صادرات را به تمامی کشور های اروپایی فراهم کرده.

7-درصد زیادی از ثبات اقتصادی و پیشرفت ها در این زمینه منوط به وجود مهندسین و متخصصین آی تی در بازار کار این کشور است.

به طور کلی سرمایه گذاری در لهستان را می توان ورود به بازار بین المللی دانست که این خودش به تنهایی می تواند از امتیازات سرمایه گذاری محسوب گردد.

تماس با ما

3 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.