قوانین تحصیل پزشکی در اوکراین

 

تحصیل پزشکی در اوکراین

تحصیل پزشکی در اوکراین : تحصیل در اوکراین در رشته های پزشکی و شاخه های آن امکان پذیر است و گرفتن پذیرش آن ساده است.

تحصیل در رشته داروسازی در اوکراین

تحصیل در این رشته حدود 5 سال زمان میبرد که دانشجویان علاوه بر دروس اصلی خودشان به درس هایی مانند پزشکی و زیست شناسی می پردازند. شهریه یک ساله تحصیل در این رشته حدود 4500 دلار می باشد .

تحصیل در رشته دندان پزشکی در اوکراین

طول دوره دندانپزشکی در اوکراین 5 سال می باشد و طول دوره گرفتن تخصص بعد از این 5 سال، 2 سال می باشد. دانشجویان در سال اول به درس پایه می پردازند و در ادامه آن به دروس مربوط به مشکلات اصلی دندان از قبیل پوسیدگی دندان، پریودنتیت و بیماری های غشای مخاطی در حفره دهان می پردازند. بعد از پایان 5 سال دانشجویان مدرک BDS را دریافت می کنند.

تحصیل در رشته پرستاری در اوکراین

تحصیل پرستاری حدود 3 الی 4 سال زمان میبرد. دروس این رشته به صورت تئوری و عملی می باشد و دانشجویان به تحصیل واحد هایی مانند علوم پایه پزشکی، بیولوژیکی و واحد های اصلی پرستاری می پردازند .

مزایای تحصیل پزشکی در اوکراین

کم بودن شهریه دانشگاه های اوکراین

اخذ پذیرش ساده

امکان تحصیل به انگلیسی

ورود به دانشگاه های اوکراین بدون امتحان ورودی

بالا بودن کیفیت آموزش

تحصیل پزشکی در اوکراین

تحصیل پزشکی در اوکراین

تحصیل پزشکی و دندانپزشکی دراوکراین و هزینه زندگی

یکی از نکات مهم برای تحصیل در این کشور هزینه های زندگی است .یکی از مهم ترین هزینه ها هزینه اسکان در این کشور است. هزینه خوابگاه با توجه به امکاناتی که خوابگاه برای دانشجو فراهم می کند ، سالانه حدود 300 تا 1000 دلار در سال است و چنانچه شخص بخواهد در آپارتمان های اجاره ای و یا سایر اقامتگاههای خارج از دانشگاه سکونت داشته باشد به طور میانگین می بایست حدود 200 دلار درماه هزینه اجاره پرداخت نماید .

دانشگاه های پزشکی اوکراین

دانشگاه ملی کارازین خارکف : یکی از دانشگاه های بسیار قدیمی در اوکراین این دانشگاه است که در سال 1804 اففتاح شد. این دانشگاه تنها دانشگاه اوکراین است که 3 نفر از دانشجویانش برنده جایزه نوبل شدند .

دانشگاه پزشکی خارکف که در سال 1805 به عنوان دانشکده پزشکی در دانشگاه خارکف تاسیس شد. با توجه به سطح بالای آموزش متخصصان و شهریه بسیار پایین، این دانشگاه یکی از بهترین دانشگاه‌های پزشکی اوکراین برای متقاضیان بین‌المللی محسوب می‌شود.

دانشگاه ملی پزشکی اودِسا : یکی از دانشگاه های برتر در اوکراین برای دانشجویان بین المللی دانشگاه پزشکی اودسا می باشد. در طول سال‌های مستقل اوکراین، دانشگاه پزشکی اودسا به یکی از برجسته‌ترین دانشگاه‌های پزشکی در سطح «IV» اعتباربخشی تبدیل شده است .

این دانشگاه عضو انجمن بین‌المللی و اروپایی دانشگاه‌ها است، به همین دلیل سطح آموزش دانشجویان و متخصصان به استانداردهای جهانی نزدیک است.

هزینه تحصیل در اوکراین

هزینه تحصیل در این کشور بستگی به رشته و دانشگاهی که انتخاب می کنید دارد البته هزینه ها در اوکراین نسبت به دیگر کشور های اروپایی خیلی پایین تر است. اما به طور کلی شهریه‌های سالانه برنامه‌های تحصیلی دانشگاه های اوکراین بین 1000 تا 5000 یورو برآورد می‌شود. هزینه خوابگاه‌های دانشگاهی نیز بسته به نوع اقامتگاه و دانشگاه‌ها به طور میانگین ماهانه حدود 300 تا 1000 یورو هزینه دارد .

 تحصیل در اوکراین با مدرک دیپلم

دانشجویان بین المللی که مدرک دیپلم خودشان را از کشور های دیگر دریافت کرده اند نیاز دارند که مدرک خودشان را با سیستم آموزش اوکراین تطبیق بدهند برای عمین این کشور یک دوره به نام پادفک ارائه کرده است تا دانشجویان خارجی بتوانند با گذراندن این دوره وارد دانشگاه اوکراین شوند .

تماس با ما

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.