شیوه های اقامت در آلمان

4 روش مهاجرت به آلمان  : آلمان کشوری در قاره اروپا می باشد که با نام رسمی جمهوری فدرال آلمان شناخته می شود. آلمان یکی از کشور های ثروتمند در بخش صنعتی در اروپا می باشد. این کشور عضو سازمان ملل متحد، ناتو، کشورهای گروه هشت و گروه پنج می باشد و از جمله کشورهای بنیان گذار اتحادیه اروپاست. برای مهاجرت به آلمان راه های مختلفی وجود دارد که هر شخص با توجه به شرایطی که دارد یکی از روش های مهاجرت را انتخاب می کند. زبان رسمی این کشور آلمانی می باشد ولی بیشتر مردم این کشور به زبان انگلیسی تسلط دارند.

انواع اقامت در آلمان

اقامت در آلمان به دو دسته اقامت کوتاه مدت و اقامت بلند مدت تقسیم می شود که هر دسته دارای شرایط خاصی می باشد.

اقامت کوتاه مدت : اگر قصدتان ازسفر به آلمان یک سفر کوتاه مدت باشد که مدت آن حداکثر 90 روز باشد باید برای اخذ ویزای کوتاه مدت شنگن اقدام کنید. این نوع اقامت به شما اجازه حضور تا 90 روز در هر 180 روز را می دهد. به ویزای اقامت کوتاه مدت تایپ C می گویند.

4 روش مهاجرت به آلمان

4 روش مهاجرت به آلمان

 

اقامت بلند مدت : اگر متقاضی قصد داشته باشد برای اقامت دائم به آلمان برود یا بخواهد بیشتر از 90 روز در آلمان ماند باید ویزای بلند مدت را دریافت کند. این نوع ویزا تایپ D می باشد. مواردی که شامل این نوع ویزا می شوند عبارتند از:

تحصیل / کار / ثبت شرکت / اقامت برای آموزش حرفه ای و شغلی / اقامت نیروهای متخصص برای کار / اقامت برای تحقیق و پژوهش / اقامت به دلایل انسانی / اقامت به دلیل حقوق بین المللی، سیاسی و انسانی

اقامت از طریق تحصیل

دانشگاه های آلمان در سطح جهان از امتیاز بالایی برخوردار هستند. یکی از دلایلی که افرادی زیادی جذب تحصیل در آلمان می شوند، تحصیل رایگان می باشد به خاطر همین موضوع سالیانه دانشجویان بین المللی زیادی برای تحصیل به آلمان می روند؛ دیگر دلیل آن پایین بودن نرخ بیکاری و موقعیت های زیاد شغلی می باشد.

ولی موضوعی که باید در اینجا ذکر شود این هست که از طریق تحصیل نمی توان اقامت دائم آلمان را به دست آورد شخص باید نوع اقامت خود را به کار یا سرمایه گذاری تبدیل کند یا با فردی آلمانی ازدواج کند تا بتواند اقامت دائم آلمان را به دست بیاورد. متتقاضیان بعد از اتمام درسشون فرصت دارن تا 18 ماه دنبال کار بگردند و در صورتی که پیشنهاد شغلی بگیرند می توانند ویزای خود را از تحصیلی به کاری تبدیل کنند.

اقامت آلمان از طریق کار

کشور آلمان یک کشور صنعتی می باشد که نیاز به نیروی کار دارد ولی جمعیت آلمان بیشتر پیر است و نیروی جوان زیادی برای کار کردن ندارد. به خاطر همین موضوع آلمان در سال های اخیر اقدام به جذب نیروی کار خارجی نموده است.

متقاضیان کار در آلمان از دو طریق می توانند اقامت کاری این کشور را به دست آورند.

اخذ ویزای کار آلمان از طریق پیشنهاد کار یا Job Offer

در این روش متقاضی باید یک پیشنهاد کار از کارفرمایی مورد تایید در کشور آلمان داشته باشد. فرد باید بتواند با ارائه رزومه خوب از راه دور کاریابی بکند و کارفرما را متقاعد بکند تا او را استخدام کنند. طبق قوانین جدید شما می توانید برای همه ی مشاغل مورد نیاز در آلمان پیشنهاد کار بگیرید. نکته ایی که وجود دارد این است که با توجه به اینکه شما درآلمان کارفرما دارید و وضعیت اشتغال شما مشخص است شانس بالایی برای اخذ ویزا دارید.

4 روش مهاجرت به آلمان

4 روش مهاجرت به آلمان

ویزای جستجوی کار آلمان

این نوع ویزا 6 ماه اعتبار دارد و فرد باید در آلمان به دنبال کار بگردد در صورتی که شخص در این زمان استخدام شود می تواند اقامت کاری را کسب کند و در غیر این صورت باید آلمان را ترک کند. افرادی که در خواست این نوع ویزا را دارند باید مدرک زبان آلمان B1 و حداقل 3 سال سابقه کار داشته باشند.

دوره آوسبیلدونگ در آلمان

افرادی که تقاضای کار در آلمان را دارند می توانند با شرکت در دوره آوسبیلدونگ برای ورود به بازار کار آماده شوند. طول این دوره بین 18 تا 24 ماه است. افراد برای شرکت در این دوره باید کمتر از 25 سال سن داشته باشند همچنین باید مدرک زبان B1 یا B2 داشته باشند.

اخذ اقامت آلمان از طریق خرید ملک

یکی از شیوه های سرمایه گذاری خرید ملک در آلمان است. این امر در برخی از کشور ها این امکان را به فرد می دهد که بتواند اقامت آن کشور را به دست آورد. دارندگان اقامت های مختلف اجازه خرید ملک در آلمان را دارند و هیچ محدودیتی ندارد.

اقامت آلمان از طریق تولد

کشور آلمان در اعطای تابعیت به نوزادان از قانون خاک تبعیت می کند یعنی کودک متولد شده در خاک آن کشور تنها در صورتی می تواند تابعیت دریافت کند که یکی از والدین تابعیت آن کشور را داشته باشد. به جز این شرایط زمانی به یک کودک تابعیت می دهند که پدر و مادرش مشخص نباشند.

تماس با ما

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.