شرایط تحصیل در اوکراین

10 مزیت تحصیل در اوکراین  : اوکراین کشوری در ازروپای شرقی می باشد که بعد از روسیه بزرگ ترین کشور اروپا محسوب می شود. پایتخت این کشور شهر کیف می باشد و زبان رسمی آن اوکراینی می باشد ولی زبان روسی هم در آن رواج دارد. نوع حکومت اوکراین جمهوری می باشد.

10 مزیت تحصیل در اوکراین

امکان تحصیل در تمام رشته های مهندسی و پزشکی

هزینه های مقرون به صرفه تحصیل

ارائه خوابگاه های با کیفیت

امکان برخورداری از اماکن ورزشی

 امکان کار نیمه وقت در هنگام تحصیل

امکان گرفتن اقامت دائم بعد از تحصیل

بهره مندی از بیمه پزشکی

وجود دانشگاه های بین المللی و اساتید با تجربه

عدم نیاز به مدرک زبان

ورود به دانشگاه بدون آزمون ورودی

تحصیل در مدارس اوکراین

تحصیل در اوکراین از سن 6 سالگی آغاز می شود و سیستم آموزش اوکراین شامل 5 سطح می باشد = مهد کودک / ابتدایی / متوسطه / آموزش متوسطه و کارشناسی ارشد .

10 مزیت تحصیل در اوکراین

10 مزیت تحصیل در اوکراین

تحصیل در مقطع کارشناسی

در مقطع کارشناسی در دانشگاه های اوکراین در رابطه با رشته از تنوع بالایی برخوردار هستند و تقریبا تمام رشته ها در این مقطع ارائه می شود. دوره کارشناسی 4 سال زمان میبرد و زبان تحصیل در این مقطع عمدتا اوکراینی و انگلیسی می باشد. دانشجویان در این مقطع اجازه دارند در هفته 15 تا 40 ساعت کار کنند.

مقطع کارشناسی ارشد

دوره تحصیل مقطع کارشناسی ارشد 2 سال است. دانشجویان می توانند تحصیل را به دو زبان انگلیسی و اوکراینی انجام دهند. همچنین دانشجویان این مقطع هم اجازه دارند در هفته 15 تا 40 ساعت در هفته کار کنند. بیشتر دانشجویان در سراسر جهان تحصیل در مقطع کارشناسی را در اوکراین به این دلیل انتخاب می کنند که شانس بورسیه بیشتری داشته باشند. همچنین پس از تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در اوکراین برای دانشجویان بستر پذیرش از مقطع دکتری از دانشگاه های آمریکا، کانادا و اروپا مهیا می شود.

مقطع دکتری

تحصیل در این مقطع از اهمیت زیادی برخوردار است. مدت زمان تحصیل در این مقطع 3 الی 4 سال است. دانشجویان مقطع دکترا می توانند برای انجام اموری مانند تدریس در کلاس مبلغی را می توانند به عنوان کمک هزینه دریافت کنند .

مراحل اخذ پذیرش دانشگاه های اوکراین

مراحل اخذ پذیرش به شرح زیر است :

ورود به سایت دانشگاه و ثبت درخواست پذیرش

ارسال فرم درخواست به صورت آنلاین

ارسال اسکن کپی شناسنامه متقاضی

ارسال اسکن ترجمه های مدرک قبلی متقاضی

تاییده پرداخت هزینه در خواست

ارائه گواهی پزشکی و گواهی عدم ابتلا به بیماری های مسری

اخذ بیمه نامه برای ورود به کشور

10 مزیت تحصیل در اوکراین

10 مزیت تحصیل در اوکراین

حق کار

دانشجویان در هنگام تحصیل اجازه دارند در هفته بین 15 تا 40 ساعت کار کنند و میانگین حقوق این افراد بین 8 تا 10 دلار به ازای هر ساعت است که این درآمد ها می توانند بخشی از هزینه های زندگی خود را تامیین کنند.

هزینه های تحصیل در اوکراین

هزینه های تحصیل با توجه به رشته و دانشگاه متقاضی متفاوت است و معمولا هزینه های تحصیل بین 1500 تا 2500 دلار در سال می باشد. مسلما دانشجویان در رشته پزشکی باید هزینه بیشتری را پرداخت کنند.

هزینه های زندگی

هزینه های زندگی در اوکراین در مقایسه با دیگر کشور های اروپایی بسیار ارزان تر است. البته این هزینه ها بستگی به شیوه زندگی فرد دارد ولی به طور کل هزینه های زندگی در اوکراین برای دانشجویان به طور میانگین بین 300 تا 400 دلار می باشد که شامل هزینه هایی مثل خوراک / مسکن / رفت و آمد و … است.

بهترین دانشگاه های اوکراین

دانشگاه ملی تاراس شفچنکو کیف = این دانشگاه در پایتخت کشور اوکراین یعنی کیف واقع شده است که جزو دانشگاه های معتبر اوکراین می باشد. سه پردیس این دانشگاه در بخش های مختلف کیف قرار دارند که شامل پردیس اصلی / پردیس بین الملل و موسسه روابط بین الملل می شوند. سالانه بیش از 24 هزار دانشجو از این دانشگاه پذیرش می گیرند که نزدیک 1200 دانشجو از کشور های خارجی هستند.

دانشگاه دولتی سومی = این دانشگاه در سال 1948 نزدیک دریاچه چخا تاسیس شد. دانشگاه سومی توانسته در رتبه بندی جهانی رتبه 701-750 را به دست آورد. این دانشگاه توانسته در قسمت هایی مثل: آنلاین بودن / آموزش / مسئولیت اجتماعی و جامعیت امتیاز بالایی را به دست آورد. سالانه بیش از 16 هزار پذیرش به دانشجویان اعطا می شود.

دانشگاه ملی واسیل استوس دونتسک = این دانشگاه یک جامعه آکادمیک آزاد است. این دانشگاه در سال 1937 تاسیس شده که در آن زمان فقط 2 دانشکده داشته است :تاریخ و فلسفه. در سال 1965 این دانشگاه وارد همکاری با دانشگاه خارکف شد . امروزه نزدیک به 10 هزار دانشجو در این دانشگاه مشغول به تحصیل هستند.

دانشگاه ملی تکنیکال اوکراین = این دانشگاه از بزرگ ترین دانشگاه های اوکراین به شمار می رود و امروزه با بیش از 36 هزار دانشجو در دو پردیس خود یعنی کیف و شهر اسلاوتیچ دانشجو می پذیرد. این دانشگاه در سال 1855 تاسیس شد.

 

تماس با ما

تحصیل در اوکراین

مدارک مورد نیاز تحصیل در اوکراین  : اوکراین، کشوری در اروپای شرقی با کشورهایی همچون روسیه، بلاروس، لهستان، مجارستان، اسلوواکی و رومانی همسایه است. اوکراین با مساحت تقریبی ششصد و سه هزار متر مربع دومین کشور وسیع اروپایی است.

اوکراین پل ارتباط انرژی از شرق به اروپاست و همیشه از آن به عنوان انبار غله اروپا یاد می‌شود. زبان رسمی این کشور اوکراینی، و روسی زبان دوم اوکراین به حساب می‌آید. البته خیلی از مردم زبان انگلیسی را هم می‌دانند و در مدرسه و دانشگاه ها به این زبان هم تدریس انجام می‌شود.

اوکراین بیش از ۸۰۰ موسسه آموزش عالی دارد و دارای اقتصاد متنوعی است که بیشتر در شهرهای بزرگ مانند کیف kiev، لِویوleviv، زاپوریژیا Zaporizhzhia، دنیپرو Dnipro و اُدِسا Odesa متمرکز است.

طبق آخرین آمار از آغاز سال ۲۰۲۰، بیش از ۷۶۵۴۸ دانشجوی بین‌المللی از ۱۵۵ کشور، در ۳۹۴ موسسه آموزش عالی اوکراین، در حال تحصیل هستند. در سال ۲۰۱۹ نیز حدود ۸۰۴۷۰ دانشجوی بین المللی در دانشگاه‌های اوکراین، مشغول به تحصیل بودند که بیشترین آمار ثبت شده در ده سال اخیر است.

مزایای تحصیل در اوکراین

کیفیت و سطح آموزشی بالای اوکراین

رتبه‌بندی دانشگاه‌های کشور اوکراین که در سطح بین‌الملل جایگاه قابل‌توجهی دارد.

تحصیل در رشته‌های پزشکی، دندانپزشکی، پیراپزشکی و فنی‌مهندسی با ارائه مدرک دیپلم و بدون نیاز به مدرک زبان و پیش‌دانشگاهی امکان‌پذیر است.

هزینه‌های تحصیلی و زندگی کمتر نسبت به آمریکا و دیگر کشور‌های اروپا.

آزادی انتخاب دانشجویان در زبان تحصیلی خود.

امکان کار در هنگام تحصیل.

بهره‌مندی از استانداردهای زندگی در اروپا.

ویزای دانشجویی در اوکراین به شما اجازه می‌دهد به سایر کشورهای اروپایی ازجمله لهستان، فنلاند، سوئد، فرانسه و انگلیس سفر کنید و از ۵۰% تخفیف در هزینه سفرهای خود بهره‌مند شوید.

مدارک مورد نیاز تحصیل در اوکراین

مدارک مورد نیاز تحصیل در اوکراین

مقاطع قبل از دانشگاه

مدرسه در اوکراین به 3 دوره تقسیم می شود :ابتدایی / راهنمایی / متوسطه

و دانش آموزان بعد از به پایان رساندن دوره 12 ساله و گرفتن دیپلم می توانند وارد دانشگاه شوند .

مقطع کارشناسی

مقطع کارشناسی در اوکراین 4 سال زمان میبرد و افرادی که می خواهند در این مقطع تحصیل کنند باید مدرک دیپلم خود را همراه داشته باشند. این دوره هم به زبان انگلیسی و هم اوکراینی ارائه می شود .

مقطع کارشناسی ارشد

تحصیل در این مقطع بین 2 الی 3 سال زمان میبرد. دانشجویان واجد شرایط در این مقطع می توانند بورسیه شوند. دانشجویان اجازه دارند در این مقطع در هفته 20 ساعت کار کنند .

مقطع دکتری

شما باید رزومه تحصیلی خودتان را برای استادتان ارسال کنید. مقطع دکتری در اوکراین معمولا 4 سال زمان میبرد. 2سال به صورت کار در کلاس و 2 سال دیگر به صورت تحقیقاتی. همچنین مدرک دکتری دانشگاه های اوکراین بسیار معتبر است .

برخی از دانشگاه های برتر اوکراین

دانشگاه ملی تراس شفچنکو : این دانشگاه در پایتخت اوکراین در شهر کیف واقع شده است و به عنوان یکی از محبوب ترین دانشگاه ها شناخته می شود و توانسته در جهان رتبه 601 را به خود اختصاص دهد .

دانشگاه دولتی سومی : این دانشگاه در سال 1948 تاسیس شد و یکی از برترین دانشگاه های اروپا هست و در جهان رتبه آن 701-750 است . سومی سالانه به بیش از 16 هزار دانشجو پذیرش می دهد .

دانشگاه ملی کیف : متقاضیان بین المللی واجد شرایط درخواست ثبت نام می باشند این دانشگاه میزبان بیش از 26000 دانشجو است و قراردادهای همکاری دوجانبه با 227 موسسه آموزشی و علمی خارجی از 57 کشور دارد.

 

تماس با ما